PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی رسیور جدید فورست9200پلاس با کیبوردforsat9200 fhd 3d plus

jikar
16th December 2012, 18:02
شیرینگ رایگان: یکماه اکانت ناسکم/در صورت تمایل خرید کارت opcamیک ساله

موجود در بازار: بله
کشور سازنده: کره
شرکت سازنده: گروه فورتیس آلمان

سال ساخت: 2012 مدل: Forsat.FHD9200PVR PLUS

درگاه USB: دارد
درگاه RS232: دارد
درگاه شبکه: دارد
خروجی HDMI: دارد/فول HD
خروجی اسکارت: دارد
خروجی کامپونت: دارد
خروجی AV: دارد
خروجیRF: ندارد
جایگاه کارتخوان: دار
د جایگاه خشاب: دارد
ضبط تصویز PVR: دارد
تصویر در تصویر: دارد
سایت منتشر کننده اطلاعات: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
لوازم جانبی: کابل HDMI/عددریموت کنترل/باطری/دفترچه راهنما کیبورد
تعویض کانال هنگام ضبط: دارد
تیونر دوم: ندارد
رنگ های موجود: مشکی
فرمت ضبط: MPEG
پخش mp3: دارد
full HD: بله
EPG: دارد
آپ گریت با USB: دارد
قابلیت وب گردی: دارد
امکان نصب هار د 5 /2 اینچی داخلی: ندارد
ساپورت هارد: دارد
خروجی DVI: ندارد
مودم داخلی: ندارد
Network Search: دارد
ساپورت سویچ 0.1,1.1,1.2,0.12: دارد
منوی زبان فارسی: دارد
ساپورت تله تکست: دارد
تایم شیفت: دارد
قابلیت چند تصویر کردن: دارد
جنس بدنه: پنل جلو پلاستیک/بدنه فلزی
قابلیت بزرگ نمائی تصویر: دارد
صدای دیجیتال( S.pdif): دارد
طول ,عرض.ارتفاع: 300mm X 60mm X 230mm S.video
: e SATA: ندارد

وزن دستگاه: 1.6 KG

امکانات ویژه: بهترین ریسیور جهت شیرینگهایسی سی کمو اینترنتی باپشتیبانی قوی Wi-Fi/You Tube سیستم عامل:ویژگی: دارد/فول لینوکس internet TVمشاهده کانالهای ماهواره بدون نیاز به بشقاب

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

With forsat 9200 fHD plus you can surf the internet, Free TV+… endless plug-ins to meet your demands…
MPEG4 /MPEG2 – HD/SD, fully DVB (S/S2) Compliant
Blind Scan for both SD and HD TV & Multi-Satellite Search
Multi-LNB Controlled by DiSEqC Control Version 1.0, 1.1, 1.2 and USALS
HDTV PVR Receiver (H.264/ MPEG4 HD)
Embedded Linux OS
Time Shifting, Recording & Playback with External HDD (USB 2.0)
Simultaneously Records upto 3 Channels and allows Viewing of 2 others (PIP) on the same Transponder

دارای cpu 450 mhz
دارای usb 2 یکی در جلو و دیگری در عقب رسیور
قابلیت مولتی بوت شدن ( اینیگما )
دارای کیفیت تصویر 1080 p
داری HDMI ورژن 1.3
دارای تیونر از شرکت سامسونگ
دارای rom 512 mb
دارای قابلیت استفاده از youtube
دارای قابلیت web browser ( گردش در وب سایت ها ) و امکان چک کردن ای میل
دارای قابلیت وصل کردن keyboard و mouse
دارای دو محفظه کارت خوان و مکان دو خشاب در جلوی دستگاه
دارای مکان کابل اسکارت (sCart )
• گیرنده ماهواره ای دیجیتال و PVR آماده
• H.264 / MPEG4 — HD ، SD / سازگار با DVB – S2
• ضبط و پخش با دستگاه خارجی USB 2.0
• ضبط و زمان جا به جایی مشغله همزمان
• ضبط رویداد توسط EPG
• پورت USB 2.0 میزبان (پخش MP3 و JPEG سیستم نمایش)
• دیویکس را بازی فایل پشتیبانی
• 10/100 پایه TX پورت اترنت
• کاملا با DVB – S2 سازگار
• کور اسکن
• چند ال ان بی توسط نگارشهای DiSEqC کنترل نسخه 1.0 ، 1.1 ، 1.2 و USALS کنترل
• چند ماهواره جستجو
• پشتیبانی از EPG (راهنمای برنامه الکترونیکی)
• بر روی صفحه نمایش صفحه نمایش با رنگ و وضوح تصویر کامل
• گروه خدمات مورد علاقه
• خدمات کنترل قدرتمند توسط علاقه مندی ها ، قفل کردن ، جست و خیز ، انتقال و حذف
• خدمات سورتینگ توسط حروف الفبا ، ترانسپوندر و CAS
• پشتیبانی چند زبان (OSD & گزینگان)
• پشتیبانی تله تکست
• حداکثر 10،000 برنامه ریزی خدمات
• PIP (تصویر در تصویر)
• قفل والدین / سیستم قفل / قفل نصب و راه اندازی
• CVBS ویدیو و خروجی صوتی از طریق RCA
• YPbPr خروجی ویدیو از طریق RCA
• HDMI ویدیو و خروجی صوتی
• خروجی نوری صوتی دیجیتال (SPDIF)
• نرم افزار و خدمات بروز رسانی پایگاه داده از طریق USB و پورت اترنت
قادر خواهید بود با اتصال کیبورد و موس از درگاه usb صفحات اینترنتی رو مرور کنید و یا وارد صندوق پستی (ایمیل) شوید.یعنی اگر شما فقط در منزل از اینترت پر سرعت داشته باشید و کامپیوتر نداشته باشید در حقیقت میتونید در دنیای وب وبگردی کنید.

دوستان گرامی دقت داشته باشند این مدل وارد ایران شد.
اگه غلو نباشه اولین نفری هستم که به دستم رسیده و معرفی میکنم!

ahmad.12
17th December 2012, 01:42
لطف کنید عکس از منو وقیمت تشکر

keyvan 20
18th December 2012, 11:41
با سلام
دوست عزیز کیفیت تصویر این دستگاه در کانالهای sd چطوره؟

dariushm1370
18th December 2012, 11:52
دوست عزیز این رسیور امتحانشو کاملا پس داده و تو همه چیز چه باز کردن کانالهای کارتی چه تصویر و از هر لحاظ در حد عالی به بالا قرار داره.

keyvan 20
18th December 2012, 12:05
با تشکر از مدیر محترم
فقط یه سوال شما بین ایکس کروزر 420 و فورست 9200 پلاس کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید میشه راهنمایی بفرمایید چه از لحاظ سخت افزار چه نرم افزار ممنون از شما

dariushm1370
18th December 2012, 12:09
دوست من از هر لحاظ حتی از لحاظ پچ نویس و ....... یکی هستند و هیچ فرقی با هم نمیکنند.شما اگه فورست بگیرین مشکلاتتون رو باید تو فروم خارجی بررسی کنین ولی اگه ایکس کروز بگیرین فروم فارسی و کامل برای این رسیور وجود داره.حالا از جناب ساوالان یه سوالی کنید ببینید اصلا رسیور 420 یا ناند رو دارن یا نه؟

keyvan 20
18th December 2012, 12:14
بازم ممنون ازشما
هدف من مقایسه این دو رسیور و خرید بهترین اوناست و دوست دارم دوستان بهترین پیشنهادو برای خرید بدن

h655
18th December 2012, 13:37
با تشکر از مدیر محترم
فقط یه سوال شما بین ایکس کروزر 420 و فورست 9200 پلاس کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید میشه راهنمایی بفرمایید چه از لحاظ سخت افزار چه نرم افزار ممنون از شما
----------------------------------------------------------------------------------------
به نظر من هیچ تفاوتی بین این دو برند نیست چون در واقع هر دو ساخت شرکت فورتیس هستند و از لحاظ نرم افزار شامل امکانات و رفع باگها 99 درصد با هم هماهنگ هستند :746319_rvsn11zrmkk3

jikar
18th December 2012, 14:06
درود بر تمامی دوستان.

به چند نکته در مقایسه این دو مدل اشاره میکنم که امیدوارم بتونین خوب تصمیم بگیرید!

420-موقعی که رسیور خام باشد یعنی بهش برنامه نزده باشید اگر کانال بچینید بعد از یک بار خاموش و روشن کردن خواهید دید که تمام کانالها ریست شده!

ایکس کروزر420 اکثر مواقع سرورهاش مشکل داره و نمیتونین انلاین کاری انجام بدهید

کروزر به سفارش دلال های ایرانی و تاجرهای عرب تولید میشود

اما فورست به سفارش برخی از کشورهایی اروپایی البته شایان ذکر است که مدلهای فورست از اربیل عراق به آسیا ارسال میشود!

از نظر من سفارش تجار عرب همیشه با هدف سود جویی بیشتر بوده و احساس میکنم از سر و ته جنس زده باشند

اما فورست رو مطمعن هستم که اینگونه نیست

تمامی مدلهای فورست رو که به هر طریقی مشکل پیدا کرده بودند رو که تعمیرکاران هم اضعان به این داشتند که باید ایسی فلش تعویض شود را من با برنامه بالا آوردم.

اما بارها مشاهده کردم که کروزر رو همکاران اقدام به تعویض ایسی فلش کرده باشند یا بگویند به کل مرخص شده!

امیدوارم تجربه شخص من به درد شما دوستان خورده باشد!

ahmad.12
31st December 2012, 19:27
عکسهای بیشتری از جلو دستگاه نیز از پشت دستگاه بزارید خیلی خوب می شد واز منو با تشکر

dr-sat
31st December 2012, 22:57
دقیقا درست است

من یه چند سالی کروز400 داشتم و واقعا برنامه های با مشکل روبرو بود تا اینکه آخرش ردش کردم رفت و فورست9100 گرفتم و واقعا راضی هستم.هم نرم افزار و هم سخت افزار

bohlol
31st December 2012, 23:08
سلام
به غيرازداشتن كيبردوكنترل
چه مزايايي نسبت به فورست9100دارد؟

mehdi gol
1st January 2013, 02:03
سلام
به غيرازداشتن كيبردوكنترل
چه مزايايي نسبت به فورست9100دارد؟
عزیز حجم حافظه کاربری بیشتری دارد
256 مگابایت
که در حال حاظر شما هم با نصب پلاگین من با نام var on storage
حافظه کاربریتون از این رسیور و مدل های 420 و ناند کروز هم بیشتر خواهد شد

jikar
1st January 2013, 02:21
یکی از ویژگی ها این مدل داشتن وب زال (وبگردی)سر خود است که هر چقدر هم پلاگینها رو تعویض کنید باز این اپشن در منوی پلاگین پا برجاست!

tsubasa
3rd January 2013, 04:07
قیمتش چنده

keyvan 20
5th January 2013, 17:00
سلام جناب ساوالان اگه ممکن هست قیمت رو برام پیام خصوصی کنید

ahmad.12
6th January 2013, 18:14
لطفا قیمت باتشکر

sara.
6th January 2013, 18:27
قیمت ؟

ahmad.12
6th January 2013, 19:05
با سلام خدمت جناب اقای ساوالان داخل توضیحات این مدل اعلام کردید رم این دستگاه 512 است. ایا همینطوره یا 256 اگه توضیح بدید ممنون میشم.تشکر

94812
11th January 2013, 10:19
باسلام ببخشیداین رسیوربافورست 9200اولی که بدون کیبورداست چه تقاوتی دارد.

mehdi gol
11th January 2013, 18:17
با سلام خدمت جناب اقای ساوالان داخل توضیحات این مدل اعلام کردید رم این دستگاه 512 است. ایا همینطوره یا 256 اگه توضیح بدید ممنون میشم.تشکر
عزیز 256 مگابایت درست است

mehdi gol
11th January 2013, 18:19
باسلام ببخشیداین رسیوربافورست 9200اولی که بدون کیبورداست چه تقاوتی دارد.
فرق چندانی ندارنند فرق اصلی انها مقدار حافظه انهاست این مدل 256 مگ هست و مدل قبلی 32 مگ
البته هیچ مشکلی وجود ندارد زیرا با نصب پلاگین من با نام
var on storage
می توانید حافظه رسیور خود را ارتقا دهید به حجم های خیلی بالا به اندازه دیوایس متصل به رسیور مثلا فلش مموری 2 یا 4 یا 8 گیگابایتی
موفق باشید

ahmad.12
13th January 2013, 17:30
عزیز 256 مگابایت درست است

با سلام از اطلاع رسانی شما ممنون هستم . ولی شما اگر به صفحه اول این بخش برید می بینید که مقدار رم دستگاه را 512 اعلام کرده . من هم بخاطر همین موضوع این سوال رامطرح کردم .

man123
15th January 2013, 14:38
سلام لطفا قیمت ریسیور فورست 9200 و نحوه ارسال اعلام نمایید ممنون

marlik-59
15th January 2013, 22:45
با سلام و احترام لطفا قیمت ریسیور فورست 9200 fhd 3d plus و نحوه ارسال را پیام خصوصی کنید با تشکر.

man123
16th January 2013, 11:25
با سلام لطفا قیمت ریسیور فورست 9200 fhd 3d plus و نحوه ارسال را پیام خصوصی نمایید ممنون

jikar
17th January 2013, 08:43
درود بر همه دوستان
خرید و فروش در سایت ممنوع میباشد همچنین دادن قیمت هم همینطور است.
دقت بفرمایید از وبلاگ فروش استفاده کنید!

vahid amiri
24th January 2013, 14:32
درود بر تمامی دوستان.

به چند نکته در مقایسه این دو مدل اشاره میکنم که امیدوارم بتونین خوب تصمیم بگیرید!

420-موقعی که رسیور خام باشد یعنی بهش برنامه نزده باشید اگر کانال بچینید بعد از یک بار خاموش و روشن کردن خواهید دید که تمام کانالها ریست شده!

ایکس کروزر420 اکثر مواقع سرورهاش مشکل داره و نمیتونین انلاین کاری انجام بدهید

کروزر به سفارش دلال های ایرانی و تاجرهای عرب تولید میشود

اما فورست به سفارش برخی از کشورهایی اروپایی البته شایان ذکر است که مدلهای فورست از اربیل عراق به آسیا ارسال میشود!

از نظر من سفارش تجار عرب همیشه با هدف سود جویی بیشتر بوده و احساس میکنم از سر و ته جنس زده باشند

اما فورست رو مطمعن هستم که اینگونه نیست

تمامی مدلهای فورست رو که به هر طریقی مشکل پیدا کرده بودند رو که تعمیرکاران هم اضعان به این داشتند که باید ایسی فلش تعویض شود را من با برنامه بالا آوردم.

اما بارها مشاهده کردم که کروزر رو همکاران اقدام به تعویض ایسی فلش کرده باشند یا بگویند به کل مرخص شده!

امیدوارم تجربه شخص من به درد شما دوستان خورده باشد!

ساوالان بسیار عزیز و گرامی کروز 420 و فورست 9200 پلاس هیچ گونه فرقی چه از لحاظ شرکت سازنده و چه از لحاظ سخت افزار و نرم افزار کوچکترین فرقی با هم ندارند فقط قاب دستگاه و همچنین کنترل و ظاهر رنگ منو با هم فرق میکنند.هر دو ساخت شرکت فورتیس هستند.

ahmad.12
25th January 2013, 16:06
ساوالان بسیار عزیز و گرامی کروز 420 و فورست 9200 پلاس هیچ گونه فرقی چه از لحاظ شرکت سازنده و چه از لحاظ سخت افزار و نرم افزار کوچکترین فرقی با هم ندارند فقط قاب دستگاه و همچنین کنترل و ظاهر رنگ منو با هم فرق میکنند.هر دو ساخت شرکت فورتیس هستند.

من هم با نظر دوستمان موافق هستم . به نظر من ایکس کروزر وفورست هیچ فرقی باهم ندارند فقط ظاهر وکنترل و مقدار کمی رنگ منو فرق میکند .اگر ایکس کروزر 420 هنگ مکند فورست نیز همینطور شما فقط از بین نرم افزارهای منتشر شده باید بهترین را انتخاب کنید .ا من خودم با ایکس کروزر 400 پلاس و380 کار کردم وفورست 9200 پلاس . هیچ فرقی باهم ندارند . فقط باید دید که طول عمر کدام بیشتر است یا در موقع تعمیر کدام مدل نیاز به تعویض قطعه دارد .در این مورد دوستمان فورست را تایید کردن. باتشکر

sasansarv
24th February 2013, 19:57
بادرود.آیافورست 9200 پلاس دارای آکانت یکساله اوپکم است که بصورت یک کارت با دستگاه همراه بوده وبه فروش میرسد؟ سوال بعدی من این است که آیا فورست 9200پلاس گزینه اتورزولوشن دارد؟ باسپاس

mehdi gol
25th February 2013, 18:38
بادرود.آیافورست 9200 پلاس دارای آکانت یکساله اوپکم است که بصورت یک کارت با دستگاه همراه بوده وبه فروش میرسد؟ سوال بعدی من این است که آیا فورست 9200پلاس گزینه اتورزولوشن دارد؟ باسپاس

بله دارد
اما کارت از فورست نیست خود فروشنده ها اضافه کرده انند برای فروش بیشتر

sasansarv
25th February 2013, 21:21
بادرود.من درحال حاضر ازرسیوراسترانگ4902 استفاده میکنم.تصمیم دارم که بافورست 9200پلاس عوضش کنم.آیا کیفیت تصویر فورست به پای استرنگ 4902 که انصافا کیفیت بالایی هم درکانالهای معمولی وهم در کانالهای اچ دی دارد میرسد؟بطورکلی این تصمیم منطقی هست؟ باسپاس

mehdi gol
26th February 2013, 01:15
بادرود.من درحال حاضر ازرسیوراسترانگ4902 استفاده میکنم.تصمیم دارم که بافورست 9200پلاس عوضش کنم.آیا کیفیت تصویر فورست به پای استرنگ 4902 که انصافا کیفیت بالایی هم درکانالهای معمولی وهم در کانالهای اچ دی دارد میرسد؟بطورکلی این تصمیم منطقی هست؟ باسپاس

رسیور استرانگ 4902 یک رسیور معمولی هست نه بیش اما فورست لینوکسی هست با امکانات بالاتر و بهتر اصلا قابل مقایسه نیستنند کیفیت تصویر هم نباید فرقی داشته باشد اما چون استرانگ را شخصا تست نکرده ام نمی توانم جواب دقیقی از نظر کیفیت تصویری بدهم
بزارید دیگر دوستان نظر بدهند

ahmad.12
26th February 2013, 19:11

دوست عزیز این اشتباه را نکن کیفت تصویر استرانگ 4902 خیلی از فورست بهتر است من خودم هم استرانگ داشتم وهم فورست 9200 پلاس . فقط استرانگ منو ی خیلی ساده ی دارد ولی فورست از نظر منو زیبا هست ولی کیفت تصویر SD خیلی پایین . این نظر من بود شما اگر دوست دارید رسیور خود را عوض کنید. باتشکر

vahidahmadm
9th March 2013, 11:19
به نظرتون فورست 9200پلاس رو باvu+solo
عوض کنم؟
کدوم بهتره؟
اخه میگن cpuفورست9200پلاس ازvu+soloبالاتزه؟درسته؟

mehdi gol
9th March 2013, 17:03
به نظرتون فورست 9200پلاس رو باvu+solo
عوض کنم؟
کدوم بهتره؟
اخه میگن cpuفورست9200پلاس ازvu+soloبالاتزه؟درسته؟

عزیز سلیقه ائی هست من خودم فورست را ترجیح می دهم
فورست کاربر پسند تر هست و هر دو لینوکس هستنند
اینکه بعضی ها می گن فورست شبحه(شبیح) لینوکس هست فقط یک حرف مفت از کاربران نا اگاه هست
هر دو لینوکس واقعی هستنند با ساختاری متفاوت که خصوصی سازی شده انند
فقط انیگما2 سورس باز هست و فورست نیست
موفق باشید

mehdi49584
9th March 2013, 19:59
اینجا همه فورست دارن کسی نمیشناسید از این دستگاه پلاسشو داشته باشه به ما بگه

h655
9th March 2013, 20:00
من هم با نظر مهدی جان موافق هستم و با توجه به اینکه رسیورهای فورست - ایکس کروزر - سولو2 را شخصآ تست کردم تنها تفاوت در بین پردازنده هایشان است فورست و ایکس کروزر sh4 و سولو2 mipsel که با این وجود سولو اکثر پلاگینها و اسکینها و .... را ساپورت میکند اما ایکس کروزر - فورست تعداد محدودی از پلاگین و اسکین را ساپورت میکند و تفاوت دیگر در این است که سولو کمی کیفیت تصویر و قدرت تیونرش بهتر است

mehdi gol
10th March 2013, 16:35
من هم با نظر مهدی جان موافق هستم و با توجه به اینکه رسیورهای فورست - ایکس کروزر - سولو2 را شخصآ تست کردم تنها تفاوت در بین پردازنده هایشان است فورست و ایکس کروزر sh4 و سولو2 mipsel که با این وجود سولو اکثر پلاگینها و اسکینها و .... را ساپورت میکند اما ایکس کروزر - فورست تعداد محدودی از پلاگین و اسکین را ساپورت میکند و تفاوت دیگر در این است که سولو کمی کیفیت تصویر و قدرت تیونرش بهتر است

عزیز از نظر تیونر فرق زیادی ندارنند
و از نظر پلاگین هم فورست پلاگین زیاد داره
فقط اسکین نمی توانید در فورست نصب کنید
در عوض می توانید چندین نوع مدل از هم خانواده ها را نصب کنید که در کل فعلا چهار نوع اسکین متفاوت دارنند
همچنین جدیدا ایمج التیمو را که می شود در فورست نصب کرد یک ایمج رسمیست اما مثل انیگما2 که البته خودم هنوز تست نکردم ولی مطمئنا قابلیت نصب اسکین و..را هم دارد زیرا دقیقا مثل انیگما2 هست بهتر بگم رسیور نرم افزارش انیگما می شه در فلش خود رسیور
وگرنه در فلش مموری قابلیت نصب انیگما2 را دارد و البته داشته از قبل
در بالا هم گفتم فورست چیزیث کم نداره تازه از جهاتی هم خیلی بهتر هست خودم فورست را ترجیح می دهم
موفق باشیبد

port
19th March 2013, 18:02
[QUOTE=keyvan 20;273577]با تشکر از مدیر محترم
فقط یه سوال شما بین ایکس کروزر 420 و فورست 9200 پلاس کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید میشه راهنمایی بفرمایید چه از لحاظ سخت افزار چه نرم افزار ممنون از شما[/QUOT

شک نکن 9200پلاس عالی هست

ahmad.12
25th March 2013, 15:44
فقط یه سوال شما بین ایکس کروزر 420 و فورست 9200 پلاس کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید میشه راهنمایی بفرمایید چه از لحاظ سخت افزار چه نرم افزار ممنون از شما[/QUOT

شک نکن 9200پلاس عالی هست

با عرض سلام به نظر من جه فورست9200 پلاس وچه ایکس کروزر 420 از هر نظر شبیه هم هستند . درمورد انتخاب سلیقه ای هست شما هر کدوم از نظر ظاهر می پسنید اون انتخاب کنید . باتشکر

oosebel
26th March 2013, 18:02
درود بر همه دوستان

سلام، من قیمت ریسیور فورست 9200 fhd 3d plus و نحوه ارسال را میخواستم بدونم. آدرس وبلاگ فروش یا شماره تماس رو پی ام کنید لطفا

h655
26th March 2013, 18:30

شک نکن 9200پلاس عالی هست
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظر من و طبق تجربه تعمیرکاران حرفه ای فورست از لحاظ سخت افزاری از قطعات درجه 1 برای برای اسمبل رسیور استفاده میکند اما ایکس کروزر بدون شک از قطعات درجه 2 استفاده میکند و اکثر خرابیها برای رسیورهای ایکس کروزر است یک نمونه کوچکش خاموش شدن خود به خود رسیور یعنی برای خیلی از کاربرانش پیش آمده که شب رسیور سالم کار میکرده خاموش کردن صبح که آمدن روشن کنند بوت نمیشده و پنل خاموش بوده و مجبور به پراگرام آی سی فلش توسط تعمیرکار شدن یا مشکل پاور و ..... اما از لحاظ نوع سخت افزار با هم یکی هستند یعنی هر دو از یک نوع سی پی یو - رم و .... استفاده میکنند اما نوع کیفیتشان 100 درصد با هم تفاوت دارد . همچنین ایکس کروزر در دیگر وسایل مطعلقات مانند سوییچ - ال ان بی - فایندر دیجیتال که خودم اتفاقآ 4 عدد خراب شده اش را داخل مغازه یکی از تعمیرکاران دیدم و .... از درجه کیفیت 2-3 استفاده میکند . در نتیجه مطمئنآ فورست هم از لحاظ نرم افزار و هم سخت افزار بهتر از ایکس کروزر است.

mehdi gol
26th March 2013, 19:01
[QUOTE=port;298023]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظر من و طبق تجربه تعمیرکاران حرفه ای فورست از لحاظ سخت افزاری از قطعات درجه 1 برای برای اسمبل رسیور استفاده میکند اما ایکس کروزر بدون شک از قطعات درجه 2 استفاده میکند و اکثر خرابیها برای رسیورهای ایکس کروزر است یک نمونه کوچکش خاموش شدن خود به خود رسیور یعنی برای خیلی از کاربرانش پیش آمده که شب رسیور سالم کار میکرده خاموش کردن صبح که آمدن روشن کنند بوت نمیشده و پنل خاموش بوده و مجبور به پراگرام آی سی فلش توسط تعمیرکار شدن یا مشکل پاور و ..... اما از لحاظ نوع سخت افزار با هم یکی هستند یعنی هر دو از یک نوع سی پی یو - رم و .... استفاده میکنند اما نوع کیفیتشان 100 درصد با هم تفاوت دارد . همچنین ایکس کروزر در دیگر وسایل مطعلقات مانند سوییچ - ال ان بی - فایندر دیجیتال که خودم اتفاقآ 4 عدد خراب شده اش را داخل مغازه یکی از تعمیرکاران دیدم و .... از درجه کیفیت 2-3 استفاده میکند . در نتیجه مطمئنآ فورست هم از لحاظ نرم افزار و هم سخت افزار بهتر از ایکس کروزر است.
حرف شما کاملا درست هست دیگر برنده ها اینگونه مشکلات را اصلا ندارنند که مارک ایکسکروز دارد
موفق باشید

wastwhab
1st April 2013, 23:26
ده ستت خوش ازيزم خيلى تشكرم

arash1003
10th April 2013, 03:06
سلام
لطفا آدرس وبلاگ فروشگاه و قیمت و نحوه ارسال را برام بفرستید
یه سوال هم داشتم و اینه که این رسیور شیرینگ هوایی را ساپورت میکنه یا نه (چون تک تیونره هست)
اگه نمیکنه آیا با اضافه کردن دانگل مشکل رفع میشه؟
و اگه رفع میشه قیمت حدودی دانگل چقدره؟
متشکرم

mehdi gol
10th April 2013, 18:21
سلام
لطفا آدرس وبلاگ فروشگاه و قیمت و نحوه ارسال را برام بفرستید
یه سوال هم داشتم و اینه که این رسیور شیرینگ هوایی را ساپورت میکنه یا نه (چون تک تیونره هست)
اگه نمیکنه آیا با اضافه کردن دانگل مشکل رفع میشه؟
و اگه رفع میشه قیمت حدودی دانگل چقدره؟
متشکرم

بله دانگل را ساپورت می کند اما به نظر من بهترین سی سی کم و شزرینگ های اینترنتی هست با دانگل اصلا کانال زیادی باز نمی کند و نه در همه ماهواره ها کلا دانگل پول دور ریختن است و از رده خارج شده انند
موفق باشید

arash1003
11th April 2013, 00:23
با سلام و تشکر
آقای mehdi gol

راستش من این مطلب (که در زیر کپی کردم) را در یه فروم دیگه خودنم
ولی فکر نمیکنم اونجا کسی جواب سوال های منو بدونه
اگه زحمت بکشی و سوال ها را جواب بدی ممنون میشم

"رسیورهای azbox و Xtrend پشتیبانی شان زیاد جالب نیست . اما رسیورهای Vu Plus هم قیمت مناسبی دارند و هم پشتیبانی خوبی دارند

این رسیورهایی که نام بردم همشون لینوکسی و open source و دارای معماری mipsel هستند و دارای کلی پلاگین و اسکین و ...........

اما رسیور strong 4902 اصلا لینوکسی نیست اما کیفیت تصویر خوبی داره و رسیور Forsat 9200 هم رسیور خوبی می باشد لینوکسی است اما open source نیست و دارای معماری sh4 می باشد
اگر انیگما 2 واقعی می خوای باید بری سراغ رسیورهایی که open source هستند و دارای معماری mipsel "

سوال ها:
1-تفاوت لینوکسی open source با لینوکسی هایی که open source نیستن چیه؟!
یعنی اولی چه کارایی میتونه بکنه که دومی نمیتونه بکنه؟
2-مگه روی همشون انیگما نصب نمیشه؟
3-مگه انیگما واقعی و غیر واقعی داریم؟

mehdi gol
11th April 2013, 16:28
با سلام و تشکر
آقای mehdi gol

راستش من این مطلب (که در زیر کپی کردم) را در یه فروم دیگه خودنم
ولی فکر نمیکنم اونجا کسی جواب سوال های منو بدونه
اگه زحمت بکشی و سوال ها را جواب بدی ممنون میشم

"رسیورهای azbox و Xtrend پشتیبانی شان زیاد جالب نیست . اما رسیورهای Vu Plus هم قیمت مناسبی دارند و هم پشتیبانی خوبی دارند

این رسیورهایی که نام بردم همشون لینوکسی و open source و دارای معماری mipsel هستند و دارای کلی پلاگین و اسکین و ...........

اما رسیور strong 4902 اصلا لینوکسی نیست اما کیفیت تصویر خوبی داره و رسیور Forsat 9200 هم رسیور خوبی می باشد لینوکسی است اما open source نیست و دارای معماری sh4 می باشد
اگر انیگما 2 واقعی می خوای باید بری سراغ رسیورهایی که open source هستند و دارای معماری mipsel "

سوال ها:
1-تفاوت لینوکسی open source با لینوکسی هایی که open source نیستن چیه؟!
یعنی اولی چه کارایی میتونه بکنه که دومی نمیتونه بکنه؟
2-مگه روی همشون انیگما نصب نمیشه؟
3-مگه انیگما واقعی و غیر واقعی داریم؟

سلام عزیز
اتفاقا سوال بسیار زیباپی کردید

ببینید شما حتما من را می شناسید و می دانید در زمینه رسیورهای لینوکسی اطلاعات کم نیست و ..
پس بدانید حرف های من فقط یک نظریه نیست بلکه خود واقعیت هست

ابتدا باید بگم که ما
لینوکس واقعی و لینوکس غیر واقعی
لینوکس و شبه لینوکس
انیگما واقعی و شبه انیگما یا انیگمای غیر واقعی
و..... نداریم اصلا وجود خارجیب ندارنند

و این عبارت و اصلاحات فقط توسط یک عده سودجو در ببین عوام رواج یافته انند

رسیورهای های مثل ویو سولو و ای زد باکس
و رسیورهای مثل فورست و ایکسکروز 400 پلاس و...

همه و همه لینوکس 100 درصد واقعی هستنند
هیچ یک شبه لینوکس یا غیر واقعی نیستنند

فقط تفاوت در این هست که
هر گروه برنامه نویس برای این رسیورها
یک توزیع لینوکس برداشته مثلا لینوکس ردهت یا دبیان را
و حال با توجه به سلایق و نظر خود و انچه در نظرش بوده تا به کاربران خودش اراپه بدهد
ان توریع لینوکس را شروع به کوچک کردن کرده است
تا حجم ان به ان اندازه اپی برسد که در فلش رسیور جا بگیرد
برای اینکار ابتدا شروع می کنند یکسری از فرمان های خارجی و داخلی را حذف می کنند و فقط انهای را که واقعا نیاز دارنند باقی می گدارنند
و بعد هم دیگر قسمت ها اضافی و....را حذف می کنند
و هسته ان ا طبق نظر خود ویرایش می کنند زیرا لینوکس سورس باز هست و حتی سورس هسته ان در نت موجود هست

حال که ان لینوکس به ججم مورد نظرذ انها رسید شروع می کنند یک کتایخانه گرافیکی برای ان درست می کنند یا از کتابخانه های دیگر که موجود هستنند استفاده می کنند
و ...............
و ان توزیع را در اخر به شکل مورد علاقه خود در می اورنند

حال در اینجا هر گروه برای بسته اپی که اماده کرده است یک نام تجاری قرار می دهد
که به این شکل یکی می شود برند انیگما2
و دیگری می شودذ فورست یا ایکسکگروز

حال همانطور که گفتم چون هر یک از گروه ها نظری دارنند و طبق ان عمل می کنند
هرگز این رسیورها دقیقا یک نوع امنکانات و ظاهری نخواهند داشت
البته همه انها یکسری از امکانات دیفالت را دارنند و بقیه امکانات شخصیب سازی شده است

حال ر\گروه های مثل انیگما2 میانند و سورس ایمج خود را نیز منتشر می کنند تا دیگر گروه ها و برنامه نویس ها بتوانند ایمج انها را توسعه بدهند
اما گروه های مثل فورتیس کره برای رسیورهای مثل فوذرست و ایکسکروز سورس ایمج خودشان را هرگز منتشر نمی کنند زیرا دوست دارنند تنها گروهی باشنند که می تواند ایمجشان را توسع پدهد
که در اینجا کاملا واضح هست که اینها همه مساپل تچاری هستنند نه چیز دیگری

خوب همانطور که متوجه شدید چون انیگما2 سورسش توسط گروه برنامه نویس اش منتشر شذده در نت اوپن سورس نام می گیرد و در دسته اوپن سورس ها قرار می گیرد

اما رسیورهای مثل فورست و ایکسکروز در رده سورس بسته ها قرار دارنند به این معنی که سورسی برای انها توسط نویسندگان ان منتشر نشده و کاملا شخصبی و تجاری هست

حال در مورد انیگما2 واقعی و غیر واقعی هم که گفتید
این عبارت هم در واقع وجود ندارد
هر دوی انها از یک سورس هستنند
فقط گروه های sh4 امده انند و. سورس رسیورهای مثل دریم باکس و...حالا فرفی ندارد از کدام برند باشد را از نت دریافت کرده انند و توسط خودشان برای رسیورهای sh4 شخصی سازی شده اند

در اصل هر دوی این ایمج های انیگما 21 یکی هستنند و از یک سورس فقط توسط گروه های مختلف شخصی سازی شدذه انند
حال انیگما2 مدل ها زیادی دارد مثل ایمج های pkt
hdmu
,....

که همه از یک سورس پایه هستنند که بعدا توسط هر گروه تغیراتی روی انها انجام شده است

برای اثبات حرفم می توانید در ترمینالی که به رسیورتان تلنت کرده باشید این فرمان را وارد کنید
uname -a
خواهید دید که همه انها لینوکس 100 درصد واقعی هستنند فقط دز یکسری مساپل ریز تر تفاوت دارنند

در اخر این را هم باید بدانید انیگما2 فقط برای توسع دهنده ها بهتر هست و شیرین تر زیرا می توانند ان را به هر شکلی بخواهند تغیر و باز نشر کنند
اما برای کاربران عادی اصلا توصیه نمی شود زیرا هنوز که هوز هست انیگما2 کیفیت بالپی ندارد فقط از نظر امکانات بالاتر از دیگر رسیورهای لینوکسی هست وگرنته روی کیفیت ان نمی شود زباد حساب کرد
مثلا کاربر با وارد شدن به انیگما2 کاملا گیچ خواهد شد که با رسیورذ چگونه عمل کند زیرا تمامی امکانات ان به درستی چیدمان نشده انند و کلا کاربر پسند نیست منو های ان
و مثلا پلاگین زیر نویس انلاین تا جاپی که از کاربران این رسیورها شنیده و خودم هم تست کرده ام هنوز کیفیت لازم را ندارد و هنگ ها و مشکلات دارد که شاید رفع شونند

اما در رسیورهای لینوکسی به اصلاح سورس بسته اینگونه نیست و تمامی امکانات و منو ها با دقت فراوانی چیدمان شده انند و کیفیت انها برای هر امکانای بالتر هست
و منوها کلا کاربر پسند هستنند

من خودم به شخصه رسیورهای مثل فورست و اسپارک از فولان المان را بیشتر از انیگما2 دوست دارم
کلا رسیورهای که امکان نصب انیگما2 را در کنار نرم افزار اصلی خودشان دارنند به نظر من از رسیورهای که فقط امکان نصب انیگما2 را دارند بهتر هستنند زیرا کاربر خودش می تواند تصمیم بگکیرد

البته در رسیورهای انیگما2 هم امکان نصب ایمج های متفاوتی را دارنند حتی چند ایمج با هم ولی خوب همه فقط انیگما2 هستنند

بیشتر این صحبت ها از لحاظ فنی بود نه نظر شخصی من فقط یک قسمت های از نظرات شخصیم استفاده کردم
و اینکه من فقط یکسری از روال کار را گفتم نه تمامی روال کار را پس اگر در قسمتی اطلاعات را کم و بیش گفته ام بدانید به این علت بوده است

حال اگر اساتید لینوکس اطلاعات بیشتری دوست دارنند اراپه بدهند همینجا ارسال کنند تا من بعدا همه این ها را به یک تاپیک مجزا برای استفاده دیگر دوستان منتقل کنم

موفق باشید

arash1003
12th April 2013, 01:11
سلام
آقای mehdi gol
از اینکه مفصل پاسخ دادید خیلی ممنونم
در مورد انتقال این موارد به تاپیکی جدا گانه، اگه این کار را انجام بدید خیلی عالیه
راستش من به شخصه چندین ساعت وقت گذاشتم و در فروم های مختلف گشتم و برای سوالاتم پاسخی نیافتم ولی متوجه شدم که شما بهتر از دیگران در این موضوع سررشته دارید که سوالاتم را از شما پرسیدم
باز هم متشکرم

elesi
13th April 2013, 01:10
آدرس وبلاگ برای خرید چی هست؟

elesi
13th April 2013, 01:26
درود بر همه دوستان

این آدرس وبلاگ فروش چی هست لطفا ؟

1385
15th April 2013, 10:58
فیلم با زیرنویس فارسی دررسیور فورست 9200 پلاس چگونه زیر نویس فارسی آن میآید
با تشکر

raha_hiaty
15th April 2013, 11:29
از دوستان اگه کسی فورست دست دوم یااکبند برای فروش دارد لطفا در پیام خصوصی اعلام کند.

mehdi gol
15th April 2013, 18:20
فیلم با زیرنویس فارسی دررسیور فورست 9200 پلاس چگونه زیر نویس فارسی آن میآید
با تشکر

فقط کا***ت منو رسیور و زبان زیر نویس را فارسی قرار دهید تا بخش شود
اگر فیلم چند زیر نویس داشته باشد با دکمه ساب تایتل می توانید ببین انها سوپیچ کنید اموزشش در بخش اموزش موجود هست
مطالعه کنید

buddhabar
16th April 2013, 09:08
سلام
دوستان لطف کنند آدرس وبلاگ فروش رو معرفی کنید
هر چقدر می گردم رسیور فورست 9200 رو پیدا نمی کنم که بخرم
یا اگر کسی می تونه راهنمائیم کنه لطف کنه پیام خصوصی بده
ممنون

vahid amiri
23rd April 2013, 11:57
سلام
دوستان لطف کنند آدرس وبلاگ فروش رو معرفی کنید
هر چقدر می گردم رسیور فورست 9200 رو پیدا نمی کنم که بخرم
یا اگر کسی می تونه راهنمائیم کنه لطف کنه پیام خصوصی بده
ممنون

نمیتونی پیدا کنی.رسیور مشابهش 420 کروز رو بخر.هیچ فرقی ندارند

alireza-arm
22nd May 2013, 21:40
سلام
دوستان لطف میکنید بگید من این رسیور رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
از چند نفر پرسیدم میگن 2،3 ماه که دیگه تو بازار نیست؟
معلوم نیست کی بیاد دوباره ؟

alireza-arm
10th June 2013, 05:46
دوستان کسی نبود جواب مارو بده ؟
وبلاگ فروش، یا شماره تماس فروشگاه سایت برای خرید رسیور چیه؟
لطف کنید راهنمایی کنید

jikar
10th June 2013, 08:00
درود بر شما خریدو فروش و قرار دادن شماره یا آدرس سایت دیگر ممنوع میباشد شما میتوانید با سرچ در گوگل به سایت مورد نظر برسید!
البته از اول که در این سایت اقدام به فروش کردم موجود بوده تا حالا!

manoosh
9th July 2013, 16:33
با سلام خدمت اساتید گل. دوستان من تو تبریز یه نفر رو پیدا کردم که فورست 9200 پلاس رو داره. از کجا تشخیص بدم که پلاس جدیده یا نه لطفا کسایی که میدونن تو ضیح کامل بدن البته شنیدم که تو پلاس جدید میگن چشمی اینفرارد داره . ولی کجاش ؟ لطفا اگه عکس از کنترلش دارین بذارین و تو ضیح بدین . بسیار ممنون میشم . چون میخوام فردا بخرم

vahid6630
9th July 2013, 16:36
با سلام خدمت اساتید گل. دوستان من تو تبریز یه نفر رو پیدا کردم که فورست 9200 پلاس رو داره. از کجا تشخیص بدم که پلاس جدیده یا نه لطفا کسایی که میدونن تو ضیح کامل بدن البته شنیدم که تو پلاس جدید میگن چشمی اینفرارد داره . ولی کجاش ؟ لطفا اگه عکس از کنترلش دارین بذارین و تو ضیح بدین . بسیار ممنون میشم . چون میخوام فردا بخرم

نحوه تشخیص ریسور اصل فورست9200و9100

ابتدا منو را زده واز انجا بریید قسمت اطلات یا همان انفورمیشن بخشی که اصلاعت سیستم را نشان میدهد مثل اخرین نرم افزار و بوت لودر .... حال در این قسمت رمز مادر دستگاه یعنی رابزنید و 1407

System ID

رسیور به شما نشان داده میشود واگر رمز را زده و چیزی نشان نداد نشان مدل تقلبی رسیور فورست 9200 است

sasansarv
9th July 2013, 17:52
بادرود.دربعضی سایتها رسیوری بنام فورست 9200فراری برای فروش قرارداده شده که مانند 9200 پلاس کنترل دو رو داشته واز نظرشکل ظاهری نیز شبیه آن است.آیا این دو در واقع یک رسیور هستند ؟اگر تفاوت دارند این تفاوت در چیست؟کدام بهتر است؟ باسپاس

manoosh
9th July 2013, 18:00
ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون ولی منظور من تشخیص فورست 9200 پلاس جدید با فورست 9200 پلاس چند ماه قبله که هر دو تاش هم اصلن ولی یه فرقای کو چیکی با هم دارن. نه اینکه کدوم اصلیه و کدو م تقلبی. اگه تو این زمینه اطلا عاتی دارین ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

mehrdad3
11th July 2013, 13:49
716817168271683اینم عکس

mehrdad3
11th July 2013, 22:30
اینم عکس از منوی رسیور forsat9200plusسری جدید71709717107171171712

arash53
12th July 2013, 00:15
با سلام لطفا قیمت ریسیور فورست 9200 fhd 3d plus و نحوه ارسال را پیام خصوصی نمایید ممنون

asal11
15th July 2013, 02:30
با سلام ایا این رسیور فورست 9200 پلاس مثل ویو سولو اوپن سورس است و ایا مثل ویوسولو میشه کانالها را در لپ تپ تماشا کرد یا از طریق لپ تاپ رسیور را کنترل کرد با تشکر

مهران99
15th July 2013, 05:43
تغيرات كمي نسبت به مدل 9100 داشته فقط تو كنترولشون

jikar
15th July 2013, 10:47
درود بر همه دوستان.
دقت داشته باشید دادن قیمت و خرید فروش در سایت ممنوع میباشد!
در مورد توضیحات دیگر دوستان که با فلان مدل فرقی ندارد هم باید عرض کنم:
ایم مدل 9200پلاس که میبینید هم از لحاظ سخت افزار و نرم افزار با مدلهای 9000و9100و9200بسیار فرق دارد
بدون اطلاع اظهار نظری نداشته باشید که باعث گمراه شدن دیگر کاربرران شود
با سپاس فراوانsavalan

asal11
15th July 2013, 14:40
با سلام ایا این رسیور فورست 9200 پلاس مثل ویو سولو اوپن سورس است و ایا مثل ویوسولو میشه کانالها را در لپ تپ تماشا کرد یا از طریق لپ تاپ رسیور را کنترل کرد با تشکر

dariushm1370
15th July 2013, 15:09
سلام
نه دوست عزیز این رسیور اپن سورس نیست ولی از انیگما 2 کاملا پشتیبانی میکند.از لحاظ کنترل هم بله میشه هم روی لبتاب تماشا و هم از طریق گوشی و pc و... کنترلش کرد.

KIAN FAR
15th July 2013, 16:12
دوستان اگر میخواهند قیمت و یا راهنمایی خرید و یا فروش بکنند از طریق پیام خصوصی انجام شود و در تاپیک خودداری نمایید./
با تشکر از شما

asal11
16th July 2013, 02:07
با تشکر از دوست عزیز اگر ممکن است نرم افزار را همراه با اموزش را هم بگذارید که چگونه کانالها را در لپ تاپ یا گوشیهای اندروید تما شا کنم با تشکر

afshinmb
31st July 2013, 00:34
کمک : روش دسترسی به رادیو - تلتکس و زیر نویس در forsat 9200 pvr plus جدید (کنترل دو رو) فراری
با توجه به اینکه :
دکمه sub ( زیرنویس ) ندارد
دکمه tv/ rad ندارد
دکمه txt (تلتکس ) ندارد
چطوریه ؟7255172552

manoosh
31st July 2013, 13:48
سلام
نه دوست عزیز این رسیور اپن سورس نیست ولی از انیگما 2 کاملا پشتیبانی میکند.از لحاظ کنترل هم بله میشه هم روی لبتاب تماشا و هم از طریق گوشی و pc و... کنترلش کرد.

جناب dariushm1370 استاد بزرگوار چطور میشه رو لبتاب کانالها رو تماشا کرد، اونو اگه ممکه به ما هم یاد بدین.

6221342
4th August 2013, 12:54
باسلام آیافورست9200قابلیت ضبط کانالهای کارتی وhdوپخش اونارودرکامپیوترداره یانه متشکرم

kr@l k@mel
4th August 2013, 13:56
جناب dariushm1370 استاد بزرگوار چطور میشه رو لبتاب کانالها رو تماشا کرد، اونو اگه ممکه به ما هم یاد بدین.

باسلام آیافورست9200قابلیت ضبط کانالهای کارتی وhdوپخش اونارودرکامپیوترداره یانه متشکرم

دوستان عزیز شما میتونید با دانلود دانلودر جت ویدیو اقدام به دانلود کرده و با اون برنامه به راحتی میتونین باز کنین . عالی ترین پخش کننده برای فیلم و فرمت های HD میباشد .

​Thank you for downloading JetVideo Basic VX from CNET Download.com ([Only registered and activated users can see links])

mehdi gol
5th August 2013, 17:59

عزیز فورتیس داره روی این قابلیت کار می کنه اما هنوز برای پی سی و لبتاب هنوز منتشر نکرده تا جایی من خبر دارم
اما اگر انیگما2 نصب کنید می توانید اینکار را انجام دهید

shelt
5th August 2013, 19:28
[QUOTE=mehdi gol;333198]عزیز فورتیس داره روی این قابلیت کار می کنه اما هنوز برای پی سی و لبتاب هنوز منتشر نکرده تا جایی من خبر دارم
اما اگر انیگما2 نصب کنید می توانید اینکار را انجام دهید[/QUOTE
البته راه ساده ای برای دیدن برنامه رسیور روی لپتاب وجود دارد . زمانیکه رسیور ولپتاب را شبکه کرده اید( یعنی قادر به ضبط برنامه از رسیور به هارد لبتاب هستید) از منو رسیور تایم شیفت را برای نتورک درایو فعال کنید . حالا اگر به فایل شر شده روی لبتاب بروید وبا پلیر تایم شیفت فعال شده را باز کنید قادر به مشاهده مسقیم برنامه وفیلمها از رسیور خواهید بود .