PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هرگونه مشکل و سوال درباره دیشهای گردان دایسیک رو در این تاپیک مطرح کنید

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

ebi_sat2005
19th July 2009, 12:05
کاربران محترم از این به بعد سوالهای خود رو در رابطه با نصب دیشهای گردونی و آفست در این تاپیک مطرح کنید مرسی

gerrard22
19th March 2010, 16:39
سلام نحوه ريست كردن موتور گردان يوروستار راخواستم
كسي هست كه بتونه جواب بده

davoodzebel
11th May 2010, 15:45
سلام ،
لطفا بفرمایید برای وارد کردن مشخصات جغرافیایی محل( سیستم USALS) در رسیور SR-X30 CU Ultra برای تنظیم دیش گردان چگونه باید عمل کرد . چون در منوی این رسیور جایی برای این موضوع پیدا نکردم ولی در دستورالعمل نصب وراه اندازی دیش گردان روی این موضوع تاکید شده. مدل دیش گردان : X cruiser, XH240

m-sat
11th May 2010, 18:50
سلام ،
لطفا بفرمایید برای وارد کردن مشخصات جغرافیایی محل( سیستم USALS) در رسیور SR-X30 CU Ultra برای تنظیم دیش گردان چگونه باید عمل کرد . چون در منوی این رسیور جایی برای این موضوع پیدا نکردم ولی در دستورالعمل نصب وراه اندازی دیش گردان روی این موضوع تاکید شده. مدل دیش گردان : X cruiser, XH240

دوست عزيز شرمنده اميدوارم از دست ما نارحت نباشي براي نظم تاپيگ خدمت شما گفتم اينجا سوال خود را مطرح كني.

تا اونجاي كه من اطلاع دارم براي اين مورد و اين نوع رسيور بايد به اين ترتيب عمل كني.

براي فعال کردن این گزینه روی نصب رفته بعد از ان دکمه سبز را میزنید صفحه جدیدی باز میشود در انجا میتوانید یوسالز رو فعال کنید.

بازهم براي اطمينان منتظر جواب مديران اين قسمت باش.

ebi_sat2005
13th May 2010, 16:55
سلام ،

سلام دوست گلم با تجربه ای که من دارم گزینه یوژوال در بیشتر رسیورهایی که ما ازش استفاده میکنیم کارایی نداره یعنی اون دقتی رو که باید داشته باشه نداره بهترین راه برای شما استفاده از گزینه موتور هست و متاسفانه رسیور ایکس 30 خیلی باید روش کار کنی تا بشه جهت ها رو ذخیره کرد سوالی داشتی همین جا بپرس تا راهنماییت کنم

ebi_sat2005
13th May 2010, 17:01
سلام نحوه ريست كردن موتور گردان يوروستار راخواستم
كسي هست كه بتونه جواب بده

عزیز شما همزمان دوتا انگشتت رو روی 2 تا دکمه پزیشن نگه میداری تا گزینه so بیاد بعد از 5 ثانیه گزینه po میاد بعد کنترل رسیورت رو بر میداری 6 بار روی یکی از دگمه هاش میزنی پزیشنت ریست میشه با تشکر

davoodzebel
13th May 2010, 20:49
در مورد هدایت بنده به این تاپیک ، البته شما کاملا حق دارید ، نظم و انظباط در هر کاری ضروریه اصلا احتیاجی به عذر خواهی نبود.. و اما در مورد مشکل بنده ، لطف بفرمایید راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.
سلام دوست گلم با تجربه ای که من دارم گزینه یوژوال در بیشتر رسیورهایی که ما ازش استفاده میکنیم کارایی نداره یعنی اون دقتی رو که باید داشته باشه نداره بهترین راه برای شما استفاده از گزینه موتور هست و متاسفانه رسیور ایکس 30 خیلی باید روش کار کنی تا بشه جهت ها رو ذخیره کرد سوالی داشتی همین جا بپرس تا راهنماییت کنم

ebi_sat2005
13th May 2010, 22:30
در مورد هدایت بنده به این تاپیک ، البته شما کاملا حق دارید ، نظم و انظباط در هر کاری ضروریه اصلا احتیاجی به عذر خواهی نبود.. و اما در مورد مشکل بنده ، لطف بفرمایید راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.

دوست عزیز من که براتون توضیح دادم با این حال شما دقیقا بگید مشکلتون چی هست تا من راهنماییتون کنم

airbus a300-600
24th July 2010, 14:36
آقا ببخشید...........من یک دیش گردان دارم که چند ماهی از نصبش میگذره ولی از چند روز پیش توی گرفتن هاتبرد مشکل پیدا کرده.........یعنی به سمت جهتش میچرخه و یک لحظه هم یک تصویر صاف نشون میده ولی بهد از 2 یا 3 ثانیه قطع میشه.....موتور اون هم از نوع premiom 2500 یا 3000 فکر کنم باشه( فقط به نظرم یه مدل از اخرین اون پایین تر باشه).............فقط هم روی هاتبرد مشکل داره..........نمیدونم مشکل چیه؟ ضمنا زمان چرخش اون هم از حالت عادی طولانی تر شده..........لطفا من را راهنمایی کنید....با تشکر....

m-sat
24th July 2010, 17:49
آقا ببخشید...........من یک دیش گردان دارم که چند ماهی از نصبش میگذره ولی از چند روز پیش توی گرفتن هاتبرد مشکل پیدا کرده.........یعنی به سمت جهتش میچرخه و یک لحظه هم یک تصویر صاف نشون میده ولی بهد از 2 یا 3 ثانیه قطع میشه.....موتور اون هم از نوع premiom 2500 یا 3000 فکر کنم باشه( فقط به نظرم یه مدل از اخرین اون پایین تر باشه).............فقط هم روی هاتبرد مشکل داره..........نمیدونم مشکل چیه؟ ضمنا زمان چرخش اون هم از حالت عادی طولانی تر شده..........لطفا من را راهنمایی کنید....با تشکر....

بطور دستی موتور را روی هاتبرد و سیگنال ماکزیمم آن حرکت بدید . بعد که تنظیم شد روی همون جهت هاتبرد سیو کنید .
اگر اینکارو کردی ولی باز هم تنظیم نشد و بهم ریخت اشکال می تونه از موتور باشه
( با توجه به اینکه میگی حرکتشم کند شده)
1 مساله دیگه هم هست ، ممکنه بخاطر گرمی هوا و تابش مستقیم آفتاب روی موتور باعث اشکال شده باشه . 1 سایبان روی موتور تعبیه کنید .

airbus a300-600
24th July 2010, 21:19
آقا ببخشید..........یه موضوع دیگه این که رسیور من strong 4620 II است که کمی قدیمی است.......قسمتی که جستجوی دستی برای کانال ها انجام می دهم وقتی از یک ماهواره دیگر به هاتبرد میروم (و روی صفحه مینویسه که در حال چرخش به موقعیت مورد نظر ) وقتی به هاتبرد میرسه روی اولین فرکانسش ( و البته روی فرکانسهای دیگرش هم همینطوره) سیگنال گیری ماهواره حدودا به 60 درصد میرسه ولی در مدت حدود 2 الی 3 ثانیه یکدفعه این عدد به 15 الی 20 درصد میرسه که در نتیجه آن رنگش از سبز به قرمز میرسه ( یعنی سیگنال آنقدر ضعیف است که چیزی قابل توجهی دریافت نمیشه) یعنی همون طور که در بالا گفتم اگر کانالهای هاتبرد رو بگیرم بعد از چند ثانیه قطع میشوند.........عجیب اینه که فقط این مشکل رو با هاتبرد داره و با ماهواره های دیگه مشکل نداره و تنها نکته اینه که زمان چرخش دیش کمی طولانی تر شده ...آیا میتونه مشکل از تنظیمات رسیور باشه؟.....

m-sat
24th July 2010, 22:15
آقا ببخشید..........یه موضوع دیگه این که رسیور من strong 4620 II است که کمی قدیمی است.......قسمتی که جستجوی دستی برای کانال ها انجام می دهم وقتی از یک ماهواره دیگر به هاتبرد میروم (و روی صفحه مینویسه که در حال چرخش به موقعیت مورد نظر ) وقتی به هاتبرد میرسه روی اولین فرکانسش ( و البته روی فرکانسهای دیگرش هم همینطوره) سیگنال گیری ماهواره حدودا به 60 درصد میرسه ولی در مدت حدود 2 الی 3 ثانیه یکدفعه این عدد به 15 الی 20 درصد میرسه که در نتیجه آن رنگش از سبز به قرمز میرسه ( یعنی سیگنال آنقدر ضعیف است که چیزی قابل توجهی دریافت نمیشه) یعنی همون طور که در بالا گفتم اگر کانالهای هاتبرد رو بگیرم بعد از چند ثانیه قطع میشوند.........عجیب اینه که فقط این مشکل رو با هاتبرد داره و با ماهواره های دیگه مشکل نداره و تنها نکته اینه که زمان چرخش دیش کمی طولانی تر شده ...آیا میتونه مشکل از تنظیمات رسیور باشه؟.....

شايد هم مشگل از رسيور شما باشه باز هم منتظر نظر مديران ديگه باشيد.

RAMIN M
15th August 2010, 17:26
با سلام خدمت اساتید این بخش

دوستان من یه دونه super power jack دارم راحت دقیق تنظیم بود بدونه مشکل
اما دیشب باد و بارون زد و الان موتور با ریموت رسیور نمیچرخه و فقط با دکمه های روی موتور کار می کنه / رسیور هم عوض کردم با یکی دیگه تست کردم باز هم نشد که نشد با ریموت رسیور نمیچرخه

چی کارش کنم

Behradabtin
25th August 2010, 01:49
سلام ...نرم افزار جهت رفع usalss دستگاه i 9797 .لطفا

sed hamed
20th October 2010, 00:57
سلام من یه موتورپریمیوم گرفتم به ریسیور که وصل میکنی نمیچرخه و فقط چراغهاش روشنه چکارش کنم

مهرپور
20th October 2010, 01:01
سلام ...نرم افزار جهت رفع usalss دستگاه i 9797 .لطفا
درود
هنوز نرم افزاری از جانب شرکت ارائه نشده تا این مشکل رو حل کنه
اگر ارائه شد در بخش نرم افزاری 9797 قرار داده خواهد شد

مهرپور
20th October 2010, 01:04
سلام من یه موتورپریمیوم گرفتم به ریسیور که وصل میکنی نمیچرخه و فقط چراغهاش روشنه چکارش کنم
درود بر شما
دوست عزیز ایا با دکمه های روی خود موتور میچرخه؟؟
ایا سیم مشکل نداره؟؟
ایا رسیور مشکل نداره ؟؟
با یک رسیور دیگر تست نمایید
نتیجه را اینجا اعلام نمایید تا بهتر راهنمایی شوید

اميركيان
31st October 2010, 15:04
باسلام خدمت اساتيد محترم من يك موتور پريميوم hd3000خريدم ويك بشقاب آفست90 cmتنظيمش هم كردم روي جهت ترك ست 2a3aنميدونم اشكال تنظيمم كجاست كه دوتا ماهواره را بيشتر رصد نميكنه درقسمت يوزارل هم موقعيت جغرافيايي را دادم ولي باز هم جواب نداد
وروي 53درجه هم تنظيم كردم فقط 3تا ماهواره را جواب داد ضمنا ما درجنوب غرب هستيم (چهار محال)

خواهشمندم اساتيد راهنمايي كنند

مهرپور
31st October 2010, 16:24
باسلام خدمت اساتيد محترم من يك موتور پريميوم hd3000خريدم ويك بشقاب آفست90 cmتنظيمش هم كردم روي جهت ترك ست 2a3aنميدونم اشكال تنظيمم كجاست كه دوتا ماهواره را بيشتر رصد نميكنه درقسمت يوزارل هم موقعيت جغرافيايي را دادم ولي باز هم جواب نداد
وروي 53درجه هم تنظيم كردم فقط 3تا ماهواره را جواب داد ضمنا ما درجنوب غرب هستيم (چهار محال)

خواهشمندم اساتيد راهنمايي كنند
درود بر شما دوست عزیز
بعد سرهم کردن موتور ودیش و...
اول موتور رو روی پایه دیش که باید کاملا تراز باشه قرار بدیم یادت باشه دوست عزیز کاملا تراز
موتور رو رو به جنوب میزاریم و بعد جهت express am 22 رو رسد میکنیم بعد از اون موتور و دیش رو با هم حدود یک سانت به هنگامی که پشت دیش ایستادیم به سمت راست میچرخونیم
حالا موتور به صورت تقریبی در مدار قرار گرفته
فعلا به موتور و دیش دست نمیزنیم روی رسیور موتور رو فعال کرده و این مسیر رو یعنی اکسپرس رو ذخیره میکنیم بعد میریم مسیر ترک اگه سیگنال بالا بود که ذخیره میکنیم اگه نه با دست از بالای دیش روبه پایین فشار میدیم یعنی به سمت پشت دیش اگه سیگنال بهتر شد برمیگردیم به موقعیت اکسپرس و موتور و دیش رو حدود 1 تا 2 میلیمتر وقتی پشت دیش ایستادیم به سمت راست میبریم
اکسپرس رو دوباره رسد کرده و ذخیره میکنیم
دوباره به مسیر ترک میریم اینبار میبینیم که سیگنال چطور هست
به احتمال زیاد باید خوب باشه حالا به اینتل ست 902 میریم اگه سیگنال این هم خوب بود به مسیر های دورتر میریم هاتبرد نایلست
در اونجا که دیش رو در مسیر ترک با دست به پایین فشار دادیم اگه سیگنال بهتر نشد عکس اونکار رو انجام میدیم یعنی دیش رو به سمت بالا فشار میدیم اگه بهتر شد برمیگردیم به اکسپرس و دیش و موتور رو حدود 1یا 2 میلیمتر وقتی پشت دیش ایستادیم به سمت چپ میچرخونیم و بعد بقیه کار رو ادامه میدیم
امیدوارم مفید واقع شده باشه
در صورت بروز مشکل من در خدمت شما هستم
دوست عزیز متن بالا را مو به مو انجام دهید

اميركيان
1st November 2010, 11:56
درود بر شما دوست عزیز
بعد سرهم کردن موتور ودیش و...
اول موتور رو روی پایه دیش که باید کاملا تراز باشه قرار بدیم یادت باشه دوست عزیز کاملا تراز
موتور رو رو به جنوب میزاریم و بعد جهت express am 22 رو رسد میکنیم بعد از اون موتور و دیش رو با هم حدود یک سانت به هنگامی که پشت دیش ایستادیم به سمت راست میچرخونیم
حالا موتور به صورت تقریبی در مدار قرار گرفته
فعلا به موتور و دیش دست نمیزنیم روی رسیور موتور رو فعال کرده و این مسیر رو یعنی اکسپرس رو ذخیره میکنیم بعد میریم مسیر ترک اگه سیگنال بالا بود که ذخیره میکنیم اگه نه با دست از بالای دیش روبه پایین فشار میدیم یعنی به سمت پشت دیش اگه سیگنال بهتر شد برمیگردیم به موقعیت اکسپرس و موتور و دیش رو حدود 1 تا 2 میلیمتر وقتی پشت دیش ایستادیم به سمت راست میبریم
اکسپرس رو دوباره رسد کرده و ذخیره میکنیم
دوباره به مسیر ترک میریم اینبار میبینیم که سیگنال چطور هست
به احتمال زیاد باید خوب باشه حالا به اینتل ست 902 میریم اگه سیگنال این هم خوب بود به مسیر های دورتر میریم هاتبرد نایلست
در اونجا که دیش رو در مسیر ترک با دست به پایین فشار دادیم اگه سیگنال بهتر نشد عکس اونکار رو انجام میدیم یعنی دیش رو به سمت بالا فشار میدیم اگه بهتر شد برمیگردیم به اکسپرس و دیش و موتور رو حدود 1یا 2 میلیمتر وقتی پشت دیش ایستادیم به سمت چپ میچرخونیم و بعد بقیه کار رو ادامه میدیم
امیدوارم مفید واقع شده باشه
در صورت بروز مشکل من در خدمت شما هستم
دوست عزیز متن بالا را مو به مو انجام دهید
درود برشما جناب آقاي مهرپور بابت كمك شما بسيار متشكرم

من مراحل بالا دقيقا انجام دادم و در دريافت ماهواره اكسپرس وترك واينتل مشكلي نيست وبه راحتي دريافت ميكنه مشكل اينجاست كه ماهواره هاي مانند هاتبرد نايل وديگر ماهواره هاي كه درسمت راست بشقاب قرار داره را رسد نمي كنه ضمنا هيچگونه مانعي مانند درخت يا ساختمان در مسيرش وجود نداره وكاملا بازه (موتور تازه ونو ميباشد واز سالم بودن آن مطئن هستم)

مهرپور
1st November 2010, 12:30
درود برشما جناب آقاي مهرپور بابت كمك شما بسيار متشكرم

من مراحل بالا دقيقا انجام دادم و در دريافت ماهواره اكسپرس وترك واينتل مشكلي نيست وبه راحتي دريافت ميكنه مشكل اينجاست كه ماهواره هاي مانند هاتبرد نايل وديگر ماهواره هاي كه درسمت راست بشقاب قرار داره را رسد نمي كنه ضمنا هيچگونه مانعي مانند درخت يا ساختمان در مسيرش وجود نداره وكاملا بازه (موتور تازه ونو ميباشد واز سالم بودن آن مطئن هستم)
درود بر شما
برای گرفتن مسیرهای دیگر مانند عرب و هاتبرد و ...
شما باید بعد از رصد نمودن مسیر های ترک اکسپرس و اینتل ست
از روی ماهواره ترک به سمت ماهواره بدر حرکت نمایید
دقت نمایید باید با منو رسیور یا دو دکمه زیرین موتور این کار را انجام دهید
بعد از ان باید شما مسیر عرب را بتوانید رصد نمایید در صورت عدم رصد شما باید طبق روش بالا عمل نمایید به ترتیبی که اول سر دیش را به پایین فشار میدهیم در صورت دریافت فرکانس به ماهواره اکسپرس رفته و کل مجموعه و تجهیزات را کاملا یک یا دو میلیمتر به سمتراست میبیریم
و قدری پیچهای موتور به پایه را مهکم میکنیم
باز هم به مسیر بدر برمیگردیم
اینبار باید مسیر بدر بدون هیچ مشکلی دریافت شود
اگر باز هم مشکلی وجود داشت باید باز هم سر دیش را به پایین یا بالا فشار دهیم ببینیم وضعیت چگونه است
در صورتی که سر دیش را به بالا فشار دادیم و سیگنال به ما دادا باید باز هم به ماهواره اکسپرس رفته و تمام مجموعه را در حدود 1 یا 2 میل به سمت چپ میبریم
باز هم به مسیر بدر بر میگردیم
و این کار را انقدر انجام میدهیم تا تمامی مسیر ها از نایل تا اینتل ست براحتی قابل دریافت شود
در صورت عدم حل مشکل اینجا اعلام نمایید تا رسیدگی شود

babico
1st November 2010, 13:09
با کسب اجازه از مدیریت محترم جنام مهر پرور

وعرض سلام خدمت دوست عزیز امیر کیان

امیر جان ترتیب ماهواره ها در آسمان ایران به صورت یک کمان است که شما در حال حاضر موفق شدین قسمتی از این کمان را دریافت کنید علتی که باعث شده شما نتوانید باقی ماهواره ها را دریافت کنید یا اشتباه در درجه است که استاد مهر پرور ذر بالا برای شما توضیح دادند یا ساعت ال ان بی شما است در صورت امکان از ال ان بی پریمیوم استفاده نمائید و زمانیکه روی اکسپرس هستید سیم خروجی از ال ان بی رو به زمین باشد و در آخر به این نکته توجه شود که ال انبی رو 5/1 سانتیمتر به داخل دیش قرار بده و تست کن به امید خدا مشکلت حل میشه

اميركيان
1st November 2010, 17:18
درود برشما دوستان خوبم كه من را راهنمايي مي كنيد
تمامي مراحل كه كه شما وجناب مهرپور فرموده بودنند يك به يك انجام دادم هيچ تاثيري نداشته براي محض اطمينان فايندر هم بين موتور و ال ان بي قرا دادم هيچ حركتي انجام نداد حتي روي فركانس هاي قوي جهاتي كه نمي گيره تنظيم كردم حركتي نداشت فقط ترك واينتل واكسپرس را بدون مشكل وبدون افت سيگنال دريافت ميكنه
من به دكل مخابراتي كه در مسير موتور وجود داره شك داشتم كه جاش را جابه جا كردم ولي باز هم تغييري نكرد كه نكرد

babico
1st November 2010, 20:01
مشکل شما فقط در تنظیم عرض جغرافیایی است طول جغرافیایی شهر خودتون را در دفترچه موتوری که خریدید پیدا کنید و دقیق تنظیم نمایید چک کنید در صورتیکه مشکلتان حل نشد اعلام کنید تا با یکدیگر تمامی مراحل را مرور کنیم .

اميركيان
3rd November 2010, 09:36
با عرض پوزش و تشکر بابت اشتباه اصلاح میگردد:24:
درود بر شما دوست خوبم

من تمامي مراحل راكاملا درست بسته ام روي ماهواره اكسپرس عرض جغرافيايي وزاويه قرار گرفتن ال ان بي وتنظيمات رسيور را همچنين كاملا درسته ....ديگه بس با موتور وريسيور وفايندر و جهت سرو كله زدم ديگه كلافه وگيج شدم دست آخر موتور را از پشت بام برداشتم وتوي حيات اين بلا را سرش اوردم (البته به عرض پوزش كه فعلا نتونستم ولي انشالاه درستش ميكنم وجوابشو حتما با عكس نصبش رابراتون ارسال ميكنم)

babico
3rd November 2010, 10:29
:shad1::shad1:مشکلی نیست الان یکم نسبت بهش حساس شدی چندروز دیگه که احساس کردی میتونی پیام بزار تا پله پله باهم نصبش کنیم

saeid33
24th November 2010, 06:06
سلام
میشه بگین فرق موتور سامست و پرمیوم 3000 چی هستش؟ و دوام کدام بیشتر هست ؟اگه فقط فرقش در سرعت هستش سامست خیلی سرعتش کم هست و ضعیف عمل میکنه؟
یکی از آشناهام میخواد بره بانه گفتم این دو مدل را قیمت بگیره که اگر قیمتش مناسب بود برام یکی بیاره من شنیدم که پرمیوم 3000 تقلبیش زیاد هست میترسم این رو گول بزنن جنس تقلبی بهش بندازن موتور سامست هم تقلبیش داخل بازار اومده یا نه؟ از طرفی هم میگم همینجا بخرم اگه مشکلی پیش اومد بتونم عوضش کنم
معمولا این گردانها تا چه مدت بی دردسر کار میکنند با توجه به این که در هوای آزاد قرار بگیرند؟
برای دیش گردان هم میشه lnb را 2 سوزنه کرد یا نه؟ مثلا یک lnb دو سوزنه بخرم یک خروجی را وصل کنم به موتور و اون یکی خروجی را مستقیما وصل کنم به یک رسیور دیگه؟
دیش هم چی بخرم خوب هستش؟
قیمت این موتور ها و دیش را هم بگین ممنون میشم.ببخشید تعداد سوالات زیاد شد. با تشکر

saeid33
25th November 2010, 17:12
سلام
میشه بگین فرق موتور سامست و پرمیوم 3000 چی هستش؟ و دوام کدام بیشتر هست ؟اگه فقط فرقش در سرعت هستش سامست خیلی سرعتش کم هست و ضعیف عمل میکنه؟
یکی از آشناهام میخواد بره بانه گفتم این دو مدل را قیمت بگیره که اگر قیمتش مناسب بود برام یکی بیاره من شنیدم که پرمیوم 3000 تقلبیش زیاد هست میترسم این رو گول بزنن جنس تقلبی بهش بندازن موتور سامست هم تقلبیش داخل بازار اومده یا نه؟ از طرفی هم میگم همینجا بخرم اگه مشکلی پیش اومد بتونم عوضش کنم
معمولا این گردانها تا چه مدت بی دردسر کار میکنند با توجه به این که در هوای آزاد قرار بگیرند؟
برای دیش گردان هم میشه lnb را 2 سوزنه کرد یا نه؟ مثلا یک lnb دو سوزنه بخرم یک خروجی را وصل کنم به موتور و اون یکی خروجی را مستقیما وصل کنم به یک رسیور دیگه؟
دیش هم چی بخرم خوب هستش؟
قیمت این موتور ها و دیش را هم بگین ممنون میشم.ببخشید تعداد سوالات زیاد شد. با تشکر

کسی بلد نیست

مهرپور
25th November 2010, 18:11
سلام
دیش هم چی بخرم خوب هستش؟

کسی بلد نیست
درود
دوست عزیز بلد هستیم
اما باید قدری صبور باشید تا به جواب خود برسید
به تاپیک زیر مراجعه نمایید
بهتر راهنمایی میشوید
اگر باز هم حل نشد همینجا مطرح نمایید کامل برایتان شرح دهم

به نظر شما بهترین دیش افست و موتور موجود در بازار ایران کدام مارک است؟(همه شرکت کنند) ([Only registered and activated users can see links])

saeid33
26th November 2010, 03:45
درود
دوست عزیز بلد هستیم
اما باید قدری صبور باشید تا به جواب خود برسید
به تاپیک زیر مراجعه نمایید
بهتر راهنمایی میشوید
اگر باز هم حل نشد همینجا مطرح نمایید کامل برایتان شرح دهم

به نظر شما بهترین دیش افست و موتور موجود در بازار ایران کدام مارک است؟(همه شرکت کنند) ([Only registered and activated users can see links])

با سلام ممنون میشم زحمت جواب دادن سوالات قبلی را بکشید این تاپیک هم قبلا مطالعه کرده بودم
رسیور من استرانگ 4620 ایکس هستش

مهرپور
26th November 2010, 04:03
سلام
دیش هم چی بخرم خوب هستش؟
درود
دست عزیز موتور پرمیوم سرعت بیشتری نسبت به دیگر موتور ها دارد و دوام ان را نمیتوان با اطمینان گفت زیرا نسبت به استفاده متغییر است
سامست ضعیف نیست و خیلی هم خوب عمل میکنه این پرمیوم هست که 30 درصد سریعتر هست
در مورد خرید بهتر هست که از یک فروشنده مطمئن خرید نمایید
در مورد زمان استفاده نمیتوان زمان برای ان تعیین نمود اما اگر مراعات نمایید و در مسیر باد نباشد زمان زیادی کار میکند
هوای ازاد نیز تاثیر انچنانی بر روی موتور ندارد و موتور با هوای ازاد و بارانی مشکلی ندارد
ال ان بی دو سوزنه هم میتوانید استفاده نمایید به طوریکه هر دو گیرنده باید حتما و حتما یک مسیر را نگاه نمایین که این مقداری ازار دهنده میباشد
و ابتکار عمل دست کسی میباشد که خروجی ان از موتور میباشد و میتواند براحتی برای تغییر ماهواره اغدام نمایید در صورتی که مشترک دوم باید هر ماهواره ای که او نگاه میکند را ببیند
قیمت از طریق پیام خضصوصی ارسال شد

ZOOROKAN
1st December 2010, 14:25
سلام خدمت اساتید محترم دیش افست ایکس کروز موتور پرمیوم 3000 میله کاملا امود وشاقول میباشد درجه دیش را طبق گفته اهل فن دقیقا روی 37.5 بستم در ضمن من در مشهد هستم ماهواره مبدا استانی با سیگنال 95 گرفتم ماهواره دوم ترک ست را با 95 درصد گرفتم ولی
متاسفانه دیگر جهتا را نتوانستم بگیرم لطفا راهنمایی کنید دقیقا چه باید بکنم متشکرم

ZOOROKAN
1st December 2010, 17:47
سلام خدمت اساتید محترم دیش افست ایکس کروز موتور پرمیوم 3000 میله کاملا امود وشاقول میباشد درجه دیش را طبق گفته اهل فن دقیقا روی 37.5 بستم در ضمن من در مشهد هستم ماهواره مبدا استانی با سیگنال 95 گرفتم ماهواره دوم ترک ست را با 95 درصد گرفتم ولی
متاسفانه دیگر جهتا را نتوانستم بگیرم لطفا راهنمایی کنید دقیقا چه باید بکنم متشکرم

[Only registered and activated users can see links]

amsane
1st December 2010, 18:12
دوست عزیز میتونی بفرمایی ساعت ونوع ال ان بی شما چیه

amsane
1st December 2010, 18:29
خوب جواب نفرمودید جهت اطلاع عرض میکنم ساعت حتما روی ساعت 6 باشه اگر پرمیوم و...غیر از لیزر
شما ماهواره مبدائتون اینتل ست هست فرکانس 11093 عمودی 3600 و3/2سیگنالتون روی این فرکانس باید عالی باشه بعد اولین جهت از شرق yamal201 است ولی بهتر nss6 رو تست کنی فرکانس11017عمودی11000
11090 افقی29500و8/7و بالایی3/2 بود
بر میگردیم به غرب ایکسپرس53درجه فرکانس 11044عمودی وسمبلرایت=44950و6/5
اگر اینطور جواب داد مشکل از ریسیورتون هست فیش انتن باز کن ریسیت فکتوری کن جهتا را سرچ کن تمام مشکلی بود با کمال میل

مهرپور
4th December 2010, 01:00
درود
دوست عزیز به تاپیک زیر مراجعه نمایید و مو به مو انجام دهید مشکل حل میشود

ebikh
4th December 2010, 02:42
با سلام به همه دوستان من یک سوال در مورد نصب دیش گردان دارم سوال اینه که ما امدیم و در موقعیتی قرار گرفتیم که جهت اکسپرس که مبدا هیچ جوره جواب نده یعنی محل در موقعیت بدی باشه و این جهت نگیره انوقت تکلیف برای قرار دادن دیش در کمان ماهوارهها و تنظیم دقیق چیه و چه باید کرد ؟ آیا میشه ماهواره مبدا را ماهواره دیگری انتخاب کرد؟

babico
4th December 2010, 04:33
با سلام به همه دوستان من یک سوال در مورد نصب دیش گردان دارم سوال اینه که ما امدیم و در موقعیتی قرار گرفتیم که جهت اکسپرس که مبدا هیچ جوره جواب نده یعنی محل در موقعیت بدی باشه و این جهت نگیره انوقت تکلیف برای قرار دادن دیش در کمان ماهوارهها و تنظیم دقیق چیه و چه باید کرد ؟ آیا میشه ماهواره مبدا را ماهواره دیگری انتخاب کرد؟

با کسب اجازه از مدیربخش

بله دوست گرامی شما میتوانید مبدا را ماهواره دیگری قرار دهید و از نزدیکترین ماهواره م بعدی کمک بگیرید فقط در تنظیم ماهواره دقت نمایید تا موتور و دیش در یک راستا قرار داشته باشند

محمد مهدوی
5th December 2010, 01:22
با اجازه از اساتید. در مورد سوال این دوستمان وکسانی که اخر جواب خود را خوب نگرفتند من چند نکته مهم وبسیار اسان را به شما توضیح میدهم اول اینکه هر کاری را علمی واصول خود پیش ببرید بسیار راحتر است. همه ما میدانیم که پایه باید تراز باشد این 1 دوم این که شما باید طول وعرض شهر خود را در بیاورید.راحتترین کار با نرم افزار گوگل ارت ویا از سایت گوگل مپ.بطور مثال شهر خودم من در50.5 e و36.4 n هستم.بخاطر اینکه کار شما دقیق در بیاید گزینه یوژال را دردستگاه انتخاب کنید وطول وعرض را به دستگاه بدهید. خوب حالا میرویم سراغ ماهواره که اصولا اکسپرسam22 است شما زمانی که در قسمت انتن ماهواره را انتخاب میکنید وگزینه روی یوژال است خود موتورکمی جرخش میکند به درجه که داده شده است. اینجا را دقت کنید. یعنی اگر اکسپرسam22 باشد به اندازه 3درجه به سمت شرق میرود.خوب حالا شما درجه که به روی خود موتور است را تنظیم میکنید به طور مثال در شهر خودم درجه36.4 n بود به روی موتور مشخص و محکم میکنیم. در اینجا حالا موتور را بر روی میله قرار میدهیم وپیچهای پشت را کمی محکم میکنیم تا کمی چرخش داشته باشد .حالا ماهواره اکسپرسam22 را پیدا میکنیم زمانی که ماهواره را پیدا کردیم پیچهای پشت بر روی میله تراز را محکم میکنیم.شما حالا میخواهید بدانید که کارشما درست در امده است به طور مثال در قسمت انتن ماهواره هاتبرد وگزینه یوژال را انتخاب میکنیم اگر کار شما درست پیش رفته باشد موتور به طور خودکار به روی ماهواره مذکور بر طبق درجه اش قرار میگیرد.به جواب ان دوستمان که گفت اگر ماهواره اکسپرس am22 نباشد چه کنیم شما زمانی که گزینه یوژال را انتخاب میکنید وطول عرض را میدهید هر ماهواره ای را که انتخاب کنید بر روی همان ماهواره میماند.مثال ترک ویا استانی زمانی که ماند شما دیش خود را تنظیم میکنید.شما هر ماهواره که میخواهید فقط در قسمت انتن ان ماهواره را بر روی قسمت یوژال بگذارید .این کار چند خوبی دارد 1این که کار دقیق در میاید واصولی 2 این که شما دیگر نیازی به سیو کردن هر ماهواره ندارید 3 اینکه شما هرزمانی هر دستگاهی خریداری کردید وفقط یک بار طول وعرض به دستگاه میدهید وبرروی گزینه یوژال میگزارید وتمام.در نکته اخر بگویم که برای کسانی که سوال پیش امد ان درجه50.5 e چه شد. شما زمانی ماهواره اکسپرس را پیدا میکنید وفیکس میشود همان درجه Eما حساب می اید وچون درگزینه یوژال درجه را مشخص کرده بودیم وموتور3درجه به شرق حرکت کرده بود دیگر نیازی به این نیست که شما ماهواره را گرفتید. کمی به سمت راست بچرخانید همان نکته که دوستمان درهمین پست صحبت کرده بودند.اگر دوستان سوالی در این مورد دارند من در خدمتم.

alpine
21st December 2010, 22:19
سلام اساتید محترم اقا من در شهر همدان درجه متور رو روی چه عددی قرار بدم مثلا تهران عدد35 قرار میدن من باید چه کنم و ایا بعد از تتظیم اکسپرس 22 باید منم 2 درجه موتور رو به چپ حرکت بدم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Sinapars
22nd December 2010, 18:15
سلام اساتید محترم اقا من در شهر همدان درجه متور رو روی چه عددی قرار بدم مثلا تهران عدد35 قرار میدن من باید چه کنم و ایا بعد از تتظیم اکسپرس 22 باید منم 2 درجه موتور رو به چپ حرکت بدم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

دوست من شما با مراجعه به دفترچه راهنمای موتور هم میتونید به طور دقیق در بیارید ولی حالا اگر به هردلیل در اختیار ندارید میتونید از درجه های زیر استفاده کنید
همدان 48.52 - express am 22
و درجه روی موتور هم تقریبا برای همدان 34.8 که روی همون 35 باشه

dost0012
12th January 2011, 11:12
اتصال دیش ایرانی به موتور دایساک بادیش وطنی وموتور پریموم اچ دی چند مسیر را می شود گرفت ایا افت سیگنال وجود دارد

Sinapars
12th January 2011, 16:26
اتصال دیش ایرانی به موتور دایساک بادیش وطنی وموتور پریموم اچ دی چند مسیر را می شود گرفت ایا افت سیگنال وجود دارد

سلام
هیچ تتفاوتی نداره نسبت به موقعیت هر چند جهتی که با آفست گرفته بشه با دیش های وطنی نیز قابل دریافت است
برای اطلاعات بیشتر در این باره به لینک زیر مراجعه کنید

نحوه اتصال دیش ایرانی به موتور دایساک ([Only registered and activated users can see links])

gym_p
12th January 2011, 18:37
با سلام
از چه موتور و دیشی باید تو منطقه فرمانیه استفاده کرد که هیچ پارازیتی نداشته باشه و کلاً 30 جهتو بشه گرفت ؟

Sinapars
12th January 2011, 18:46
با سلام
از چه موتور و دیشی باید تو منطقه فرمانیه استفاده کرد که هیچ پارازیتی نداشته باشه و کلاً 30 جهتو بشه گرفت ؟
با سلام

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

نظرسنجی: به نظر شما بهترین دیش افست و موتور موجود در بازار ایران کدام مارک است؟(همه شرکت کنند) ([Only registered and activated users can see links])

siroos
19th January 2011, 01:27
سلام به همه دوستان زحمت كش.من براي اولين بار ديروز يه موتور روي يه ديش استار تراك نصب كردم اسم موتور{ سام ست }بود.بعد ازقرار دادن موتور روي ديش وتوضيحات يكي از دوستام به وسيله تلفن انو در نقطه صفر تقريبي روي ماهواره اكس پرس 53 و تنظيم درجه L كنار موتور بر حسب موقعيت جغرافيايي كه تقريبان 30 ميباشد{به گفته دوستم بر اساس موقعيت شهر واقع كه ياسوج ميباشد} وتغير تقريبي ان بر درجه اصلي كه 51 درجه ميباشد توانستم ماهواره هاي اينتلسات و بدر وترك سات وايكس پرس رو بگيرم و ذخيره كنم.ولي در مسير چرخش .هاتبرد ويوتلسات ونايلسات رو نگرفت .و چنتا سوال برام پيش امد كه اگه بتونيد كمكم كنيد ممنون ميشم 1- موقعيت جغرافياي رو چگونه بايد محاسبه كرد 2- از موقعيت تقريبي نقطه صفر 53 درجه به وسيله ماهواره اكسپرس و 2 درجه برگشت به موقعيت 51 درجه اصلي براي نقطه شروع . اين 2 درجه دقيقا چند سانتيمتر ميشود يا محاسبه ان طور ديگريست 3- دليله اينكه در مسير گرفتن ماهوارهاي ذكر شده بالا. ماهوارهاي هاتبرد و...... در مسير سيگنال نداد چيست واشكال از كجاست؟ باتشكر از دوستان زحمت كش اين سايت.....SIROOS

Sinapars
19th January 2011, 01:47
سلام به همه دوستان زحمت كش.من براي اولين بار ديروز يه موتور روي يه ديش استار تراك نصب كردم اسم موتور{ سام ست }بود.بعد ازقرار دادن موتور روي ديش وتوضيحات يكي از دوستام به وسيله تلفن انو در نقطه صفر تقريبي روي ماهواره اكس پرس 53 و تنظيم درجه L كنار موتور بر حسب موقعيت جغرافيايي كه تقريبان 30 ميباشد{به گفته دوستم بر اساس موقعيت شهر واقع كه ياسوج ميباشد} وتغير تقريبي ان بر درجه اصلي كه 51 درجه ميباشد توانستم ماهواره هاي اينتلسات و بدر وترك سات وايكس پرس رو بگيرم و ذخيره كنم.ولي در مسير چرخش .هاتبرد ويوتلسات ونايلسات رو نگرفت .و چنتا سوال برام پيش امد كه اگه بتونيد كمكم كنيد ممنون ميشم 1- موقعيت جغرافياي رو چگونه بايد محاسبه كرد 2- از موقعيت تقريبي نقطه صفر 53 درجه به وسيله ماهواره اكسپرس و 2 درجه برگشت به موقعيت 51 درجه اصلي براي نقطه شروع . اين 2 درجه دقيقا چند سانتيمتر ميشود يا محاسبه ان طور ديگريست 3- دليله اينكه در مسير گرفتن ماهوارهاي ذكر شده بالا. ماهوارهاي هاتبرد و...... در مسير سيگنال نداد چيست واشكال از كجاست؟ باتشكر از دوستان زحمت كش اين سايت.....SIROOS

با سلام
این مشکلی است که معمولا خیلی ها باهاش مواجه هستند که بیشترین مواقع به خاطر تراز نبودن پایه است
با این حال برای اینکه قدم به قدم پیش برید دو تا لینک براتون میزارم انها را به دقت مطالعه کنید اگر مشکل حل نشد همین جا عنوان کنید (فقط با دقت مطالعه کنید)
([Only registered and activated users can see links])
هرگونه مشکل و سوال درباره دیشهای گردان دایسیک رو در این تاپیک مطرح کنید ([Only registered and activated users can see links])(پست 19 )

نه مشکل و سوال درباره دیشهای گردان دایسیک رو در این تاپیک مطرح کنید ([Only registered and activated users can see links])(پست 21)

siroos
26th January 2011, 19:24
یه سلام اساسی به همه دوستان به خصوص دوست عزیز سینا پارس واسه راهنمایهای جامع.بعد از تراز کردن میله و یه کم زحمت زیاد توی مدار قرار گرفت وهاتبرد و... رسد کردم .واسه اینکه دور تشکر کردم معذرت می خوام .دوستانی که این مشکل رو دارن باید با یه کم حوصله این کارو انجام بدن کارهای اساسی وپایه رو انجام بدین و باصبر وحوصله دیشو همراه با موتور وارد نقطه صفر کنید. من بعد از پیدا کرنن نقطه اکسپرس فکر میکردم که شاید حدود دو سانت به راست وارد مدار میشم ولی بعد از یه کم حوصله زیاد دیدم حدود شش سانت تعغیر به راست وارد مدار شدم که هاتبرد ونایل سات ودبلیو 3 رو رسد کردم.با تشکر زیاد SIROOS

محمد مهدوی
26th January 2011, 22:08
این مطلب را در یکی از پست ها زده بودم ودر اینجا هم برای شما دوست عزیزمیزارم. من چند نکته مهم وبسیار اسان را به شما توضیح میدهم اول اینکه هر کاری را علمی واصول خود پیش ببرید بسیار راحتر است. همه ما میدانیم که پایه باید تراز باشد این 1 دوم این که شما باید طول وعرض شهر خود را در بیاورید.راحتترین کار با نرم افزار گوگل ارت ویا از سایت گوگل مپ.بطور مثال شهر خودم من در50.5 e و36.4 n هستم.بخاطر اینکه کار شما دقیق در بیاید گزینه یوژال را دردستگاه انتخاب کنید وطول وعرض را به دستگاه بدهید. خوب حالا میرویم سراغ ماهواره که اصولا اکسپرسam22 است شما زمانی که در قسمت انتن ماهواره را انتخاب میکنید وگزینه روی یوژال است خود موتورکمی جرخش میکند به درجه که داده شده است میستد. اینجا را دقت کنید. یعنی اگر اکسپرسam22 باشد ازنقطه صفرموتور به اندازه 3درجه به سمت شرق میرود.خوب حالا شما درجه که به روی خود موتور است را تنظیم میکنید به طور مثال در شهر خودم درجه36.4 n بود به روی موتور مشخص و محکم میکنیم. در اینجا حالا موتور را بر روی میله قرار میدهیم وپیچهای پشت را کمی محکم میکنیم تا کمی چرخش داشته باشد .حالا ماهواره اکسپرسam22 را پیدا میکنیم زمانی که ماهواره را پیدا کردیم پیچهای پشت بر روی میله تراز را محکم میکنیم.شما حالا میخواهید بدانید که کارشما درست در امده است به طور مثال در قسمت انتن ماهواره هاتبرد وگزینه یوژال را انتخاب میکنیم اگر کار شما درست پیش رفته باشد موتور به طور خودکار به روی ماهواره مذکور بر طبق درجه اش قرار میگیرد. شما زمانی که گزینه یوژال را انتخاب میکنید وطول عرض را میدهید هر ماهواره ای را که انتخاب کنید بر روی همان ماهواره میماند.شما هر ماهواره که میخواهید فقط در قسمت انتن ان ماهواره را بر روی قسمت یوژال بگذارید .این کار چند خوبی دارد 1این که کار دقیق در میاید واصولی 2 این که شما دیگر نیازی به سیو کردن هر ماهواره ندارید 3 اینکه شما هرزمانی هر دستگاهی خریداری کردید وفقط یک بار طول وعرض به دستگاه میدهید وبرروی گزینه یوژال میگزارید وتمام.در نکته اخر بگویم که برای کسانی که سوال پیش امد ان درجه50.5 e چه شد. شما زمانی ماهواره اکسپرس را پیدا میکنید وفیکس میشود همان درجه Eما حساب می اید وچون درگزینه یوژال درجه را مشخص کرده بودیم وموتور3درجه به شرق حرکت کرده بود دیگر نیازی به این نیست که شما ماهواره را گرفتید. کمی به سمت راست بچرخانید همان نکته که دوستمان درهمین پست صحبت کرده بودند.اگر دوستان سوالی در این مورد دارند من در خدمتم.:0014:

jaber226
20th February 2011, 16:37
با سلام لطفا طریقه نصب دیش آفست به صورت یوژوال را اساتید محترم به صورت تئوری و عملی توضیح بدن اگه زحتمی نیست

ALEDAVOD
20th February 2011, 17:05
با سلام لطفا طریقه نصب دیش آفست به صورت یوژوال را اساتید محترم به صورت تئوری و عملی توضیح بدن اگه زحتمی نیست
سلام
پس از نصب دیش در کمان مدار خود به دو روش دایسک (دستی) و یوزالس (اتوماتیک) میشود عمل کرد
روش یوزالس یا همان یونیورسال ستلایت اتوماتیک لوکیشین سیستم سیستمی است که با درجه و زاویه کار میکند
در عکس ضمیمه درجات مورد نیاز را را برای شما آپ کردم
که لتتیود الویشن درجه براکت موتور و درجه براکت دیش و از همه مهمتر طول و عرض جغرافیایی هست که باید آن را در منو نصب قسمت یوزالس وارد کنید
این اعداد را با کم و زیاد کردن چند دهم فیکس میکنیم
مثلا در این لیست تهران موجود است ولی کرج نیست
طول تهران 51.41 و عرض آن 35.7 است
حال برای کرج 50 و 35 قرار دهید
قبل از این کار روی ماهواره هاتبرد آمده و روی یک فرکانس ضیعف بالاترین سیگنال را نگاه میکنید
مثلا 58 است با دادن اعداد طول و عرض به صورت یک دهم و یک دهم سیگنال را تا آن درجه میاورید
و بعد کافیست که ستلایت بعدی را یوزالس آن را فعال کنید
در مسیر خود حرکت کرده و میایستد بدون دخالت فرمان دستی به صورت اتوماتیک
موفق باشید

amir_marcko
25th February 2011, 03:02
سلام دوستان من امروزيه موتورپريميوم2000ازكارتون درآوردم نصب كه كردم متوجه شدم كه به صورت دستي موتور به چپ وراست حركت ميكنه وازطريق دستگاهم چپ وراست ميشه ولي ماهواره هاروكه ميگيري ذخيره ميكني بعد از خارج شدن به ماهواره قبلي برنميگرده بادستگاه ديگه تست كردم جواب نداددرضمن ريستشم كردم درست نشد

محمد مهدوی
25th February 2011, 12:04
سلام دوستان من امروزيه موتورپريميوم2000ازكارتون درآوردم نصب كه كردم متوجه شدم كه به صورت دستي موتور به چپ وراست حركت ميكنه وازطريق دستگاهم چپ وراست ميشه ولي ماهواره هاروكه ميگيري ذخيره ميكني بعد از خارج شدن به ماهواره قبلي برنميگرده بادستگاه ديگه تست كردم جواب نداددرضمن ريستشم كردم درست نشد

دوست عزیز دستگاه چه مدلی است؟ اگرهم دوست داشتید با گزینه یوژال کار کنید دیگرنیاز به سیو کردن ندارد
وکارشما خیلی سریعتر انجام میشود. مراحل کار هم دراین بخش توضیح
داده شده است:0018:

siroos
28th February 2011, 21:29
سلام به همه دوستان زحمت كش.من ماهوارهاي اينتل سات..يكسپرس--بدر-هاتبرد و....دريافت ميكنم ولي هر كاري كردم ترك ست 42 گرفته نميشه به نظر دوستان عيب از كجاست......باتشكر فراوان SIROOS

ALEDAVOD
28th February 2011, 22:44
سلام به همه دوستان زحمت كش.من ماهوارهاي اينتل سات..يكسپرس--بدر-هاتبرد و....دريافت ميكنم ولي هر كاري كردم ترك ست 42 گرفته نميشه به نظر دوستان عيب از كجاست......باتشكر فراوان SIROOS
سلام مشکل شما در فرکانس نمونه است از فرکانس 11054-افقی 30000 استفاده کنید

siroos
1st March 2011, 12:57
با سلام خدمت دوست گرامي aldavod .دوست عزيز از كمك شما سپاس گذارم .هما نطور كه شما گفتين بود.......با تشكر فراوان ......SIROOS

matilda56
1st March 2011, 17:38
سلام
پس از نصب دیش در کمان مدار خود به دو روش دایسک (دستی) و یوزالس (اتوماتیک) میشود عمل کرد
روش یوزالس یا همان یونیورسال ستلایت اتوماتیک لوکیشین سیستم سیستمی است که با درجه و زاویه کار میکند
در عکس ضمیمه درجات مورد نیاز را را برای شما آپ کردم
که لتتیود الویشن درجه براکت موتور و درجه براکت دیش و از همه مهمتر طول و عرض جغرافیایی هست که باید آن را در منو نصب قسمت یوزالس وارد کنید
این اعداد را با کم و زیاد کردن چند دهم فیکس میکنیم
مثلا در این لیست تهران موجود است ولی کرج نیست
طول تهران 51.41 و عرض آن 35.7 است
حال برای کرج 50 و 35 قرار دهید
قبل از این کار روی ماهواره هاتبرد آمده و روی یک فرکانس ضیعف بالاترین سیگنال را نگاه میکنید
مثلا 58 است با دادن اعداد طول و عرض به صورت یک دهم و یک دهم سیگنال را تا آن درجه میاورید
و بعد کافیست که ستلایت بعدی را یوزالس آن را فعال کنید
در مسیر خود حرکت کرده و میایستد بدون دخالت فرمان دستی به صورت اتوماتیک
موفق باشید
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

دوستان عزیز من یه دیش افست فورتک استار 100 دارم و روی دیش و براکت اون در دوطرفش درجه بندی aوb وجود داره. این درجات در سمت a بدین صورته:(0-10-20-30-40-50-60) و در سمت bبدین صورت:(20-30-40-50-60-70-80)درجه تنظیم براکت دیش یا باصطلاح زاویه انحراف دیش برای شهرهای مختلف ، تفاوت داره،مثلا" برای شمال کشور این زاویه 32.1 هستش .البته با توجه به توضیحات و تصاویر بالا.
اگه از سمت a تنظیم کنیم چون از 10 شروع میشه سر دیش خیلی پایین قرار میگیره اما اگه از طرف bتنظیم کنیم سر دیش در حالت عادی قرار میگیره.
در ضمن با تنظیم زاویه 32.1 براکت دیش از طرف b همون زاویه دیش از سمت دیگه یعنی a روی 21 قرار میگیره. و وقتی از طرفa زاویه 32.1 رو تنظیم میکنیم از سمت b این زاویه روی 44 قرار میگیره.
حالا سوال من این هستش که این زاویه 32.1 رو در کدوم طرف براکت دیش (aیاb)باید تنظیم کنیم؟منظورم اینه که این زاویه 32.1 رو در طرف b باید تنظیم کنیم یا a؟
آیا این تنظیماتی که دوستان در بالا اشاره کردن و مربوط به موتور و دیش ایکس کروز هست برای دیش و براکت فورتک استار جواب میده؟
اگه تنظیم متفاوتی باید روی براکت دیش فورتک استار انجام بدم ،چجوریه؟
خواهشا" دوستان کمک کنین. چون یکی از بچه ها زاویه انحراف در شمال کشور(گرگان) رو طبق جدولی که هست 32.1 نمیدونه و میگه براکتهای دیشها متفاوت هستن و این زاویه انحراف برای دیش فورتک نیست.
ایا این زوایای انحراف فقط برای تنظیم بر اساس usals هستش؟
من عکسهای مربوط به دیش و براکت و موتور رو پیوست کردم.

matilda56
1st March 2011, 21:31
دوستان کسی نیست کمک کنه؟

محمد مهدوی
1st March 2011, 21:45
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

دوستان عزیز من یه دیش افست فورتک استار 100 دارم و روی دیش و براکت اون در دوطرفش درجه بندی aوb وجود داره. این درجات در سمت a بدین صورته:(0-10-20-30-40-50-60) و در سمت bبدین صورت:(20-30-40-50-60-70-80)درجه تنظیم براکت دیش یا باصطلاح زاویه انحراف دیش برای شهرهای مختلف ، تفاوت داره،مثلا" برای شمال کشور این زاویه 32.1 هستش .البته با توجه به توضیحات و تصاویر بالا.
اگه از سمت a تنظیم کنیم چون از 10 شروع میشه سر دیش خیلی پایین قرار میگیره اما اگه از طرف bتنظیم کنیم سر دیش در حالت عادی قرار میگیره.
در ضمن با تنظیم زاویه 32.1 براکت دیش از طرف b همون زاویه دیش از سمت دیگه یعنی a روی 21 قرار میگیره. و وقتی از طرفa زاویه 32.1 رو تنظیم میکنیم از سمت b این زاویه روی 44 قرار میگیره.
حالا سوال من این هستش که این زاویه 32.1 رو در کدوم طرف براکت دیش (aیاb)باید تنظیم کنیم؟منظورم اینه که این زاویه 32.1 رو در طرف b باید تنظیم کنیم یا a؟
آیا این تنظیماتی که دوستان در بالا اشاره کردن و مربوط به موتور و دیش ایکس کروز هست برای دیش و براکت فورتک استار جواب میده؟
اگه تنظیم متفاوتی باید روی براکت دیش فورتک استار انجام بدم ،چجوریه؟
خواهشا" دوستان کمک کنین. چون یکی از بچه ها زاویه انحراف در شمال کشور(گرگان) رو طبق جدولی که هست 32.1 نمیدونه و میگه براکتهای دیشها متفاوت هستن و این زاویه انحراف برای دیش فورتک نیست.
ایا این زوایای انحراف فقط برای تنظیم بر اساس usals هستش؟
من عکسهای مربوط به دیش و براکت و موتور رو پیوست کردم.

به این پست یک نگاه بندازید

matilda56
1st March 2011, 23:29
شرمنده دوستان،اما من جوابی پیدا نکردم.

محمد مهدوی
2nd March 2011, 00:20
شرمنده دوستان،اما من جوابی پیدا نکردم.

دوست عزیز وقتی که در مورد درجه حرف میزنیم منظور درجه هر منطقه است شما درجه شهر خود را باید در دستگاه وارد کنید نه اینکه روی موتور.
درجه موتور باید برروی صفر باشد
این فایل را بگیرید مشکلاتان حل میشود
:0014::(64)::0018:

amir_marcko
7th March 2011, 14:03
دوست عزیز دستگاه چه مدلی است؟ اگرهم دوست داشتید با گزینه یوژال کار کنید دیگرنیاز به سیو کردن ندارد

وکارشما خیلی سریعتر انجام میشود. مراحل کار هم دراین بخش توضیح

داده شده است:0018:

سلام مدل دستگاه 9696بادستگاه های دیگه تستشم کردم مثل 95Xیا آی استار بازم جواب ندادگزینه یوژالم خطا زیاد میده قبلا درست کار میکردیدفعه اینطور شد میشه کاریش کرد

محمد مهدوی
7th March 2011, 15:20
سلام مدل دستگاه 9696بادستگاه های دیگه تستشم کردم مثل 95Xیا آی استار بازم جواب ندادگزینه یوژالم خطا زیاد میده قبلا درست کار میکردیدفعه اینطور شد میشه کاریش کرد

دوست عزیز اگر دیش خوب تنظیم نباشد سرجای اصلی خود هم نمیماند
وقتی شما روی گزینه یوژال میگذارید دیش طبق درجه جای که معرفی شده باشد کار میکند
مطمعآ باشید اگر دیش تنظیم باشد گزینه یوژال هیچ وقت اشتباه نمیکند اگر هم باز با این گزینه مشکل دارید
برروی حالت عادی تک تک ماهواره ها را پیدا کنید وسیو را بزنید

amir_marcko
10th March 2011, 00:08
دوست عزیز اگر دیش خوب تنظیم نباشد سرجای اصلی خود هم نمیماند

وقتی شما روی گزینه یوژال میگذارید دیش طبق درجه جای که معرفی شده باشد کار میکند
مطمعآ باشید اگر دیش تنظیم باشد گزینه یوژال هیچ وقت اشتباه نمیکند اگر هم باز با این گزینه مشکل دارید

برروی حالت عادی تک تک ماهواره ها را پیدا کنید وسیو را بزنید
مشکل همینجاست که موتور من سیو نمیکنه تاحالاهم کسی نتونسته مشکلشوپیداکنه ازیکی پرسیدم گفت بردشوبازکن روی تمام قلع ها دوباره قلع بگیر درست میشه ولی میترسم بازکنم بدتربشه نظرشما چیه

محمد مهدوی
10th March 2011, 01:34
مشکل همینجاست که موتور من سیو نمیکنه تاحالاهم کسی نتونسته مشکلشوپیداکنه ازیکی پرسیدم گفت بردشوبازکن روی تمام قلع ها دوباره قلع بگیر درست میشه ولی میترسم بازکنم بدتربشه نظرشما چیه

دوست عزیز به احتمال زیاد موتور میتواند مشکل داشته باشد شما یکبار موتور را ریست کنید نحوه ریست
هم اینطوراست که دو کلید چب وراستی که درموتور موجود است را 30سانیه نگهدارید تا موتور ریست شود

mohsenj
10th March 2011, 02:01
سلام من کارت دی وی بی پروف 7301 دارم قبلا روی اسکای استار2 با برنامه SS2DiSEqC موتورم رو میچرخوندم ولی الان کارتمو عوض کردم مدلشم همون بالا گفتم دنبال یه نرم افزار میگردم که با کارت جدیدم سازگاری داشته باشه بتونم دیشمو بچرخونم کسی هست کمکم کنه؟

amir_marcko
11th March 2011, 15:18
دوست عزیز به احتمال زیاد موتور میتواند مشکل داشته باشد شما یکبار موتور را ریست کنید نحوه ریست
هم اینطوراست که دو کلید چب وراستی که درموتور موجود است را 30سانیه نگهدارید تا موتور ریست شود

همه این کارها را انجام دادم نشد مرسی از راهنماییت.

محمد مهدوی
11th March 2011, 16:11
همه این کارها را انجام دادم نشد مرسی از راهنماییت.

دوست عزیز اگر میتوانید موتور را تعویض کنید به نظر بنده حقیر مشکل از موتور است که سیو
نمیکند
هرچند موتور قابل درست شدن میباشد ولی عوض کنید بهتراست

sina4
22nd March 2011, 01:07
دوستان عزیز در نصب دیش گردان یه مشگلی داشت من تمامی ماهواره ها را با دیش گردان دریافت کردم از تلستار12تااستانی ها اما بعد از استانی ها هیچ ماهواره ای را دریافت نمیکند اما وقتی که سر دیش را کمی پاین می اورم به اندازه1سانت اسیاست و بقیه را در یافت میکنم امااز اروپا به سمت راست دیگر هیچ ماهوارهای را دریافت نمکند در ضمن طول جغرافیایی قم34 میباشد که من بر روی38گذاشتم اگر پایین یا بالا ببرم کانال هایی که دریافت کردم کلن سیگنالشون پایین مییاد خیلی ممنون اگر راهنمایی کنید

Sinapars
22nd March 2011, 01:31
دوستان عزیز در نصب دیش گردان یه مشگلی داشت من تمامی ماهواره ها را با دیش گردان دریافت کردم از تلستار12تااستانی ها اما بعد از استانی ها هیچ ماهواره ای را دریافت نمیکند اما وقتی که سر دیش را کمی پاین می اورم به اندازه1سانت اسیاست و بقیه را در یافت میکنم امااز اروپا به سمت راست دیگر هیچ ماهوارهای را دریافت نمکند در ضمن طول جغرافیایی قم34 میباشد که من بر روی38گذاشتم اگر پایین یا بالا ببرم کانال هایی که دریافت کردم کلن سیگنالشون پایین مییاد خیلی ممنون اگر راهنمایی کنید

درود
از تو ضیحات شما معلمه که اگه اشتباه نکنم شما از گزینه یوسالز استفاده میکنید درسته؟
اگه اینطوره شما اولا از تراز بود دیش مطمئن شوید اگه تراز بود و مشکلی نداشت برای آسیاست از گزینه دایسک استفاده کنید

sina4
22nd March 2011, 12:45
از گزینهdiscuihاستفاده میکنم در ضمن دستگاه منx97usbمعمولی است دو سه جا هم که رفتم نصب همشم مثل مال خودم نصب کردم ایا باید طول جغرافیایی را به رسیور معرفی نمایم یا اینکه روی موتور تنظیم نمایم در ضمن اگه زحمتی نباشد نخوه وارد کردن طول جغرافیایی را بر روی این دستگاه در یک فایل یا در یک عکس در این بخش قرار دهید با تشکر از همکاریتون:lay:

محمد مهدوی
22nd March 2011, 16:06
از گزینهdiscuihاستفاده میکنم در ضمن دستگاه منx97usbمعمولی است دو سه جا هم که رفتم نصب همشم مثل مال خودم نصب کردم ایا باید طول جغرافیایی را به رسیور معرفی نمایم یا اینکه روی موتور تنظیم نمایم در ضمن اگه زحمتی نباشد نخوه وارد کردن طول جغرافیایی را بر روی این دستگاه در یک فایل یا در یک عکس در این بخش قرار دهید با تشکر از همکاریتون:lay:
دوست عزیز درجه را حتما در دستگاه باید درست ودقیق دهید .شما برای دقیق بدون درجه از نرم افزار گوگل ارت استفاده کنید بنده به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم از گزینه یوژال استفاده کنید چون کار شما در تنظیم راحت میکند وهم همه ماهوارهای دریافتی را بدون سیو
کردن پیدا میکنید.دقت کنید که هر وقت با گزینه یوزال ماهواره اکسپرسam22را گرفتید دیگر دیش را چند سانت به چپ یا راست نبرید چون بر روی گزینه یوژال خودش چند سانتی حرکت میکند شما اگر یکبار با گزینه یوزال دیش را تنظیم کنید وتمام جهتها را بگیرید دیگر با گزینه موتور کار نمیکنید .بنده خودم به این روش کار میکنم وتمام جهتها را از تلستار12 تا اسیاست را دارم وهر جا برای تنظیم گردان میروم وفقط از گزینه یوژال استفاده میکنم.چون بسیار اسان وراحت ودقیق است.
همانطور که دوستمان هم گفتند تراز بدون میله بسیار مهم است.

shadmehr_6741
22nd March 2011, 23:47
ایا مشکلی هست با این روش گرفتن
من اول طول جغرافیایی رو میزارم روی 13 که هاتبرده...و هاتبردو روش تنظیم میکنم...یعنی هاتبرد میشه 0 موتور...
و بعد روی usalمیزارم...
...؟

shadmehr_6741
23rd March 2011, 00:06
ایا مشکلی هست با این روش گرفتن
من اول طول جغرافیایی رو میزارم روی 13 که هاتبرده...و هاتبردو روش تنظیم میکنم...یعنی هاتبرد میشه 0 موتور...
و بعد روی usalمیزارم...
...؟

من اینو انجام دادم..اما مسیرهای دیگه رو نمیگیره..
در مدار قرار گرفتن..یعنی چی؟...لطفا توضیح...بدید..که ایا حتما حتما باید رو 53 درجه تنظیم کنیم/؟

ehsanj8100
11th April 2011, 21:02
یا سلام. من یک دستگاه کیوب ریوو 250hd دارم با آخرین ایمیج از sif . به تازگی یک موتور پریموم 3000 برای این دستگاه گرفتم ولی رسیور قادر به فرمان دادن به موتور نمی باشد. موتور را با دستگاه starsat 190 تست کردم. به راحتی فرمان میدهد و موتور سالم است. رسیور هم سوییچ دایسیک 1.2 را ساپورت میکند. ممنون می شوم راهنمایی کنید این مشکل فرمان ندادن دستگاه از چیست؟

mohsenku
12th April 2011, 13:51
سلام
من یک گردون دارم برای نسب اون از چه فرکانسی توی اکسپرس استفاده کنم تا خوب بتونم تمام جهت هارو بگیرم .
با تشکر

M.T.karimi
12th April 2011, 21:11
سلام
من یک گردون دارم برای نسب اون از چه فرکانسی توی اکسپرس استفاده کنم تا خوب بتونم تمام جهت هارو بگیرم .
با تشکر

بهترين فركانس براي گرفتن اين جهت 11495-هوريزنتال-5000
بعد از جستجو دو كانال طلوع و لمر يافت ميشوند!
اما براي تنظيم فقط گرفتن اكسپرس كافي نيست و ديش بايد در مدار قرار بگيرد!
موفق باشيد

M.T.karimi
12th April 2011, 21:18
یا سلام. من یک دستگاه کیوب ریوو 250hd دارم با آخرین ایمیج از sif . به تازگی یک موتور پریموم 3000 برای این دستگاه گرفتم ولی رسیور قادر به فرمان دادن به موتور نمی باشد. موتور را با دستگاه starsat 190 تست کردم. به راحتی فرمان میدهد و موتور سالم است. رسیور هم سوییچ دایسیک 1.2 را ساپورت میکند. ممنون می شوم راهنمایی کنید این مشکل فرمان ندادن دستگاه از چیست؟

دوست عزيز اول رسيور را با آخرين پچ آبديت كنيد!
بعد موتور و دستگاه را ريست كنيد!
انشالله حل ميشه!
موفق باشيد!

M.T.karimi
12th April 2011, 21:23
من اینو انجام دادم..اما مسیرهای دیگه رو نمیگیره..
در مدار قرار گرفتن..یعنی چی؟...لطفا توضیح...بدید..که ایا حتما حتما باید رو 53 درجه تنظیم کنیم/؟

بهترين روش براي گرفتن تمام جهات گزينه يوژالز هست!
شما كافيه ديش را كاملا تراز كنيد از هر جهت!
بعد كافيست كه موقعيت جغرافيايي محل سكونت خود را به دستگاه بدهيد!
براي اطلاع از موقعيا جغرافيايي محل زندگي خود,ميتوانيد از نرم افزار گئگل ارث استفاده كنيد!يا از GPS
بعد هر كانالي را روس دستگاه كليك كنيد,ديش خود به خود به محل ميرود!
موفق باشيد!

P E N D A R
16th April 2011, 18:03
دوستان من از ایکلاس pvr9797 استفاده میکن به روش usals الان 16 مسیر تونستم یگیرم البته به سمت غرب تا سایروس و به شرق تا اینتل ست اما یه مشکل دارم اینکه فرکانس های ضعیف کلا سمت غرب از هاتبرد به بعد و چند تای دیگه رو نمیتونم داشته باشم و اینکه رو این ماهواره ها تک فرکانس راحت سرچ میکنه اما وقتی تیک یه ماهواره رو میزنم کلا سرچ کنه بخصوص سمت راست دیش یعنی همون به سمت غرب motor is movingمیزنه و نکته بعدی اینکه اگه سمت راستی رو تنظیم کنم اینتل ست اینا بهم میخوره با یه ذره فشار به بالا پایین درست میشه نا گفته نمونه سمت راست هم به فاصله سه متر از یه دیوار سه متری هست و دیش رو گذاشتم تو ارتفاع 1.5 متری

محمد مهدوی
17th April 2011, 14:23
دوستان من از ایکلاس pvr9797 استفاده میکن به روش usals الان 16 مسیر تونستم یگیرم البته به سمت غرب تا سایروس و به شرق تا اینتل ست اما یه مشکل دارم اینکه فرکانس های ضعیف کلا سمت غرب از هاتبرد به بعد و چند تای دیگه رو نمیتونم داشته باشم و اینکه رو این ماهواره ها تک فرکانس راحت سرچ میکنه اما وقتی تیک یه ماهواره رو میزنم کلا سرچ کنه بخصوص سمت راست دیش یعنی همون به سمت غرب motor is movingمیزنه و نکته بعدی اینکه اگه سمت راستی رو تنظیم کنم اینتل ست اینا بهم میخوره با یه ذره فشار به بالا پایین درست میشه نا گفته نمونه سمت راست هم به فاصله سه متر از یه دیوار سه متری هست و دیش رو گذاشتم تو ارتفاع 1.5 متری
دوست عزیز شما اول برای تنظیم .گزینه یوژال خود را روی ماهواره اکسپرسam22 فعال کنید
دقت کنید که طول عرض منطقه خود را دقیق بدهید اگر برنامه گوگل ارت دارید میتوانید بسیار
دقیق بر روی منطقه خود طول عرض را مشاهده کنید اگر برنامه را ندارید در اینترنت سرچ کنید
برنامه گوگل ارت را میتوانید دانلود کنید. خوب برویم سر مطلب . شما زمانی که طول عرض را دادید وگزینه یوژال را در ماهواره اکسپرس فعال کردید موتور خودش چند درجه به سمت چپ حرکت میکند. خوب حالا شما زمانی که ماهواره را موفق شدید بگیرید دقت کنید که دیگر شما نباید دیش را کمی به راست ببرید این را میگویم که بعضی افراد به این مورد اشاره میکنند. اگر شما کار را تمیز انجام داده باشید ومیله شما هم تراز باشد میتوانید تمام ماهوارهای که قابل رصد باشند را بگیرید. بندبا گزینه یوزال 30 ماهواره را رصد کردم وهمه را به خوبی دارم . دوست عزیز توجه داشته باش که برای تنظیم گردان بهترین گزینه یوزال است شما اگر یاد بگیرید دیگر گزینه های دیگر را استفاده نمیکنید اینکار چند خوبی دارد یک تنظیم دقیق. گرفتن بیشترین ماهواره.کمتریتن وقت گذاری برای تنظیم چرا که شما با این کار دیگر نیازی به گشتن ماهواره وسیو کردن ندارید خوبی دیگر این که شما اگر دستگاهتان را هم عوض کنید تنها کار این است که وقت باید در تنظیمات دستگاه طول وعرض را بدهید ودیگر تمام . بنده سعی دارم یک مقاله مفید برای تنظیم دیش گردان که دوستان به راحتی متوجه شوند درست کنم که شما بدون حتی tv هم یک دیش گردان را در کمترین زمان تنظیم کنید

32811

P E N D A R
17th April 2011, 16:52
دوست عزیز شما اول برای تنظیم .گزینه یوژال خود را روی ماهواره اکسپرسam22 فعال کنید
دقت کنید که طول عرض منطقه خود را دقیق بدهید
شما زمانی که طول عرض را دادید وگزینه یوژال را در ماهواره اکسپرس فعال کردید موتور خودش چند درجه به سمت چپ حرکت میکند. خوب حالا شما زمانی که ماهواره را موفق شدید بگیرید دقت کنید که دیگر شما نباید دیش را کمی به راست ببرید این را میگویم که بعضی افراد به این مورد اشاره میکنند. اگر شما کار را تمیز انجام داده باشید ومیله شما هم تراز باشد میتوانید تمام ماهوارهای که قابل رصد باشند را بگیرید. بندبا گزینه یوزال 30 ماهواره را رصد کردم وهمه را به خوبی دارم دوست عزیز توجه داشته باش که برای تنظیم گردان بهترین گزینه یوزال است شما اگر یاد بگیرید دیگر گزینه های دیگر را استفاده نمیکنید اینکار چند خوبی دارد یک تنظیم دقیق. گرفتن بیشترین ماهواره.کمتریتن وقت گذاری برای تنظیم چرا که شما با این کار دیگر نیازی به گشتن ماهواره وسیو کردن ندارید خوبی دیگر این که شما اگر دستگاهتان را هم

32811

تو دفترچه شهر ما رو ترکست مرکز گذاشته

متشکرم از پاسخت یه ذره با این چپ و راست مشکل دارم که البته مهم نیست چون برعکس حرکت میکنه یعنی به راست 2 سانت حرکت میکنه و از روی صفر عبور میکنه پس نباید دیگه برگردوند این دو سانت رو؟
و البته یه ذره کوچولو تراز تراز نیست رو به جلو هه اما واقعا نمیشه از رو پیچ تشخیص داد الان رو چند درجه جغرافیایی هستش معیار خواصی داره؟
یه نکته یادم رفت بگم این که تو حمل یه ذره قلمبه زده بود بیرون که با دست دادم داخل اما اثرش یه ذره مونده رو دیش این میتونه تاثیر داشته باشه ؟

محمد مهدوی
17th April 2011, 22:36
تو دفترچه شهر ما رو ترکست مرکز گذاشته

متشکرم از پاسخت یه ذره با این چپ و راست مشکل دارم که البته مهم نیست چون برعکس حرکت میکنه یعنی به راست 2 سانت حرکت میکنه و از روی صفر عبور میکنه پس نباید دیگه برگردوند این دو سانت رو؟
و البته یه ذره کوچولو تراز تراز نیست رو به جلو هه اما واقعا نمیشه از رو پیچ تشخیص داد الان رو چند درجه جغرافیایی هستش معیار خواصی داره؟
یه نکته یادم رفت بگم این که تو حمل یه ذره قلمبه زده بود بیرون که با دست دادم داخل اما اثرش یه ذره مونده رو دیش این میتونه تاثیر داشته باشه ؟

با سلام
بله دوست عزیز دیگه نباید برگردونید اون دوسانت رو
یعنی همان جای که خود موتور می ایستد درست است وشما دیش را تنظیم میکنید
در مورد چپ و راست همان حرف شما درست است.
درمورد دیش اگر کمی تاب داشته باشد در کار تایثر دارد
واگر میتوانید میله خود را تراز کنید بهتر است

morteza2255
17th April 2011, 23:06
باسلام خدمت اساتید ودوستان عزیز

خواستم بدونم کسی میدونه که وقتی موتور دائم قفل میکنه چیکارش باید بکنیم؟؟باور کنید تابحال تعداد زیادی از دوستان دچار این مشکل شده اند...ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمائی کنه...

ebi_sat2005
17th April 2011, 23:24
باسلام خدمت اساتید ودوستان عزیز

خواستم بدونم کسی میدونه که وقتی موتور دائم قفل میکنه چیکارش باید بکنیم؟؟باور کنید تابحال تعداد زیادی از دوستان دچار این مشکل شده اند...ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمائی کنه...

سلام دوست من منظور شما از موتور مدل دایسیک هست یا جکی فرض رو بر این میذارم که موتور شما دایسک هست اکثر موتورهایی که کیفیت پایینی دارن بعد از یک مدت قفل میکنن شما باید موتورت رو یک بار ریست کنی طریقه ریست کردن هم یک سوراخ پشت موتورت هست زده ریست یک سوزن بردار و داخل سوراخ کن و چند ثانیه نگه دار اگر ریست شد و موتورت را نیفتاد موتورت رو باید عوض کنی

morteza2255
17th April 2011, 23:39
سلام دوست من منظور شما از موتور مدل دایسیک هست یا جکی فرض رو بر این میذارم که موتور شما دایسک هست اکثر موتورهایی که کیفیت پایینی دارن بعد از یک مدت قفل میکنن شما باید موتورت رو یک بار ریست کنی طریقه ریست کردن هم یک سوراخ پشت موتورت هست زده ریست یک سوزن بردار و داخل سوراخ کن و چند ثانیه نگه دار اگر ریست شد و موتورت را نیفتاد موتورت رو باید عوض کنی

ضمن تشکر از پاسخ سریع شما باید خدمتتون عرض کنم که بله موتور هائی که بنده تاکنون نصب نموده ام وچندین مدل موتور راهم بستیم ولی همه همین مشکل رو دارن......
موتورهائی مثل دیسکاوری-پریمیوم2000و3000 وچندین مارک دیگه وهمگی هم ازجنس های خوب بوده اند وباریست هم مشکلم حل نشده است..لطفا اگر اطلاعاتی دارین بیان کنید

P E N D A R
18th April 2011, 01:45
با سلام
بله دوست عزیز دیگه نباید برگردونید اون دوسانت رو
یعنی همان جای که خود موتور می ایستد درست است وشما دیش را تنظیم میکنید
در مورد چپ و راست همان حرف شما درست است.
درمورد دیش اگر کمی تاب داشته باشد در کار تایثر دارد
واگر میتوانید میله خود را تراز کنید بهتر است

ببینید من ترک رو که رصد میکنم میام بیرون موتور 2سانت حرکت میکنه به سمت راست نمیدونم چرا میگید نباید برگردونم
من دیگه بریدم دوست من اگه کل موتور و دیش رو اون دوسانت بر نگردونم که همون مرکزم که ترکه همون رو هم از دست یعنی به این صورت هست که
شاید باز برگردم به سوال اولم مشکل من اینه که الان که asrta4 رو تنظیم کردم
inteltsat 902 چند درصد ضعیف تر شد به این صورت که سر دیش سمت راستی ها باید رو به پایین تر باشه و سمت چپی ها سر دیش رو به اسمان البته در حد 2 یا 3 میل و یه شکل دیگه سر ال ان بی رو هم به پایین تر از مرکز میگیرم سمت راست ها قوی میشن و رو به بالای مرکز دیش میذارم سمت چپی ها قوی میشن

محمد مهدوی
18th April 2011, 17:12
ببینید من ترک رو که رصد میکنم میام بیرون موتور 2سانت حرکت میکنه به سمت راست نمیدونم چرا میگید نباید برگردونم
من دیگه بریدم دوست من اگه کل موتور و دیش رو اون دوسانت بر نگردونم که همون مرکزم که ترکه همون رو هم از دست یعنی به این صورت هست که
شاید باز برگردم به سوال اولم مشکل من اینه که الان که asrta4 رو تنظیم کردم
inteltsat 902 چند درصد ضعیف تر شد به این صورت که سر دیش سمت راستی ها باید رو به پایین تر باشه و سمت چپی ها سر دیش رو به اسمان البته در حد 2 یا 3 میل و یه شکل دیگه سر ال ان بی رو هم به پایین تر از مرکز میگیرم سمت راست ها قوی میشن و رو به بالای مرکز دیش میذارم سمت چپی ها قوی میشن

دوست عزیز شما باعث شدید که یک مقاله امده کنم ودر سایت بگذارم
امیدوارم که برای شما مفید باشد

ALIDANY
18th April 2011, 17:31
:102:سلام دوست عزیز دیگر احتیاج نیست که برای کانال های ایران به اینتر ست دو بروی برودیشت را بگذا ر روی عربست یا هما بدره میتوانی کلیه کانال های ایران را دریافت کنی تازه کانال های بیشتر از کلیه استانهای کشور را بگیری

h128
22nd April 2011, 01:08
دوستان عزیز من یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من یک دیش گردان دارم از نوع قدیمی یا همون جکی برای تنظیم این نوع دیش ها از کدوم ماهواره باید شروع کنم به تنظیم؟ و چطور میتونم فرکانس های خوب جهت های مختلف رو در بیارم ؟ چون یک سری فرکانس هار و داخل سایت flysat زده ولی شاید برای من سیگنال نده ؟ تو این نوع متور ها موقعیت جغرفیایی هم مهمه؟
محل سکونت من کرج هست
با تشکر

P E N D A R
23rd April 2011, 15:35
ضمن تشکر از شما من نمیدونم علمی هست یا نه اما من بعد از رصد ترک با رفتن به استرا 4 متوجه شدم چند میلی متر خطا داره به جای تغییر منطقه جغرافیایی کل دیش با موتور رو چند میلی برگردوندم تنظیم شد با اینکه زمان نصب ترک باز هم چند میلی کشیده بودم سمت چپ اما مشخص نبود چون ترک قوی بود اما رو استرا4 متوجه شدم باید دقیقا چقدر عقب بکشم
اگه میشه از این قائده کلی استفاده کرد بفرمایید
اما سوال دیگه من این هست دیش من discavery chalanger هستش هیچ وقت %95 رو ندارم رو هیچ فرکانسی ایا دلیل نوع دیش هستش

Power Of Mind
10th May 2011, 17:31
ضمن تشکر از شما من نمیدونم علمی هست یا نه اما من بعد از رصد ترک با رفتن به استرا 4 متوجه شدم چند میلی متر خطا داره به جای تغییر منطقه جغرافیایی کل دیش با موتور رو چند میلی برگردوندم تنظیم شد با اینکه زمان نصب ترک باز هم چند میلی کشیده بودم سمت چپ اما مشخص نبود چون ترک قوی بود اما رو استرا4 متوجه شدم باید دقیقا چقدر عقب بکشم
اگه میشه از این قائده کلی استفاده کرد بفرمایید
اما سوال دیگه من این هست دیش من discavery chalanger هستش هیچ وقت %95 رو ندارم رو هیچ فرکانسی ایا دلیل نوع دیش هستش
خير تيونر دستگاه هم دخيل هستش
اما كلا ديش هاي افست البته از نوع غير تقلبي كانون خوبي دارند.

P E N D A R
11th May 2011, 00:45
خير تيونر دستگاه هم دخيل هستش
اما كلا ديش هاي افست البته از نوع غير تقلبي كانون خوبي دارند.

حالا چه جوری باید تشخیص داد تقلبی بودنش رو
دوست عزیز تیونر رو دیگه مطمئن هستم مشکل نداره اما روش نصب با نوع دیش رو پرسیده بودم

محمد مهدوی
11th May 2011, 01:26
دوستان عزیز من یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من یک دیش گردان دارم از نوع قدیمی یا همون جکی برای تنظیم این نوع دیش ها از کدوم ماهواره باید شروع کنم به تنظیم؟ و چطور میتونم فرکانس های خوب جهت های مختلف رو در بیارم ؟ چون یک سری فرکانس هار و داخل سایت flysat زده ولی شاید برای من سیگنال نده ؟ تو این نوع متور ها موقعیت جغرفیایی هم مهمه؟
محل سکونت من کرج هست
با تشکر

دوست عزیز از ماهواره اکسپرسam22 در53 درجه شروع کنید
ودر مورد سوال بعدی طول و عرض در این موتورها به کار نمی اید فقط میله شما باید کاملا
تراز باشید تا تنظیم شما دقیقتر در بیاید
در مورد فرکانسهای نمونه به این پست مراجعه کنید

khadem
11th May 2011, 01:27
[QUOTE=morteza2255;65883]باسلام خدمت اساتید ودوستان عزیز

خواستم بدونم کسی میدونه که وقتی موتور دائم قفل میکنه چیکارش باید بکنیم؟؟باور کنید تابحال تعداد زیادی از دوستان دچار این مشکل شده اند...ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمائی کنه...[/QUOTE

با سلام وخسته نباشید به شما و دیگر دوستان :
با اجازه اساتید بزرگوار .
در مورد قفل کردن موتورها باید عرض کنم که موتورهای پریوم از نوع 8000 بیشتر دچار این مشکل میشوند که در صورت رسیت کردن مشکل حل نشود میتواند 2 علت داشته باشد .
1- یا مشکل رگلاژ است که باید موتور را باز کنید و پیچی که چرخها را برای درگیر شدن تنظیم میکند تنظیم کنید .
2- یا اینکه چرخها با رگلاژ هم مشکلی ندارند وبا تنظیم هم درست نشود اونوقت مشکل از داخل برد است که معمولا ای سی خراب میکند .
باید دید نظر دوستان چه هست .

محمد مهدوی
11th May 2011, 01:33
دوست عزیز تیونر رو دیگه مطمئن هستم مشکل نداره اما روش نصب با نوع دیش رو پرسیده بودم

دوست عزیز به این پست یک نگاهی بندازید وبا دقت مطالب را بخوانید
اگر طبق روشی که توزیع داده شده است پیش بروید موفق میشوید
دیش خود را دقیق تنظیم کند
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

khadem
11th May 2011, 05:22

با سلام :
دوست عزیز با اینکه توضیحات اقای مهدوی کامل است .
اگر شما هنوز مشکلت برطرف نشده بعنوان پاورقی توضیحات مهدوی عزیز عرض کنم که شما دیش خود را در 3 جهت
1- اکسپرس 53درجه
2- عرب 26درجه
3- اینتلست 62درجه تست کن پاسخ سوالات زیر را بنویس :
زمانی که دیش در موقعیت اکسپرس است سیگنال کاملا خوبه باشد.
حالا دیش را در موقعیت اینتلسات 902 بگذار سیگنال چطور ؟ اگر ضعیف تر شده شما با دست زیر بازوی LNB را کمی بسمت بالا فشار بده ببین سیگنال کم میشود یا زیاد ؟
در موقعیت عربست هم همین کار را انجام بده ببین بازوی ال ان بی را اگر بسمت پایین بیاوریم سیگنال بهتر میشود یا بسمت بالا ؟
ایا درجه شهر خود را بدست اوردید؟
شما در کدام استان ساکنید ؟ ( جواب اختیاری )

پاسخ را اعلام کنید .

P E N D A R
11th May 2011, 09:30
با سلام :
دوست عزیز با اینکه توضیحات اقای مهدوی کامل است .
اگر شما هنوز مشکلت برطرف نشده بعنوان پاورقی توضیحات مهدوی عزیز عرض کنم که شما دیش خود را در 3 جهت
1- اکسپرس 53درجه
2- عرب 26درجه
3- اینتلست 62درجه تست کن پاسخ سوالات زیر را بنویس :
زمانی که دیش در موقعیت اکسپرس است سیگنال کاملا خوبه باشد.
حالا دیش را در موقعیت اینتلسات 902 بگذار سیگنال چطور ؟ اگر ضعیف تر شده شما با دست زیر بازوی LNB را کمی بسمت بالا فشار بده ببین سیگنال کم میشود یا زیاد ؟
در موقعیت عربست هم همین کار را انجام بده ببین بازوی ال ان بی را اگر بسمت پایین بیاوریم سیگنال بهتر میشود یا بسمت بالا ؟
ایا درجه شهر خود را بدست اوردید؟
شما در کدام استان ساکنید ؟ ( جواب اختیاری )

پاسخ را اعلام کنید .

دوست عزیز از ماهواره اکسپرسam22 در53 درجه شروع کنید
ودر مورد سوال بعدی طول و عرض در این موتورها به کار نمی اید فقط میله شما باید کاملا
تراز باشید تا تنظیم شما دقیقتر در بیاید
در مورد فرکانسهای نمونه به این پست مراجعه کنید
دوستان متشکرم از همه شما اما سوال من این بود من مشکلم حل شده کل مسیر ها رو دارم میگیرم حتی فرکانس های ضعیف اما پرسیدم من همون ابتدا که ترک رو هم میگیریم اصلا 95 پر نمیشه جز اینتل ست نوع دیش رو گفتم دیسکاوری هست ایا کلا دیسکاوری ضعیفه یا نه؟ در ضمن وقت انتقال دیش یه خرده دیش از چند جا از وسط زده بود بیرون که با دست فشار دادم درست شد اما هنوز اثرش مونده رو دیش ممکنه کانون به هم خورده باشه ؟ یا نه باز اشکال از زوش کار من هستش؟

iraj_kh
11th May 2011, 12:19
دوستان متشکرم از همه شما اما سوال من این بود من مشکلم حل شده کل مسیر ها رو دارم میگیرم حتی فرکانس های ضعیف اما پرسیدم من همون ابتدا که ترک رو هم میگیریم اصلا 95 پر نمیشه جز اینتل ست نوع دیش رو گفتم دیسکاوری هست ایا کلا دیسکاوری ضعیفه یا نه؟ در ضمن وقت انتقال دیش یه خرده دیش از چند جا از وسط زده بود بیرون که با دست فشار دادم درست شد اما هنوز اثرش مونده رو دیش ممکنه کانون به هم خورده باشه ؟ یا نه باز اشکال از زوش کار من هستش؟

با سلام دوست عزیز شما درست میفرمایید بنده هم روی دیسکاوری که نصب میکنم همین مشکل رو داره البته باید بگم این مشکل که سیگنال به 95 نمیرسه رو تمامی دایسک ها است چون روی ماهواره اینتلست حالت auto lock داره چرا؟ جون شما وقتی مختصات رو به دستگاه میدی خود دستگاه یک حد و مرزی رو در خودش ذخیره میکنه که ممکنه روی اینتلست همین کارو کرده باشه به همنی دلیل روی ترکست 95 نمیده.از اینکه میگید دیسکاوری کلا ضعیفه باید بگم که نه پردازش این سری از موتور ها بسیار خوب است حتی در مناطق کویری که بسیار سخت سیگنال میکیرد.در مورد کانون هم باید بگم 100% این برآمدگی بی تاثیر نبوده.

milad724
13th May 2011, 12:15
سلام
من تازه دیش گردون گرفتم و الان همه چیز شو نصب کردم حتی رو دو جهت هم پیدا کردم وقتی با حالت دایسک کار میکنم اصلا نمیچرخه و با ulsa کار میکنم دیشم برعکس میچرخه یعنی من ترک و بدر و پیدا کردم وقتی از ترک میرم بدر دیشم باید به سمت شرق بره به طرفه غرب میره لطفا منو راهنمایی کنید

iraj_kh
13th May 2011, 13:33
سلام
من تازه دیش گردون گرفتم و الان همه چیز شو نصب کردم حتی رو دو جهت هم پیدا کردم وقتی با حالت دایسک کار میکنم اصلا نمیچرخه و با ulsa کار میکنم دیشم برعکس میچرخه یعنی من ترک و بدر و پیدا کردم وقتی از ترک میرم بدر دیشم باید به سمت شرق بره به طرفه غرب میره لطفا منو راهنمایی کنید

دوست عزیز دیش شما نمیچرخه اگر از تنظیمات خود کامللا مطلع هستید باید حدس بزنم رسیور شما باید 9797 iclass باشد زیرا در نصب موتور تنها رسیور که در تنظیمات مشکل برخوردار بود همین رسیور بود.شما اصلا نباید روی حالت دایسک بزارید بلکه رو حالت موتور و نقطه مرزی شرقی و غربی منطقه خود را باید حتما به دستگاه داده باشید ولی اگر همانطور که گفتم این حالت روی این رسیور نمیگیرد شما با usals که کار کنید مجبورید تک تک موقعیت ماهواره خودتون به صورت دستی پیدا کرده و برای اینکه بر عکس میچرخد این است که وقتی در دستگاه شما به سمت شرق رو میزنید به سمت غرب میرود و این یک چیز طبیعیه.

milad724
13th May 2011, 14:23
سلام
مدل رسیور starsat x50ultra حالا اگر باید موتورو روی این رسیور تنظیم کنم میتونم این کارو بکنم لطفا یکم راهنماییم کنید
با تشکر از شما

iraj_kh
13th May 2011, 14:58
سلام
مدل رسیور starsat x50ultra حالا اگر باید موتورو روی این رسیور تنظیم کنم میتونم این کارو بکنم لطفا یکم راهنماییم کنید
با تشکر از شما

شما باید مختصات اون محل دقیقا خونه تون رو دربیاورید به حالا کسی که موتور را بریتان نصب کرده باید اون عدد رو به شما میداد که گم نکنی چون اگر اون مختصات گم بشه انگار موتور نداری در نتیجه شما مختصات رو در میاری و سپس در قمت موتور گزینه مختصات را وارد کن را میزنید و دقیقا برای دستگاه تحریف میکنید و سپس با خیال راحت از آن به بعد روی هر ماهواره ای که بروید روی گزینه موترو go to posision را میزنید و خود موتور به راحتی پیدا کرده و محل را خودتان ذخیره میکنید.

Power Of Mind
13th May 2011, 15:27
سلام

درود
مدل رسیور و موتور دیش رو اعلام کنید تا راهنماییتون کنم.
در ضمن شما فعلا اصلا کاری به گزینه ی یوزالس نداشته باشید.

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

سلام
با تشکر از شما

درود

شما مشخصات این رسیور رو بخونید خودتون متوجه میشید.
حتما باید درای گزینه ی دایسیک 1.2 باشه.

dost0012
15th May 2011, 23:27
با سلام من پایه دیش افست رادارم ولی بشقابش را ندارم ودر شهر ما نیز گیر نمی اید ایا می شود پایه را به دیش معمولی وصل کنم وبراش یک موتور گردان وصل کنم

senatur
16th May 2011, 01:10
با سلام من پایه دیش افست رادارم ولی بشقابش را ندارم ودر شهر ما نیز گیر نمی اید ایا می شود پایه را به دیش معمولی وصل کنم وبراش یک موتور گردان وصل کنم

بله دوست عزیز

Power Of Mind
16th May 2011, 01:12

درود
نخیر امکان پذیر نیست دیش ایرانی فرمول خودش رو داره در قسمت آموزش بچه ها اموزش ساختش رو برای دیشگردان گذاشتن.
شما سعی کن دیش خودش رو بخری اینجوری راحت تر هستی.

senatur
16th May 2011, 01:14
[QUOTE=esi1367;72756]درود
مدل رسیور و موتور دیش رو اعلام کنید تا راهنماییتون کنم.
در ضمن شما فعلا اصلا کاری به گزینه ی یوزالس نداشته باشید.

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

درود

شما مشخصات این رسیور رو بخونید خودتون متوجه میشید.
حتما باید درای گزینه ی دایسیک 1.2 باشه.[
درود .من احتمال میدم که شما از لیست کانالهای اماده استفاده کردید.برای حل این مشکل در قسمت یوزوال مختصات دقیق شهرتونو بدین این مشکل حل میشه.

iraj_kh
16th May 2011, 11:42
درود
نخیر امکان پذیر نیست دیش ایرانی فرمول خودش رو داره در قسمت آموزش بچه ها اموزش ساختش رو برای دیشگردان گذاشتن.
شما سعی کن دیش خودش رو بخری اینجوری راحت تر هستی.

دوست عزيز خواهشا در مورد مسائلي كه توانايي پاسخ گويي را داريد جواب دهيد و كاربر را گيج نفرمائيد در مورد پاسخ به دوست عزيز dost0012 بايد بگم همانطور كه دوست عزيزمون جناب سناتور اعلام فرمودند بله چرا كه نشه درسته كمي افت سيگنال داره اما 90% ماهواره فرقي نداره.نصف نصب هاي ما در محله ي خودمان نصب افست بر روي بشقاب معمولي است

Power Of Mind
16th May 2011, 17:04
دوست عزيز خواهشا در مورد مسائلي كه توانايي پاسخ گويي را داريد جواب دهيد و كاربر را گيج نفرمائيد در مورد پاسخ به دوست عزيز dost0012 بايد بگم همانطور كه دوست عزيزمون جناب سناتور اعلام فرمودند بله چرا كه نشه درسته كمي افت سيگنال داره اما 90% ماهواره فرقي نداره.نصف نصب هاي ما در محله ي خودمان نصب افست بر روي بشقاب معمولي است

درود دوست گرامی

شما دومین باری هست که دارید به من خرده میدید پس بذار روشنت کنم که به مشکل برنخوریم
دوست گرامی شما صلاحیت جواب دادن من رو دارید زیر سوال میبرید البته ایرادی نداره چون با این حرفای شما چیزی از من کم نمیشه.
شما میتونی از یک جمله ی راحت تر استفاده کنی (اینجا فعالیت نکن) اینجوری خیلی راحت ترید.
شما قبل از جواب دادن به سوالات اول سوال رو خوب مرور کن (فهم سوال نصف جواب)
ببین کاربر چه سوالی کرده سپس پله به پله بهش توضیح بده
کاربر محترم آقای senator اومدن عکس هایی از دیش ایرانی گذاشتن که من هیچ اثری از آفست توش نمیبینم جالب اینه شما حرفش هم تایید کردید در صورتی که شما برید سوال کاربر رو بخونید بعد بهش جواب بدید کاربر داره میپرسه من پایه ی دیش آفست رو دارم اما خود دیشش رو ندارم
بعلاوه سه پایه بعلاوه قسمتی رو که دایره کشیدم هم جز پایست منظور کاربر اینه همه ی اینا رو دار فقط دیش رو نداره
خب مشخصه با این پایه نمیتونه دیش ایرانی بخوابونه .
در ضمن شما به جواب منم دقت کن نوشتم اگر اینجوره نمیتونی اما اگر دیش ایرانی میخواید فرمول خودش رو داره که اموزشش رو گذاشتن .

Power Of Mind
16th May 2011, 17:22

و اما جواب دقیق به ما

دوست گرامی

به دایره ی سبزی که در شکل زیر کشیدم توجه کنید :
شما اگر این سه پایه رو دارید مشکلی برای دیش معمولی ندارید چون این فقط یک پایست و باید تراز بشه و موتور بهش متصل بشه مثل عکس حالا چه روی دیوار چه روی زمین حتی میتونید از یک میله ی ثابت بر روی زمین طبق عکس های بالا که دوست گرامی Senator گذاشتن استفاده کنید .
پایه زیاد مهم نیست فقط باید تراز باشه.
حالا اگر میخواهید دیش معمولی روی موتور نصب کنید میتونید طبق عکس های که جناب Senator گذاشته شده عمل کنید و کارتون راه بیفته.

iraj_kh
16th May 2011, 20:45
با سلام به جناب esi1361 دوست عزیز تقصیر شما نیست تقصیر جناب کیانفر است که به شما اجازه و رو داده که با بنده اینگونه صحبت میکنید پس مراقب صحبت های خودتان باشید.

اگر بنده مدیر بخش تنظیمات هستم یقینا توانایی پاسخ به این سوالات را دارم
بنده با شما که خصومتی ندارم وقتی میبینم چنین چیزی درست است و شما برخلاف آن را صحبت میکنید مسلما برخورد میکنم و خواهم کرد
بنده با دیش معمولی روی افست یا نصب داشتم یا برخورد کردم که دارم پاسخ دوست عزیزمون رو میدم
فردا با عکس برای شما قرار میدم که خیلی قشنگ توجیح بشید
از زدن موضوع های متفرقه در این تاپیک خود داری کنید چرا که این تایک فقط برای رفع مشکلات است.

Power Of Mind
16th May 2011, 21:01

چشم فردا عکس رو بذارید و من رو توجیح کنید .
همین جا این بحث تمومه .

پیروز باشید

dost0012
16th May 2011, 22:49
با سلام ازینکه جواب من را دادند تا انجا که متوجه شدم باید پایه مخصوص دیش معمولی بسازم وپشتش سوار کنم وبا پایه دیش افست نمی شود حالا این پایه که به دیش معمولی وصل است امادش را از کجا می توان تهیه کرد ایا کسی دیش افست به شهرستان می فرستد

majidHD
17th May 2011, 01:08
با سلام به جناب esi1361 دوست عزیز تقصیر شما نیست تقصیر جناب کیانفر است که به شما اجازه و رو داده که با بنده اینگونه صحبت میکنید پس مراقب صحبت های خودتان باشید.

اگر بنده مدیر بخش تنظیمات هستم یقینا توانایی پاسخ به این سوالات را دارم
بنده با شما که خصومتی ندارم وقتی میبینم چنین چیزی درست است و شما برخلاف آن را صحبت میکنید مسلما برخورد میکنم و خواهم کرد
بنده با دیش معمولی روی افست یا نصب داشتم یا برخورد کردم که دارم پاسخ دوست عزیزمون رو میدم
از زدن موضوع های متفرقه در این تاپیک خود داری کنید چرا که این تایک فقط برای رفع مشکلات است

فردا با عکس برای شما قرار میدم که خیلی قشنگ توجیح بشید چشم فردا عکس رو بذارید و من رو توجیح کنید .
همین جا این بحث تمومه .

پیروز باشید ____________

:dani::dani::dani::dani::dani::dani::dani::dani::d ani::dani::dani::dani::dani::dani::dani::dani::dan i::dani::dani:

اقاي الوي و اسي شما هركدام تجربيات خودتون را داريد و هر كدام براي من و بقيه قابل احترام ميباشد اينجا امده ايم كه تبادل نظر كنيم و به تجربيات هم اضافه نمايم نه اينكه باهم مشاجره نمايم پس بايد خويش تندار باشيم و احترام يكديگر را داشته باشيم بنده كاملا ميدانم قصد هر دوي شما كمك است به كاربر پس لطفا با يكديگر مهربان باشيد و اگر هم با نظر هم ديگر موافق نيستيد يكديگر را مورد تمسخر و بي احترامي قرار ندهيد تا به اينجا كه جك نمودم هر دوي شما پستهاي مطلوب و قابل اعتمادي ارسال نموده ايد و اينبار به هردوي شما تذكر داده ميشود كه اگر با هر كس اختلاف نظر داريد با احترام بحث نمايد مثلا شما مدير هستيد وشما هم اقاي اسي فرد با تجربه پس بايد الگوي تمام كاربران باشيم تاهيج كاربري اجازه پيدا نكنه بي احترامي به شما افراد با تجربه بكنه ما مثل سايت هاي همسايه نيستيم كه فورا كاربر را بن نمايم اينبار تذكر است پس فقط تبادل نظر و انتقاد صحيح

موفق باشيد

:1205219183::dani::dani::dani::dani::dani::1205219 183:

Power Of Mind
17th May 2011, 01:08
با سلام ازینکه جواب من را دادند تا انجا که متوجه شدم باید پایه مخصوص دیش معمولی بسازم وپشتش سوار کنم وبا پایه دیش افست نمی شود حالا این پایه که به دیش معمولی وصل است امادش را از کجا می توان تهیه کرد ایا کسی دیش افست به شهرستان می فرستد

درود
دیگه در مورد تهیه خودتون به تکاپو بیفتید و پیدا کنید چون از حیطه ی این تاپیک خارج هستش.
فقط قبل از خرید دیش بنده یه راهنمایی به شما میکنم :
من خودم پیشنهاد میکنم دیش آفست ببندید دلیلش هم اینه دیش های آفست دارای دو کانون هستند و چون آلیاژ عالی دارند قدرت دریافت سیگنال بالاتری دارند راحت هم بسته میشه اما دیش ایرانی اینگونه نیست.

اگر خواستید بیشتر کنکاش کنید به این تاپیک مراجعه کنید
مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک ([Only registered and activated users can see links])

senatur
17th May 2011, 02:58
دوستان عزیز من ما اینجا جمع شدیم که به هم کمک کنیم و از تجربیات هم استفاده کنیم.مشکل ما اینکه همه ما خودمونو بهترین میدونیم.من اگه مطلبی اینجا نوشتم که بعث بحثی شد از دو دوست خوبم پوزش میخوام.نیتم کمک کردن در این سایت بودش

iraj_kh
17th May 2011, 11:26
بله مثل اینکه ما در این سایت مورد حمله همه دوستان قرار گرفته ایم باشد بحثی نیست

اما عکسی که تمامی بحث دیروز ما در همین بود رو امروز برای جناب esi خان میزارم تا ببیند که با افست با بشقاب معمولی هم جواب میدهد[Only registered and activated users can see links]

azarbaijan
17th May 2011, 12:09
چند تا عکس از نصب موتور بر روی صفحه معمولی

Power Of Mind
17th May 2011, 12:26
اما عکسی که تمامی بحث دیروز ما در همین بود رو امروز برای جناب esi خان میزارم تا ببیند که با افست با بشقاب معمولی هم جواب میدهد[Only registered and activated users can see links]
[/FONT][/CENTER][/QUOTE]

درود
مشکل بستنش نیست ما بستیم از ماهواره ی 42 شرقی تا 53 دیش به موتور گیر میکرد البته با دیش 90 هم بود.
به هر حال ممنون

pal-electronic
17th May 2011, 13:56
با دورد به همه عزیزان ، خسته نباشید
من از بحث و صحبت های این دو عزیز یک نتیجه مهم گرفتم و آنهم این است که :
نیت هر دو عزیز خیر است و در تلاش هستند که اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند
جناب الوی فرمودند که میشود از دیش معمولی نیز استفاده کرد و در ان هیچ شکی نیست !
ولی جناب اسی مطلبی را فرمودند که اگر از نظر تئوری و عملی به آن نگاه کنید ، استفاده از دیش معمولی در برخی از جهات مشکل ساز است و ظاهرا دیش به موتور گیر می کند
از هر دو عزیز به خاطر فعالیت و همکاریشان در سایت تشکر می کنم
موفق و پیروز باشید

pedram0
18th May 2011, 18:01
سلام
من به يه مشكل برخوردم خواهشا كمكم كنيد

من قبلا ديشگردان خودم رو نصب كردم اونم چندين بار به مشكل هم برنخوردم يعني كامل بلدم اما اين بار هر كاري ميكنم با ديشگردانم مشكل دارم.
موتور را نصب كردم ديش ايراني هم روش گذاشتم دقيق هم گذاشتم تو مدار اما نميدونم چرا سيگنال ها افت دارن بعدش به تل استار 12 مي رسه سيگنال كاملا ضعيف ميشه.
ماهواره دقيقن توي مدار هستش موتور هم مشكل نداره پايه هم از چهارطرف طراز هستش رسيور هم آيكلاس 9898 هستش با آخرين آپديت چندبار هم ريست كردم بازم نشد خلاصه اعصابم رو خورد كرده حتي ديش رو هم عوض كردم اما جواب نداد خواهشا كمكم كنيد.

pedram0
18th May 2011, 18:14
يكي به داد ما برسه تورورخدا

Reza.M
18th May 2011, 20:02
[/FONT][/CENTER]

درود
مشکل بستنش نیست ما بستیم از ماهواره ی 42 شرقی تا 53 دیش به موتور گیر میکرد البته با دیش 90 هم بود.
به هر حال ممنون[/QUOTE]

سلام

دوست گرامی نصب موتور روی دیش معمولی مشکلی ندارد حتما بست دست ساز که برای نصب دیش ایرانی به موتر داشتید ایراد داشته که دیش به موتور گیر میکرده بنده تا بحال ندیدم که دیش به موتور گیر کنه.

iraj_kh
18th May 2011, 20:37
سلام
من به يه مشكل برخوردم خواهشا كمكم كنيد

من قبلا ديشگردان خودم رو نصب كردم اونم چندين بار به مشكل هم برنخوردم يعني كامل بلدم اما اين بار هر كاري ميكنم با ديشگردانم مشكل دارم.
موتور را نصب كردم ديش ايراني هم روش گذاشتم دقيق هم گذاشتم تو مدار اما نميدونم چرا سيگنال ها افت دارن بعدش به تل استار 12 مي رسه سيگنال كاملا ضعيف ميشه.
ماهواره دقيقن توي مدار هستش موتور هم مشكل نداره پايه هم از چهارطرف طراز هستش رسيور هم آيكلاس 9898 هستش با آخرين آپديت چندبار هم ريست كردم بازم نشد خلاصه اعصابم رو خورد كرده حتي ديش رو هم عوض كردم اما جواب نداد خواهشا كمكم كنيد.

دوست عزیز همانطور که خودتون میفرمایید که روی نصب مشکلی نداشتم و کاملا اطمینان دارم پس فقط یک راه برای شما میمونه اونم اینه که روی ماهواره هایی که افت سیگنال دارید.خودتون به صورت دستی سیگنالیابس نمایید زیرا در این موقعیت ممکنه که موتور به صورت دقیق که البته اگر کارتون رو درست انجام داده باشید پیدا خوهد کرد ولی در غیر اینصورت شما روی تنظیم آنتن (ابتدا روی یکی از کانالهایی که افت سیگنال در آن ماهواره دارد بروید )سپس روی این گزینه (تنظیم آنتن) رفته و از پاین نوع سرچ را روی USALS بزارید و روی گزینه های به شرق برو و به غرب برو بروید سپس با کمی تغییر دادن به قدرت سیگنال مورد نظر میرسید.البته این کار کمی حوصله میخواهد (این کار روی همین دستگاه برای من پیش آمده که بلاخره با همین کار درست شد.

pedram0
18th May 2011, 21:43
سلام
جنابneda alavi ([Only registered and activated users can see links]) اینکاری که گفتید انجام دادم اما بازم نشد همسایه پایین دریمباکس داره رو اون هم زدم بازم افت سیگنال داره مطمئنم مشکل از رسیور نیست دیگه داره خستم میکنه روی uslas هم جواب نداد .

iraj_kh
18th May 2011, 21:54
سلام
جنابneda alavi ([Only registered and activated users can see links]) اینکاری که گفتید انجام دادم اما بازم نشد همسایه پایین دریمباکس داره رو اون هم زدم بازم افت سیگنال داره مطمئنم مشکل از رسیور نیست دیگه داره خستم میکنه روی uslas هم جواب نداد .

سلام دوباره به شما پدرام خان عزیز

اینجور که شما میگین یعنی از هر دو یعنی تنظیم ماهواره و رسیورتون مطمئن هستید دقیقا مشکل شما همینجاست یک کدوم از این دو مورد اشتباه قرار گرفته حالا احتمال بیشتر مربوط به تنظیم دیش گردان است ممکن است با دیش 90 تنظیم کرده باشید و موتور چون مخصوص 110 هست روی اون ناحیه ضعیف واقع بشه یا به احتمال کم جلوی دیش مانعی قرار گرفته.
اگر هم بعد از تل استار ضعیف تر میشه که احتمال 90% گزینه یک درسته.ولی در عین حال شما اگر هم با USALS این کارو کرده باشید تنها گزینه همین میمونه که با دیش 90 ممکنه مشکل داشته باشه.

در ضمن منطقه تون رو ذکر کنید شاید این ماهواره بیم نداشته باشد.

milad_sat
18th May 2011, 23:34
سلام

با سلام

با سلام دوست عزیز شما موتور را روی 0 درجه قرار دهید و در این موقعیت دقت کنید دیش و موتور در یک خط راست قرار گرفته باشند برای این کار می توانید از خطی که رو لوله ی موتور است استفاده کنید
در اخر ال ان بی خود را تعویض کنید
.
.
.
.

35tar
19th May 2011, 01:12
با سلام pedram0 من این مشکل رو داشتم موتور تو مدار نیست شبکه ایران موزیک وpg هم ضعیفه درسته

Ahad2222
19th May 2011, 03:08
سلام

دوست عزیز موتور را روی ذرجه صفر گذاشته وماهواره اکسپرس ا ام 22 را روی فرکانس 11495h5000خوب دقیق کن بعد از ان جهت اول واخر را تست کن وبا کمی حرکت موتور هر دو را دقیق کن وبعد شروع به گرفتن بقیه جهت ها کن در ضمن دقت کن درجه موتور با منطقه شما سازگار باشد

به امید موفقیت شما:lay::lay::lay::lay:

Power Of Mind
19th May 2011, 14:43
درود

دوستان عزیز کل آموزش ها رو بهتون دادن پیرو حرف این دوستان شما به صورت زیر عمل کن ببین نتیجه میگیری یا نه :
من به حرف های خودتون استناد میکنم و راهنماییتون میکنم
طبق حرفهای خودتون شما همه ی مراحل رو درست رفتید ولی نتیجه نداده یعنی با روش نصب گردون کاملا آشنایی دارید اینجوری که من استنباط کردم از حرف های شما احتمالا خیلی زیاد مشکل شما از دیش هستش.
ما فرض میگیریم شما دیش 90 بستی حالا شما به دو صورت عمل کن :
دیش ایرانی رو وردار سپس یه دیش آفست گیر بیار بذار بعدش مراحل نصب رو دقیق برو ببین سیگنال قوی تر میشه یا نه .اگر نشد بیا اینجا اعلام وضعیت کن ، حالا ما فرض میگیریم سیگنال قوی شد اگر روند به این صورت بود دیگه برو سراغ دیش ایرانی ببین (پایه صلیبی) که براش ساختی یا همون پایه زیرش انحناش با انحنای دیش خوانایی داره یا نه اگر خوانایی نداشت به احتمال زیاد چون با پیچ تلگرافی بسته میشه چون دیش رو سفت میبندی دیش رو موج میدی و کانون رو به هم میزنی برای اینه افت سیگنال پیدا میکنی چون کانون دیش موج خورده دیش رو از پایه جدا کن و با انحنا یکیش کن سپس یه دیش دیگه بیار دوباره ببندش و اقدام به جهت گیری کن اینکارا رو انجام بدید ببینید نتیجه میگیرید یا نه.

پیروز باشید

pedram0
19th May 2011, 20:26
سلام
دست گل همتون درد نکونه سایت خوبی دارید مشکلم حل شد مشکل از دیش بود شکم پایه زیاد بود وقتی دیش رو سفت میکردم دیش رو تاب میداد به قول دوستمون موج می انداخت یه هزینه جوشکاری هم گردنم افتاد.
دست گل همتون درد نکنه سایت خوبی دارید

manjilm
24th May 2011, 20:41
سلام مدیران عزیز لطفا کمک کنید
من شهر منجیل هستم اینجا که میدونید باد به چه صورته الان هر چقدر موتورم رو توی مدار میزارم بازم باد اذیتم میکنه و اجازه نمیده دقیقا فرکانس بگیرم نصاب هم آوردم نتونست کاری بکنه این منطقه ما کسی رو نداره چند بار هم باد ترازم رو به هم ریخت توروخدا کمکم کنید چیکار کنم با این باد

iraj_kh
25th May 2011, 01:16
من شهر منجیل هستم اینجا که میدونید باد به چه صورته الان هر چقدر موتورم رو توی مدار میزارم بازم باد اذیتم میکنه و اجازه نمیده دقیقا فرکانس بگیرم نصاب هم آوردم نتونست کاری بکنه این منطقه ما کسی رو نداره چند بار هم باد ترازم رو به هم ریخت توروخدا کمکم کنید چیکار کنم با این باد

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز

ببینید ما در حد راهنمایی و راهکرد هایی که میتونن انجام بدن مقدور هستیم کاربران رو راهنمایی کنیم وقتی شما میگید که نصاب آوردید و محله رو دیده و گفته فایده ای ندارد چگونه از ما انتظار دارید بدون اینکه تصویری از محل شما داشته باشیم راهنماییتون کنیم شما ابتدا یک عکس ار تمام زوایا از پشت بامتان بردارید و سپس اعلام نمایید

Power Of Mind
27th May 2011, 13:45

درود

دوست عزیز سوال که میپرسید حتما بیاید اعلام وضعیت کنید تا هم ما بتونیم راهنمایی درست کنیم هم کار شما راه بیفته.
طبق گفته جناب علوی شما از تمام زوایای دیش و پایه عکس بگیرید اینجا بذارید تا کمکتون کنیم در ضمن جهت وزش باد رو حتما قید کنید.مثلا از غرب به شرق یا از شمال به جنوب این رو حتما ذکر کنید.

پیروز باشید

nobody2000
28th May 2011, 12:12
دوستان برای من چند سوال پیش آمده که ممنون میشم راهنمایی کنید .
من تهران هستم و از دیش آفست و موتور پرمیوم 3000 استفاده میکنم و LNB Premium HD
فکر کنم دیش من در مدار باشه چون 23 جهت رو میگیرم البته در بعضی جهات شاید یه فرکانس رو مثلا بگیره .

حالا سوالات :

1.با توجه به موقعیت من و تجهیزات من اگر دیش و ... دقیق تنطیم بشه چند ماهواره را باید بشه گرفت ؟؟

2.من یه سری ماهواره ها را نمیتونم بگیرم و در بعضی دیگر هم فرکانس های دیتا که من برام مهم هستند را نمیگیرم که در زیر لیست میکنم .لطفا بگید کدوماشو در تهران میشه گرفت و مشکل اینکه من نمیتونم بگیرم چیه ؟ از دیش و در مدار نبودن هست یا از تنظیم LNB ?

Atlantic Bird 1 12.5W
Atlantic Bird 3 5w
Hellas Sat 2 39E
NSS 7 22E
Intelsat 904 60E (ضعیف و زیر 50 % میگیرم)
eutelsat w3a 7E (مثلا 10721 و 10770 را 100% میگیرم ولی 12520 سیگنال ندارم)
Eutelsat w6a 21.6E (مثلا 10972 رو 88% دارم ولی 11613 رو ندارم)

3.اگر بگیم دیش و LNB تنظیم نیست باید بگم نصابم بیاد و دوباره نصب کنه ولی نمیتونم بگم همه جهات را تک تک برام ست کنه .میخوام لطف کنید و بگید روی کدوم ماهواره ها کدوم جهات را بگیره بقیه ok هستند ؟؟ مثلا 5 6 جهت و فرکانس بدید و بگید اگر اینا رو بگیرم موقع نصب میتونم خیالم راحت باشه که دیش کاملا در مداره .اگر منت سرم بزارید و با هر فرکانس بگید چند درصد بگیرم ok هست عالی میشه .

ebi_sat2005
28th May 2011, 12:19
فکر کنم دیش من در مدار باشه چون 23 جهت رو میگیرم البته در بعضی جهات شاید یه فرکانس رو مثلا بگیره .

حالا سوالات :

1.با توجه به موقعیت من و تجهیزات من اگر دیش و ... دقیق تنطیم بشه چند ماهواره را باید بشه گرفت ؟؟

2.من یه سری ماهواره ها را نمیتونم بگیرم و در بعضی دیگر هم فرکانس های دیتا که من برام مهم هستند را نمیگیرم که در زیر لیست میکنم .لطفا بگید کدوماشو در تهران میشه گرفت و مشکل اینکه من نمیتونم بگیرم چیه ؟ از دیش و در مدار نبودن هست یا از تنظیم LNB ?

Atlantic Bird 1 12.5W
Atlantic Bird 3 5w
Hellas Sat 2 39E
NSS 7 22E

3.اگر بگیم دیش و LNB تنظیم نیست باید بگم نصابم بیاد و دوباره نصب کنه ولی نمیتونم بگم همه جهات را تک تک برام ست کنه .میخوام لطف کنید و بگید روی کدوم ماهواره ها کدوم جهات را بگیره بقیه ok هستند ؟؟ مثلا 5 6 جهت و فرکانس بدید و بگید اگر اینا رو بگیرم موقع نصب میتونم خیالم راحت باشه که دیش کاملا در مداره .اگر منت سرم بزارید و با هر فرکانس بگید چند درصد بگیرم ok هست عالی میشه .

سلام دوست من دیش شما دقیق تنظیم نیست شما میتونی 44 تا ماهواره رو در تهران بگیری این که میگی فرکانس باید بگی دستگاهت اسمش چی هست و در جهات مختلف کیفیت فرکانس رو به ما بگی که من بتونم راهنماییت کنم در ضمن فرکانس ملاک نیست شما باید در جهات مختلف دیش رو تست کنی ببینی میگیره یا نه

Power Of Mind
28th May 2011, 13:33

حالا سوالات :

Atlantic Bird 1 12.5W
Atlantic Bird 3 5w
Hellas Sat 2 39E
NSS 7 22E

درود

همانطور که استاد عزیز گفتن دیش شما دقیقا توی مدار نیست یا شاید هم ترازت دقیق نباشه شما باید یه نصاب حرفه ای گیر بیاری که دقیق دیش رو براتون تنظیم کنه به قول مدیر عزیز 44 45 ماهواره میشه دریافت کرد.
در ضمن وقتی شما فرکانس های قوی رو هم ضعیف دریافت میکنی پس ایراد از مدار هستش .
دوباره تنظیم کنید اما دقیقتر.
همه ی ماهواره ای هم که گفتید قابل دریافتن.

nobody2000
28th May 2011, 16:02
امروز یه Line Amplifire LA-20 Eurostar 20db بستم بعد از موتور و سیگنال هم به شدت قوی شدن .

NSS 7 رو نمیتونم بگیرم .(برام 11861 و 11921 مهم هستند)

Hellas sat 2 رو هم فکر کنم فقط 11460 و 11512 رو میتونم بگیرم و فرکانس های 10984 11078 11188 12615 سیگنال ندارم (من فقط برام فرکانس های Data مهم هستند)

روی Atlantic Bird 1 هم 11408 حدود 55 % سیگنال دارم که برام کمه .11428 هم میخوام که سیگنال ندارم.

حالا سوالات :

1- از کجا باید بفمم که دیشم تنظیم و در مدار هست یا نه ؟ یعنی چه ماهواره ها و فرکانس های رو با چه سیگنال و کوالیتیی ای اگر بگیرم میتونم بگم نصب مشکل نداشته و در مدار کامل هستم ؟؟

2-چیکار کنم که بتونم فرکانس ها و جهات بالا رو با گردون بگیرم .

3.شما که گردون دارید بگید فرکانس های بالا رو میگیرید یا نه و چند درصد ؟(لطفا تک تک بگید)

4.نصاب من مثلا میاد و بهم چند جهت رو نشون میده و میگه دیش در مدار هست .از این 44 45 ماهواره کدوما رو باید بگم بهم تحویل بده و روی هر ماهواره چه فرکانسی ؟قبول داشته باشید 90 % نصاب ها اگر بهشون بگید 44 45 ماهواره رو بشین ست کن و تحویل بده قبول نمیکنند .فکر کنم اگر چند فرکانس در چند ماهواره شاخص رو بتونیم بگیریم اون زمان بتونیم بگیم دیش کامل در مداره و میشه باهاش تمام جهات رو گرفت .مدار ماهواره یه نیم دایره هست و فکر کنم چند نقطه برای تطابق کافی باشه ولی لطفا بگید این ماهواره ها و سیگنالهای شاخص کدوما هستند .

ظمنا من از کارت DVB Prof 8000 استفاده میکنم که S2 رو هم ساپورت میکنه.هر ماهواره و فرکانسی خواستید بگید که من اعلام کند چند درصد سیگنال دارم .

Power Of Mind
28th May 2011, 16:26
nobody2000
رسیورتون چیه ؟

nobody2000
28th May 2011, 20:38
nobody2000
رسیورتون چیه ؟

ظمنا من از کارت DVB Prof 8000 استفاده میکنم که S2 رو هم ساپورت میکنه.هر ماهواره و فرکانسی خواستید بگید که من اعلام کند چند درصد سیگنال دارم .
البته یه Starsat SR-X95USB هم دارم ولی اون S2 ,Hd رو ساپورت نمیکنه .

Power Of Mind
28th May 2011, 20:54
البته یه Starsat SR-X95USB هم دارم ولی اون S2 ,Hd رو ساپورت نمیکنه .

درود

ببین دوست گلم

آنگونه که پیداست دیش شما در مدار است اما تنظیمش دقیق نیست .
در مورد نصاب ها متاسفانه 80% نصاب ها اطلاعات کافی ندارن و دانششون به اونصورت نیست که شما 44 ماهواره ازشون بخوای یه سری نصاب ها که فقط شبکه ها رو میفهمن یعنی با دی وی بی اشنایی ندارن یه سری ها هم واقعا دانشی ندارن من به شخصه دیدم یکی سالها نصابی میکرد اما هنوز تلستار12 رو نمی شناخت شاید باورتون نشه !
شما من پیشتر هم گفتم موتور دارای بوردی هستش که تفکیک فرکانسی نداره یعنی دلیل نیست دیتا رو دریافت نمیکنید مشکل از موتور باشه .
فرکانس های S2 خیلی ذقیق باید باشن و با ظرافت و دقیق بودن خاصی دریافت میشه تیونر این رسیوری هم که گفت فرمودید تیونرهای مناسبی دارن یعنی به عنوان مثال روی آتلانتیک برد1 که فرکانس رو 55 دریافت کردید پس مشکل از تنظیم دقیق دیشگردان شماست شما حداقل اون فرکانس رو 94 باید دریافت کنید اما نکردید.
شما دوباره تنظیمات رو از نو انجام بده اما اینبار نصاب حرفه ای باشه.

nobody2000
28th May 2011, 22:02
امروز یه Line Amplifire LA-20 Eurostar 20db بستم بعد از موتور و سیگنال هم به شدت قوی شدن .

NSS 7 رو نمیتونم بگیرم .(برام 11861 و 11921 مهم هستند)

Hellas sat 2 رو هم فکر کنم فقط 11460 و 11512 رو میتونم بگیرم و فرکانس های 10984 11078 11188 12615 سیگنال ندارم (من فقط برام فرکانس های Data مهم هستند)

روی Atlantic Bird 1 هم 11408 حدود 55 % سیگنال دارم که برام کمه .11428 هم میخوام که سیگنال ندارم.

اگر امکان داره به این 4 سوال جواب بدید .جواب دقیق به این سوالات خیلی به من کمک میکنه.

حالا سوالات :

1- از کجا باید بفمم که دیشم تنظیم و در مدار هست یا نه ؟ یعنی چه ماهواره ها و فرکانس های رو با چه سیگنال و کوالیتیی ای اگر بگیرم میتونم بگم نصب مشکل نداشته و در مدار کامل هستم ؟؟

2-چیکار کنم که بتونم فرکانس ها و جهات بالا رو با گردون بگیرم . (اینکه میگید دیش در مدار هست ولی دقیق نیست چطور باید رفع بشه.)

3.شما که گردون دارید بگید فرکانس های بالا رو میگیرید یا نه و چند درصد ؟(لطفا تک تک بگید)

4.فکر کنم اگر چند فرکانس در چند ماهواره شاخص رو بتونیم بگیریم اون زمان بتونیم بگیم دیش کامل در مداره و میشه باهاش تمام جهات رو گرفت .مدار ماهواره یه نیم دایره هست و فکر کنم چند نقطه برای تطابق کافی باشه ولی لطفا بگید این ماهواره ها و سیگنالهای شاخص کدوما هستند .(از این سوال و جوابش میخوام برای تنظیم دقیق وقتی نصاب میاد استفاده کنم و برام جوابش بطور دقیق خیلی مهم هست)

محمد مهدوی
29th May 2011, 00:42
با سلام
دوست عزیز بخاطر اینکه شما بعد از تنظیم متوجه شوید
دیش شما دقیق تنظیم است ویا همان در مدار قرار گرفته
این است که غربیترین ماهواره وشرقیترین ماهواره ای که در
ایران قابل دریافت هستند را تست کنید ببینید شبکه ها را خوب دارید یا نه
نمونه غربی ترین ماهواره مثل تلستار12 یا نایلست
وشرقیترین ماهواره مثل اسیاست105و یامال در90درجه
اگر شما این ماهواره را تقریبآ خوب داشته باشید ماهواره شما تنظیم است
در ضمن هر ماهواره همه فرکانسهایش قابل دریافت نیست
در مورد سیگنال شما میفرمایید چند باید باشد
در هر دستگاه مثلا استرانگ استارست.ایکلاس و غیره
همه مثل هم نیستند شاید روی استرانگ یک فرکانس 99درصد باشد
ودریک دستگاه دیگر75 درصد باشد
به این لینک سری بزنید

hhhhhh
6th June 2011, 14:03
من یک x95 usb دارم وقتی موتور دایسک تنظیم می کنم (وقتی هاتبرد خوب دریافت می کنم ترک ست میرود) چه کار باید بکنم؟

محمد مهدوی
6th June 2011, 14:27
من یک x95 usb دارم وقتی موتور دایسک تنظیم می کنم (وقتی هاتبرد خوب دریافت می کنم ترک ست میرود) چه کار باید بکنم؟

دوست عزیز سوال خود را واضحتر مطرح کنید
تا جواب خود را واضحتر بگیرید

Power Of Mind
6th June 2011, 15:13

درود

پیرو گفته ی مدیر محترم سوالتون رو واضحتر بپرسید تا واضح به شما جواب داده بشود.
اما چیزی که من از حرف شما تقریبا استنباط کردم این هستش که شما وقتی هاتبرد رو خوب دریافت میکنید بعدش که موتور رو روی ترکست قرار میدهید ترکست دریافت نمیشه.
اگر اینچنین منظوری دارید خدمتتون عارضم که اگر همه ی مراحل نصب و تنظیم رو درست رفته باشید به احتمالا 100% دیش شما در مدار نیست و باید کمان و مدار رو دوباره تنظیم کنید.
اگر مشکل شما اینه بگید تا راهنمایی های لازم رو خدمتتون بگیم

siroos
24th June 2011, 16:53
با سلام.دوستان من بادیش استار سات وموتور سام ست از اینتل ست 62 به بالاترو بعلت اینکه بالکن ساختمون گرفته نمیتونم بگیرم ولی از اینتل ست به طرف غرب از ترک وبدر وهاتبرد ویوتل ست,سیروس,اینتل ست 1002,نایلست,تل استار,کانالهاش برام قابل دریافته.طبق راهنمای دوستان ازسایت تونستم این کارو بکنم.1-دیش من میش گفت دقیق در مدار قرار گرفته باشه اگر نه لطف کنی نکته کلیدی رو بگین 2-بااین اوضاع میشه از فرکانسهای S2 دانلود افلاین داشت3-با این تنظیم ماهوارهای بعد از اینتل ست به طرف شرق قابل دریافته......با تشکر فراوان.....SIROOS

iraj_kh
24th June 2011, 23:27
با سلام.دوستان من بادیش استار سات وموتور سام ست از اینتل ست 62 به بالاترو بعلت اینکه بالکن ساختمون گرفته نمیتونم بگیرم ولی از اینتل ست به طرف غرب از ترک وبدر وهاتبرد ویوتل ست,سیروس,اینتل ست 1002,نایلست,تل استار,کانالهاش برام قابل دریافته.طبق راهنمای دوستان ازسایت تونستم این کارو بکنم.1-دیش من میش گفت دقیق در مدار قرار گرفته باشه اگر نه لطف کنی نکته کلیدی رو بگین 2-بااین اوضاع میشه از فرکانسهای S2 دانلود افلاین داشت3-با این تنظیم ماهوارهای بعد از اینتل ست به طرف شرق قابل دریافته......با تشکر فراوان.....SIROOS

درود

دوست عزیز در ابتدا خیلی ممنون که کاملا واضح توضیح دادین

برای این کار همانطور که مشخص است کاری نمیتوان کرد مگر سد معبر را از میان برد که با حساب غیر ممکن است برای دریافت دانلود آفلاین این کار غیر ممکن بوده و همینطور برای دریافت شرینگ شما مطمئن باشید تنها این استفاده برای این موتور ها غیر مجاز (از لحاظ علمی است)موتور شما با این لیست ماهواره هایی که دریافت میکنید در مدار است و نقصی ندارد.

aminking2005
25th June 2011, 01:28
سلام
من دیش گردنم را با رسیور در حالت usal تنظیم کردم
اما وقتی ان را به کارت dvb وصل می کنم (qboxs2 usb) و در برنامه tds -ipdata در حالت یوزال همان طول و عرض جغرافیایی را میدهم نمیتونم جهتی را بگیرم یعنی در این حالت میزان گردش دیش با حالتی که به رسیور وصل است متفاوت است

حالا باید چی کار کنم

(اصفهان 51.6 32.6)

ebi_sat2005
25th June 2011, 09:32
سلام
من دیش گردنم را با رسیور در حالت usal تنظیم کردم
اما وقتی ان را به کارت dvb وصل می کنم (qboxs2 usb) و در برنامه tds -ipdata در حالت یوزال همان طول و عرض جغرافیایی را میدهم نمیتونم جهتی را بگیرم یعنی در این حالت میزان گردش دیش با حالتی که به رسیور وصل است متفاوت است

حالا باید چی کار کنم

(اصفهان 51.6 32.6)

از گزئنه دستی استفاده کن

aminking2005
25th June 2011, 11:24
از گزئنه دستی استفاده کن

یعنی منظورتون اینه که جهت ها را با رسیور یکی یکی سیو کنم و بعد در برنامه tbs data فقط انتخاب کنم که برو به موقعیت 1....2....3و ....

یعنی اگر من موقعیت ها را از طریق رسیور سیو کنم همزمان در حافظه دیش گردان هم ان موقعیت ها سیو میشه؟؟؟(premume 3000)

یا این که باید هر جهتی را با رسیور میگیرم سیم دیش را از پشت رسور دربیارم و به dvb وصل کنم و سیو کنم (store) و یکی یکی همه جهت ها را همین کار کنم؟؟؟؟

واصلا دلیل این مشکل عدم یکسانی گردش چیه ؟

iraj_kh
25th June 2011, 11:56
یعنی منظورتون اینه که جهت ها را با رسیور یکی یکی سیو کنم و بعد در برنامه tbs data فقط انتخاب کنم که برو به موقعیت 1....2....3و ....

یعنی اگر من موقعیت ها را از طریق رسیور سیو کنم همزمان در حافظه دیش گردان هم ان موقعیت ها سیو میشه؟؟؟(premume 3000)

یا این که باید هر جهتی را با رسیور میگیرم سیم دیش را از پشت رسور دربیارم و به dvb وصل کنم و سیو کنم (store) و یکی یکی همه جهت ها را همین کار کنم؟؟؟؟

واصلا دلیل این مشکل عدم یکسانی گردش چیه ؟

درود

دوست عزیز گاهی این مشکل برای بعضی از این رسیورها که عدم همخوانی با موتورهای پریمیوم دارند اتفاق میافتد کاری که گفتین در مرحله ی آخر میزاریم شما مدل رسیور خود را ذکر کنید.

aminking2005
25th June 2011, 12:21
درود

دوست عزیز گاهی این مشکل برای بعضی از این رسیورها که عدم همخوانی با موتورهای پریمیوم دارند اتفاق میافتد کاری که گفتین در مرحله ی آخر میزاریم شما مدل رسیور خود را ذکر کنید.

iclass 9898

iraj_kh
25th June 2011, 12:42
iclass 9898

درودی دیگر

کلا دو مدل روی این موتور های پریمویم مشکل دارن یکی 9696 pvr hdmi و دیگری 9898 xnpvr

این مدل از رسیور به دلیل ضعف در شناختن انواع موتور ها در تنظیم موقعیت محلی شما را هم به مشکل و سختی میکشاند شما در ابتدا جدیدترین پچ را به دستگاه تزریق نمایید تا اشکالات به حداقل برسد و در مرحله دوم با گزینه موتور در تنظیم ماهواره میتوانید تنها با دانستن موقعیت ماهواره ها (چند درجه غربی یا شرقی بودن)با کنترل رسیور به راحتی انجام دهید درست است کمی وقت گیر است و یک روزتان را از دست میدهید اما ازگزینه قبلی دقیقتر تنظیم خواهد شد.

aminking2005
25th June 2011, 13:35
درودی دیگر

کلا دو مدل روی این موتور های پریمویم مشکل دارن یکی 9696 pvr hdmi و دیگری 9898 xnpvr

این مدل از رسیور به دلیل ضعف در شناختن انواع موتور ها در تنظیم موقعیت محلی شما را هم به مشکل و سختی میکشاند شما در ابتدا جدیدترین پچ را به دستگاه تزریق نمایید تا اشکالات به حداقل برسد و در مرحله دوم با گزینه موتور در تنظیم ماهواره میتوانید تنها با دانستن موقعیت ماهواره ها (چند درجه غربی یا شرقی بودن)با کنترل رسیور به راحتی انجام دهید درست است کمی وقت گیر است و یک روزتان را از دست میدهید اما ازگزینه قبلی دقیقتر تنظیم خواهد شد.

درود
ببینید من در واقع این دیش گردان را برای کارت dvb خریدم و نه رسیور
نصاب کاری که کرده چندتا جهت را با فایندر تنظیم کرده و سیو کرده و رفته
حالا من می خواهم این موتور را برای استفاده در کارت dvbتنظیم کنم و در مدار کلارک قرار بدم
منتها نمیدونم چرا وقتی موتور را با استفاده از رسیور در مدار قرار میدم رویdvb نمیتونه جهت را پیدا کنه ولی روی خود رسیور می تونه

یعنی در واقع من موتور را با چه رسیوری توی مدار قرار بدم که بعد از اتصال به dvb بتونم از اون در حالت یوزال استفاده کنم؟؟؟
متشکرم

iraj_kh
25th June 2011, 14:49
درود
ببینید من در واقع این دیش گردان را برای کارت dvb خریدم و نه رسیور
نصاب کاری که کرده چندتا جهت را با فایندر تنظیم کرده و سیو کرده و رفته
حالا من می خواهم این موتور را برای استفاده در کارت dvbتنظیم کنم و در مدار کلارک قرار بدم
منتها نمیدونم چرا وقتی موتور را با استفاده از رسیور در مدار قرار میدم رویdvb نمیتونه جهت را پیدا کنه ولی روی خود رسیور می تونه

یعنی در واقع من موتور را با چه رسیوری توی مدار قرار بدم که بعد از اتصال به dvb بتونم از اون در حالت یوزال استفاده کنم؟؟؟
متشکرم

پس اگر برای DVB خریده اید نیازی به تنظیم در رسیور ندارید ممکن بوده نصاب با رسیور دیگری این کار را انجام داده باشد یا با کامپیوتر شخصی خودش شما تنها با آوردن رسیور دیگر همین شرکت آیکلاس مثل 9595 یا .... استفاده نمایید برای کلاک کردن هم به ماهواره Express AM22 دارید که متاسفانه این ماهواره با مدار حیاطی شما اینطور که میگید از اینتلست به طرف شرق نمیگیره در نمیاد.

milad1375
25th June 2011, 15:07
salam
من الان دیشم گردونه و هاتبرد و w3 و ترکست و...رو دارم و تو تبریز هستم
حالا سوالم اینکه میشه nss7.ns6.w3.hotbird.torksat.intelsat و... رو با هم داشت؟؟؟آخه فک کنم علاوه بر شرق و غرب,شمال و جنوبشون هم فرق داشته باشه
و اینکه منی که الان ترکست و هاتبرد و w3 رو دارم چطوری میتونم nss7.NSS6 ,...رو داشته باشم؟؟
درجشو زدم ولی OKنشد

aminking2005
25th June 2011, 15:27
پس اگر برای DVB خریده اید نیازی به تنظیم در رسیور ندارید ممکن بوده نصاب با رسیور دیگری این کار را انجام داده باشد یا با کامپیوتر شخصی خودش شما تنها با آوردن رسیور دیگر همین شرکت آیکلاس مثل 9595 یا .... استفاده نمایید برای کلاک کردن هم به ماهواره Express AM22 دارید که متاسفانه این ماهواره با مدار حیاطی شما اینطور که میگید از اینتلست به طرف شرق نمیگیره در نمیاد.

سلام
استاد فکر کنم جوابا قاطی شده
این خط اخرتون: "متاسفانه این ماهواره با مدار حیاطی شما اینطور که میگید از اینتلست به طرف شرق نمیگیره در نمیاد"
فکر کنم مربوط به من نیست؟؟!!!
من که از اینتلست حرفی نزدم

iraj_kh
25th June 2011, 16:09
salam
من الان دیشم گردونه و هاتبرد و w3 و ترکست و...رو دارم و تو تبریز هستم
حالا سوالم اینکه میشه nss7.ns6.w3.hotbird.torksat.intelsat و... رو با هم داشت؟؟؟آخه فک کنم علاوه بر شرق و غرب,شمال و جنوبشون هم فرق داشته باشه
و اینکه منی که الان ترکست و هاتبرد و w3 رو دارم چطوری میتونم nss7.NSS6 ,...رو داشته باشم؟؟
درجشو زدم ولی OKنشد

درود

دوست عزیز 4 ماهواره نخست با اینکه اختلاف نسبتا زیادی نسبت به هم دارند اما با سایز110 میتوان گرفت اما دو ماهواره بعدی را به هیچ عنوان نمیتوان روی یک دیش گرفت چرا که با اختلاف 115 درجه هستند.اما شما چون از موتور استفاده میکنید میتوانید بگیرید گاهی اوقات به دلیل دقیق نبودن در طیف مشخص دیش موتور نمیتواند فرکانسی دریافت نماید ششما نیاز است این دو ماهواره را به صورت دستی سرچ نمایید و فرکانسی که میزنید باید در ایران بیم داشته باشد همانند:

11620
H
1000

iraj_kh
25th June 2011, 16:14
سلام
استاد فکر کنم جوابا قاطی شده
این خط اخرتون: "متاسفانه این ماهواره با مدار حیاطی شما اینطور که میگید از اینتلست به طرف شرق نمیگیره در نمیاد"
فکر کنم مربوط به من نیست؟؟!!!
من که از اینتلست حرفی نزدم

معذرت دوست عزیز بنده سوال ها رو اشتباه فرض کردم. با این حساب شما در گرفتن نباید مشکلی دیگه داشته باشین اگر سعی در شناختن موتور در رسیور خود دارید یک بار با رسیور دیگری چک نمایید برای گرفتن سیگنال در کارتها پروف و اسکای بنده تخصص خاصی ندارم شما بهتر است این مشکل را هم در بخش dvb section هم مطرح نمایید.
موضوع مهم : فایندر نرم افزاری برای تنظیم دیش کارت اسکای استار 2 همراه با اموزش ([Only registered and activated users can see links])

و اگر از کارت های دیگر استفاده مینمایید به قسمت دیگر تالار مراجعه نمایید.

milad1375
25th June 2011, 17:10
من نگران شدم
یعنی الان میتونم w3,tork,intelsat,hotbird,یوروبیرد,nss7,nss 6,express,وچنتای دیگه رو با هم دیگه بگیرم؟{با موتور توی یک دیش گردون}؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

iraj_kh
25th June 2011, 20:46
من نگران شدم
یعنی الان میتونم w3,tork,intelsat,hotbird,یوروبیرد,nss7,nss 6,express,وچنتای دیگه رو با هم دیگه بگیرم؟{با موتور توی یک دیش گردون}؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همانطور که قبلا گفتم بله میتوان گرفت به شرط اینکه موقع جستجوی دستی ماهواره باید خیلی صبور باشید و در قسمت فرکانس دهی پیش فرض دستگاه باید فرکانس مربوطه که در ایران بیم دارد را وارد نمایید و ماهواره express هم که از دو ماهواره nss بیشتر کانال دارد.که بیم داشته باشد یوروبیرد ها هم که همگی در ایران بیم دارد و مشکلی نخواهید داشت.

milad1375
25th June 2011, 22:20
دوستان اینجا کسی ال ان بی پریمیوم سوپر دو خروجه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

Power Of Mind
27th June 2011, 10:04
دوستان اینجا کسی ال ان بی پریمیوم سوپر دو خروجه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست گلم موضوع این تاپیک یه چیز دیگست لطفا سوال خودتون رو در بخش مربوطه بپرسید.

aminking2005
27th June 2011, 23:01
سلام
دیش گردان من یک سری ماهواره ها مثل هاتبرد-w3-w6- بدر-یوروبرد-آسترا را با کیفیت عالی سیگنال میده ولی بعضی ها مثل اکسپرس am22 یا اینتل ست(استانی ها) را اصلا هیچی سیگنال نمیده !!!
به نظرتون مشکل چیه؟

دقت کنید که من کلیه جهت ها را در حالت یوزال (اصفهان 51.6 32.6) جهت یابی می کنم
بنابراین دیش من قاعدتا باید در مدار قرار گرفته باشه چون حداقل 10 ماهواره را با حالت یوزال میگیره اما چرا نمیتونه بعضی دیگه را بگیره؟؟؟

ممنون

iraj_kh
27th June 2011, 23:54
سلام
دیش گردان من یک سری ماهواره ها مثل هاتبرد-w3-w6- بدر-یوروبرد-آسترا را با کیفیت عالی سیگنال میده ولی بعضی ها مثل اکسپرس am22 یا اینتل ست(استانی ها) را اصلا هیچی سیگنال نمیده !!!
به نظرتون مشکل چیه؟

دقت کنید که من کلیه جهت ها را در حالت یوزال (اصفهان 51.6 32.6) جهت یابی می کنم
بنابراین دیش من قاعدتا باید در مدار قرار گرفته باشه چون حداقل 10 ماهواره را با حالت یوزال میگیره اما چرا نمیتونه بعضی دیگه را بگیره؟؟؟

ممنون

درود

دوست عزیز ممکن است که موتور شما در مدار قرار گرفته باشد و دقیق باشد اما گاهی اوقات بیم ماهواره ها به شما این اجازه را نمیدهد و گاهی اوقات معبری در روبه روی دیشتان و یا ساختمانی مزاحم آن میشود که گزینه بیم را خط میزنیم و احتمال را بیشتر به گزینه ی دوم میدهید.
شما بهتر است که یک عکس از زاویه های باز از شت بامتان تهیه فرمایید تا پی به این موضوع ببریم

aminking2005
28th June 2011, 00:25
درود
مانعی جلوی دیش نیست
قبلا در همین مکان من اکسپرس را گرفته بودم
ببینید کلا وقتی دیش هر چه به سمت شرق نزدیک تر میشه جهت های کمتری را میگیره و هر چه به غرب نزدیکتر میشه جهت های بیشتری میگیره

ebi_sat2005
28th June 2011, 00:39
درود
مانعی جلوی دیش نیست
ببینید کلا وقتی دیش هر چه به سمت شرق نزدیک تر میشه جهت های کمتری را میگیره و هر چه به غرب نزدیکتر میشه جهت های بیشتری میگیره

دوست من دیشت در مدار نیست یا پایه دیشت صد در صد عمود نیست اینارو یه چک بکن خبر بده

iraj_kh
28th June 2011, 00:41
درود
مانعی جلوی دیش نیست

ببینید شما از من نباید انتظار داشته باشید تا جواب قطعی و درست در عین اینکه چیزی رو نمیبینم رو به شما بدم بیشتر احتمالات رو هم که بهتون گفتم اگر برای عکس مشکل دارید که اون به من مربوط نمیشه.....

ولی در مورد اینکه میگید هر چی به سمت شرق میرود و سیگنال ضعیف تر میشود این دقیقا همان مشکلی است که موتور ها اسپیس کام (مدل های جدید)دارند که به طور دقیق در مدار نیست هرچند که فکر کنید در مدار است

khadem
28th June 2011, 01:17
درود
مانعی جلوی دیش نیست

با سلام به شما دوست عزیز :
لطفا به سوالات جواب دهید که :

1- نصاب هستی ؟ یا نه از نصب اطلاعاتی ندارید ؟
2- تازگی ها اینطور شده یا نه از همان اول اینطور بوده ؟
3- ترک را دارید یا نه ؟ اگر بله وضعیتش خوبه یا ضعیفه ؟ اگر ضعیفه کدام کانالها ؟
4- جلوی دیش شما ( سمت جنوب ) بازه یا اپارتمان هست ؟
5- اکسپرس را اصلا ندارید یا دارید ولی خیلی بد ؟ کدام فرکانس ؟

::: ممنون :::

Power Of Mind
28th June 2011, 03:41
درود
مانعی جلوی دیش نیست

خب توضیحات رو همکاران بهت دادن.
به قول همکارمون تا آدم اونجا نباشه فقط ذهنی میتونه بهت جواب داده باشه و ما مستندات شما رو میبینیم و بهت جواب میدیم.
100% دیش شما در مدار نیست یعنی مدار شرقی حرکت کرده به طرف غربی، حتی شما اگه NSS7 رو بخواید بگیرید بازم نمیتونید چون دیشتون روی مداری قرار گرفته که فقط نزدیک 10 یا 12 ماهواره بهت میده.
گزینه ی یوژوال هم ربطی به تنظیم مدار ماهواره نداره چون موتور گردش دورانی خودش رو داره اونم طبق مختصات شما فقط باید مدار رو درست تنظیم کنی.

aminking2005
28th June 2011, 11:39
با سلام به شما دوست عزیز :
لطفا به سوالات جواب دهید که :

1- نصاب هستی ؟ یا نه از نصب اطلاعاتی ندارید ؟
2- تازگی ها اینطور شده یا نه از همان اول اینطور بوده ؟
3- ترک را دارید یا نه ؟ اگر بله وضعیتش خوبه یا ضعیفه ؟ اگر ضعیفه کدام کانالها ؟
4- جلوی دیش شما ( سمت جنوب ) بازه یا اپارتمان هست ؟
5- اکسپرس را اصلا ندارید یا دارید ولی خیلی بد ؟ کدام فرکانس ؟

::: ممنون :::

با سپاس از لطف همه دوستان
1-از نصب اطلاع دارم
2-نصاب که برام نصب کرده بود در حالت موتور چند تا جهت را سیو کرده بود و رفته بود (یعنی با فایندر پیدا کرده بود و سیو کرده بود)ولی من می خواستم موتور(پرمیوم 3000) بتونه جهت ها را خودش پیدا کنه چون به جهت های بیشتری نیاز داشتم تنظیم را یکم تغییر دادم البته قبلا اکسپرس را داشت

3-ندارم - لطفا یک فرکانس قوی بدید تست کنم (ولی فکر نکنم بگیره)
4-جلور دیش کاملا بازه
5-کلا ندارم

یک سوال هم دارم:
یکی از دوستان گفت دیش من در یک مدار دیگه قرار گرفته و تنظیم بودن ربطی به یوزال نداره میشه یکم توضیح بدید یعنی چی؟
ممنون

khadem
28th June 2011, 20:14
با سلام :
دوست عزیز از آخر شروع میکنیم .
در مورد یه مدار دیگه نه چنین نیست ما یک مدار بصورت یک نیم داره فرضی در اسمان داریم
فرکانس قوی برای ترک
11628
H
6666
در تنظیم یوزال موتوتر بر اساس تنظیماتی که شما برای موقعیت مکانی خود به موتور داده اید حرکت میکند و مکان ماهواره مورد نظر را پیدا میکند .
حال اگر تنظیمات وارده کمی دقیق نباشد موتور هم دقیق نخواهد بود ولی در حالت دستی موتور دقیقتر عمل میکند .
خوب شما عرب یا بدر 26 درجه را بگیرید روی یه فرکانس متوسط :
طوری که دسترسی به تلویزیون و دیش داشته باشید . بازوی ال ان بی را اول کمی بطرف بالا فشار دهید در همین حین ببینید درصد سیگنال کمتر یا بیشتر میشود . حال بازوی ال ان بی را بطرف پائین بکشید . درصد سیگنال حالا چطور ؟
نتیجه این تست را حتما بگوئید تا بگویم چکار کنید .
چون احتمال دارد که دیش شما زمانی که بسمت شرق میرود از مدار خارج میشود . به شکل زیر توجه کنید .
البته این عکس دقیق نیست فقط برای تفهیم کلام رسم کردم .
همانطور که موتور بسمت شرق میرود از مدار خارج میشود جوری که از کمان اصلی یا از بالای کمان یا از پائین کمان عبور میکند .
دیگه از این ساده تر نمیتوانم بگویم امید است مطلب را گرفتی باشید :

aminking2005
29th June 2011, 00:03
با سلام :
دوست عزیز از آخر شروع میکنیم .
در مورد یه مدار دیگه نه چنین نیست ما یک مدار بصورت یک نیم داره فرضی در اسمان داریم
فرکانس قوی برای ترک
11628
H
6666
در تنظیم یوزال موتوتر بر اساس تنظیماتی که شما برای موقعیت مکانی خود به موتور داده اید حرکت میکند و مکان ماهواره مورد نظر را پیدا میکند .
حال اگر تنظیمات وارده کمی دقیق نباشد موتور هم دقیق نخواهد بود ولی در حالت دستی موتور دقیقتر عمل میکند .
خوب شما عرب یا بدر 26 درجه را بگیرید روی یه فرکانس متوسط :
طوری که دسترسی به تلویزیون و دیش داشته باشید . بازوی ال ان بی را اول کمی بطرف بالا فشار دهید در همین حین ببینید درصد سیگنال کمتر یا بیشتر میشود . حال بازوی ال ان بی را بطرف پائین بکشید . درصد سیگنال حالا چطور ؟
نتیجه این تست را حتما بگوئید تا بگویم چکار کنید .
چون احتمال دارد که دیش شما زمانی که بسمت شرق میرود از مدار خارج میشود . به شکل زیر توجه کنید .
البته این عکس دقیق نیست فقط برای تفهیم کلام رسم کردم .
همانطور که موتور بسمت شرق میرود از مدار خارج میشود جوری که از کمان اصلی یا از بالای کمان یا از پائین کمان عبور میکند .
دیگه از این ساده تر نمیتوانم بگویم امید است مطلب را گرفتی باشید :

سلام
ببخشید من ترک را اشتباه گفتم ندارم بلکه با سیگنال بسیار قوی دارمش

یعنی از نیلست تا ترک ست را تقریبا اکثر(و نه همه)ماهواره های توی لیست رسیورم را دارم با سیگنال های خیلی خوب
ولی از بعد ازترک ست دیگه هیچ کدوم را ندارم حتی نتونستم با کمک فایندر و دکمه های زیر موتور هم اکسپرس یا استانی ها را پیدا کنم

یک مسئله ای هم هست که قبلا اینجا مطرح کردم اما مشکل دقیقا مشخص نشد
ببینید من همین جهت هایی را که الان با رسیور (iclass 9898) دارم با کارت دی وی بی (qbox s2 usb) ندارم یعنی مثلا اگه الان دیش (پرمیوم 3000)را با رسیور روی هاتبرد قرار بدم و سیم دیش را به dvb وصل کنم هاتبرد را دارم اما اگه توی قسمت تنظیم دیش گردان برنامه tbs data هاتبرد را انتخاب کنم و کلیک کنم دیش شروع به حرکت میکنه و هاتبرد میپره در حالی که قاعدتا اصلا نباید حرکت کنه

و این یعنی میزان گردش توسط dvb با میزان گردش توسط رسیور فرق داره
در حالی که هر دوشون را یک جور مختصات جغرافیایی بهشون دادم

در ضمن با بالا پایین کردن بازوی lnb در هر دو جهت بالا و پایین فقط کاهش سیگنال مشاهده شد

khadem
29th June 2011, 02:08
سلام
ببخشید من ترک را اشتباه گفتم ندارم بلکه با سیگنال بسیار قوی دارمش

یعنی از نیلست تا ترک ست را تقریبا اکثر(و نه همه)ماهواره های توی لیست رسیورم را دارم با سیگنال های خیلی خوب
ولی از بعد ازترک ست دیگه هیچ کدوم را ندارم حتی نتونستم با کمک فایندر و دکمه های زیر موتور هم اکسپرس یا استانی ها را پیدا کنم

یک مسئله ای هم هست که قبلا اینجا مطرح کردم اما مشکل دقیقا مشخص نشد
ببینید من همین جهت هایی را که الان با رسیور (iclass 9898) دارم با کارت دی وی بی (qbox s2 usb) ندارم یعنی مثلا اگه الان دیش (پرمیوم 3000)را با رسیور روی هاتبرد قرار بدم و سیم دیش را به dvb وصل کنم هاتبرد را دارم اما اگه توی قسمت تنظیم دیش گردان برنامه tbs data هاتبرد را انتخاب کنم و کلیک کنم دیش شروع به حرکت میکنه و هاتبرد میپره در حالی که قاعدتا اصلا نباید حرکت کنه

و این یعنی میزان گردش توسط dvb با میزان گردش توسط رسیور فرق داره
در حالی که هر دوشون را یک جور مختصات جغرافیایی بهشون دادم

در ضمن با بالا پایین کردن بازوی lnb در هر دو جهت بالا و پایین فقط کاهش سیگنال مشاهده شد

با سلام :
دوست عزیز فقط با جرات میتوانم بگویم که دیش شما از مدار خارج شده .
شما همین تست بازوی ال ان بی را روی ترک و یه فرکانس متوسط یا ضعیف انجام بده چون میگوئید اخرینش بسمت شرق ترکه .

متاسفانه من با کیوباکس ونرم افزارش کارنکردم احتمالا در آپشنها یه جایی یه قلقی داره دوستان شاید راهنمایی کنند .

m1050
29th June 2011, 02:56
سلام

قدرت پاور برای گردش دیش گردان باید چند وات باشه؟

دیش گردان رو به کارت dvb میزنم دیش نمیچرخه.و احتمال میدم از پاور باشه.

سیستم.سی پی یو 1.7 سلرون رم 512 و پاور 160 وات هست.

اگه از پاور باشه یه مدل رو معرفی کنید لطفا؟

با تشکر.

khadem
29th June 2011, 04:52
سلام

قدرت پاور برای گردش دیش گردان باید چند وات باشه؟

دیش گردان رو به کارت dvb میزنم دیش نمیچرخه.و احتمال میدم از پاور باشه.

سیستم.سی پی یو 1.7 سلرون رم 512 و پاور 160 وات هست.

اگه از پاور باشه یه مدل رو معرفی کنید لطفا؟

با تشکر.

با سلام :

دوست گرامی مشکل از سیستمتان نیست .
چون موتورها با ولتاژ حد اقل 13 ولت و حد اکثر 20 ولت .
با حد اقل 200 میلی آمپر تا حد اکثر 500 میلی آمپر کار میکنند .
مشکل از تنظیمات کارت دی وی بی شما است .

موفق باشید

syncm
29th June 2011, 11:20
سلام دوست عزیز آیا دیشهای معمولی رو مشه رو موتورهای گردان نصب کرد اگه میشه مراحل کارتوضیح بدهید

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

سلام دوست عزیز آیا دیشهای معمولی رو مشه رو موتورهای گردان نصب کرد اگه میشه مراحل کارتوضیح بدهید

iraj_kh
29th June 2011, 11:49

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

بله دوست عزیز میشود نصب کرد البته با سایز 120 سانتی و بدون هیچ خمیدگی
برای این کار شما نمیتوانید خودتان نصب نمایید بلکه به تجربه بالا و زیادی نیازمند است

nima.atsh
29th June 2011, 16:40
سلام
من رسيور strong دارم ماهواره experess am 22 نداره چه جوري تنظيم كنم خواهشا جواب منو زود بديد ممنونم

مهرپور
29th June 2011, 17:05
سلام
من رسيور strong دارم ماهواره experess am 22 نداره چه جوري تنظيم كنم خواهشا جواب منو زود بديد ممنونم
درود
دوست عزیز
بجای این ماهواره از یک ماهواره دیگر استفاده نمایید و فرکانسهای این ماهواره را در ان وارد نمایید
فرکانسهای نمونه
11495 افقی 5000
11044 عمودی 44950

nima.atsh
30th June 2011, 12:35
با تشكر اونوقت كه گرفت 2 درجه به چپ بچرخونم بعد بزنم مثلا روي بدر خودش پيدا مي كنه منظورم اينه كه خودش ميفهمه كدوم ماهواره گرفته كه حالا به كدوم سمت بچرخونه؟؟
بعد من بستم اول بدر و گرفتم بعد كه ميزنم رو هاتبرد بايد سر ديش رو پايين بالا وقتي اينكارو مي كنم ديگه بدر و نميگيره واسه اينكه بگيره بايد سر ديش بالا بره
بعد اكسپرس سمت چپ تركست هست؟

iraj_kh
30th June 2011, 13:19
با تشكر اونوقت كه گرفت 2 درجه به چپ بچرخونم بعد بزنم مثلا روي بدر خودش پيدا مي كنه منظورم اينه كه خودش ميفهمه كدوم ماهواره گرفته كه حالا به كدوم سمت بچرخونه؟؟
بعد من بستم اول بدر و گرفتم بعد كه ميزنم رو هاتبرد بايد سر ديش رو پايين بالا وقتي اينكارو مي كنم ديگه بدر و نميگيره واسه اينكه بگيره بايد سر ديش بالا بره

درود

دوست عزیز شما نیازی نیست حتما از ماهواره badr استفاده نمایید شما یک ماهواره که در ایران یا منطقه شما کارایی ندارد استافده نمایید مثلا nss6 شما ابتدا باید دیش را به سمت دقیق آن ماهواره برده باشید در اینصورت است که دیگر نیازی به نام اصلی ماهواره ندارید حالا اون ماهواره که نام بردیم را استفاده نمایید.

محمد مهدوی
30th June 2011, 15:06

دوست عزیز به این پست بروید
در مورد نحوه تنظیم دیش گردان توضیح داده شده است

nima.atsh
30th June 2011, 15:35
با تشكر من منظورم اينه اگه مثلا ماهواره nss رو جاي exprees بگيرم يعني با فركانس هاي اكسپرس انوقت ديش روي مدار 0 درجه تنظيم بشه بعد بخوام تركست رو بگيرم ايرادي پيش نمياد؟ منظورم اينه كه ماهواره برا اينكه موتور رو بچرخونه روي ترك به مشكل بر نمي خوره؟
از جواب هاتون هم خيلي خيلي سپاسگزارم ممنون كه منو راهنمايي مي كنين

ebi_sat2005
30th June 2011, 18:57
با تشكر من منظورم اينه اگه مثلا ماهواره nss رو جاي exprees بگيرم يعني با فركانس هاي اكسپرس انوقت ديش روي مدار 0 درجه تنظيم بشه بعد بخوام تركست رو بگيرم ايرادي پيش نمياد؟ منظورم اينه كه ماهواره برا اينكه موتور رو بچرخونه روي ترك به مشكل بر نمي خوره؟
از جواب هاتون هم خيلي خيلي سپاسگزارم ممنون كه منو راهنمايي مي كنين

نه دوست من شما ان اس اس رو نگیر یا اکسپرسو بگیر یا ترک بستگی به منطقه و و طول عرض جغرافیاییت داره البته اگر تا حالا نصب نکردی برات یکم مشکل میشه ولی برا کسی که چند بار نصب کرده هم ماهواره مبدا هم خیلی مهم نیست نه روی ترک به مشکلی نمیخوری

nima.atsh
1st July 2011, 14:22
خيلي ممنون بابت جواب هاتون يه سوال ديگه اين هست ماهواره مبدا ما اكسپرس هست و عرض جغرافيايمون 48.5 حالا اگه من بيام ترك كه در 42 درجه است رو بگيرم بايد براي اينكه ديش در مدار قرار بگيره چند درجه به كدوم طرف بچرخونم؟ ممنون از راهنماييتون

خواهش ميكنم به من كمك كنيد خيلي گيرم

طريقه ريست كردن پرميوم 3000 رو هم بگيد ممنون ميشم

iraj_kh
1st July 2011, 16:30
خيلي ممنون بابت جواب هاتون يه سوال ديگه اين هست ماهواره مبدا ما اكسپرس هست و عرض جغرافيايمون 48.5 حالا اگه من بيام ترك كه در 42 درجه است رو بگيرم بايد براي اينكه ديش در مدار قرار بگيره چند درجه به كدوم طرف بچرخونم؟ ممنون از راهنماييتون

درود

دوست عزیز شما که ماهواره اکسپرس مبدا تان است کافی است نزدیکترین ماهواره به این ترکست رو که قبلا دریافت کردید رو بیارید مثل بدر 4 و یا .... سپس به همین میزان تقریبی با رسیور خود به صورت دستی فلش راست را بزنید که به سمت چپ برود (به دلیل این که در این حالت موتور بر در رسیور برعکی عمل میکند)حالا یکی یکی این دکمه را بزنید تا سیگنال را دریافت کنید و حواستان باشد هر ماهواره ای مثل همین ترک یا ... میخواهید به همین صورت دریافت کنید تنها فرکانسهایی که در ایران بیم دارد را بزنید که هم وقت شما هدر نرود و هم ماهواره ره به طور صحیح دریافت نمایید.

iraj_kh
1st July 2011, 16:33
طريقه ريست كردن پرميوم 3000 رو هم بگيد ممنون ميشم

شما برای ریست کردن این موتور کافی است یکی به سرش بزنید تا ریست شود شوخی کردم (جهت مزاح)

دو دکمه ی سفید رنگ mono left و mono right موتور که در زیر آن است را 5 ثانیه همزمان نگه دارید تا ریست شود.

توجه: بعد از این کار شما باید دوباره تمامی موقعیت ماهواره و خانه را به موتور بدهید

hosaini 2000
1st July 2011, 20:47
سلام
من رسیورم آیکلاس 9696 PVR هستش..موتور پریمیوم 3000 ،دیش استارتراک..
پایه کار کاملاً تراز ..اصول بستن دیش کاملاً رعایت شده..
شبکه TOLO رو 91% دارم ولی وقتی میام روی هاتبرد ..اختلاف سطح پیدا میکنه یعنی سر دیش رو میارم پایینتر هاتبرد خوب میشه..نمیدونم اشکال کارم کجاست که اینطوری میشه ..پرسیدم گفتن دیشت رو روی موتور خوب نبستی..والله موندم همه چیز میزونه..!!!!؟؟؟
لطفاً راهنمایی کنید.

محمد مهدوی
2nd July 2011, 00:20
سلام

من رسیورم آیکلاس 9696 PVR هستش..موتور پریمیوم 3000 ،دیش استارتراک..
پایه کار کاملاً تراز ..اصول بستن دیش کاملاً رعایت شده..
شبکه TOLO رو 91% دارم ولی وقتی میام روی هاتبرد ..اختلاف سطح پیدا میکنه یعنی سر دیش رو میارم پایینتر هاتبرد خوب میشه..نمیدونم اشکال کارم کجاست که اینطوری میشه ..پرسیدم گفتن دیشت رو روی موتور خوب نبستی..والله موندم همه چیز میزونه..!!!!؟؟؟
لطفاً راهنمایی کنید.

با سلام
به این پست یک نگاهی بندازید

zamer
2nd July 2011, 00:37
من دیش خیلی قوی در جهت اکسبرس نصب کردم .
و در حدود یک سانتیمتر به غرب تا دیش روی مدار بیفته ولی نمیدون طول عرض جغرافیایی رو چطور به رسیور بدم زسیور استرانگ 4902

کسی نیستاموزش تنظیم با این زسیور رو داشته باشه

hosaini 2000
2nd July 2011, 00:55
با سلام ..
با تشکر از جناب مهدوی ..آموزش شما جالب بود و مفید..
قبل از پاسخ شما به سوال بنده موفق شدم که مشکل رو برطرف کنم البته نه بطور 100% در حال حاضز نایل رو ندارم و اینتلست 902 هم با تراک همراست..چند سوال دارم..
1-من در بیشتر تصاویر دیدم که دیش به انتهای دسته موتور وصله ..ولی جایی خوندم به دلیل وجود خلاصی در چرخش موتور بهتر که در بالاترین نقطه ممکن روی دسته دیش رو ببندید آیا این قضیه تأثیر داره؟
2-اولین دریافت من طلوع با 91% بود ولی وقتی خواستم IRIB رو در ماهواره هاتبرد دریافت کنم البته اونم با چیزی حدود50% درصد طلوع اومد در حدود 57 تا 60% ..آیا این موضوع طبیعیه یا اینکه در تنظیم دقیق یک حدود مشخصی در فرکانسهای متداول باید وجود داشته باشه؟
4-تنظیم اول اکسپرس ..برای تنظیم نهای چه فرکانس و ماهواره ای را پیشنهاد میکنید؟

khadem
2nd July 2011, 02:17
با سلام :

دوست عزیز هنوز دیش شما درست در مدار قرار نگرفته شما فرموده بودید که وقتی هاتبرد را میگیرید مقداری ضعیفه و اگر بازوی ال ان بی را بسمت پائین میاورید خوب میشود هنوز هم این مشکل برقراره ؟

شما دیش را دقیقا 6 سانت از سر لوله موتور به بالا ببند .

محمد مهدوی
2nd July 2011, 10:02
با سلام ..

با تشکر از جناب مهدوی ..آموزش شما جالب بود و مفید..
قبل از پاسخ شما به سوال بنده موفق شدم که مشکل رو برطرف کنم البته نه بطور 100% در حال حاضز نایل رو ندارم و اینتلست 902 هم با تراک همراست..چند سوال دارم..
1-من در بیشتر تصاویر دیدم که دیش به انتهای دسته موتور وصله ..ولی جایی خوندم به دلیل وجود خلاصی در چرخش موتور بهتر که در بالاترین نقطه ممکن روی دسته دیش رو ببندید آیا این قضیه تأثیر داره؟
2-اولین دریافت من طلوع با 91% بود ولی وقتی خواستم IRIB رو در ماهواره هاتبرد دریافت کنم البته اونم با چیزی حدود50% درصد طلوع اومد در حدود 57 تا 60% ..آیا این موضوع طبیعیه یا اینکه در تنظیم دقیق یک حدود مشخصی در فرکانسهای متداول باید وجود داشته باشه؟
4-تنظیم اول اکسپرس ..برای تنظیم نهای چه فرکانس و ماهواره ای را پیشنهاد میکنید؟

با سلام
در مورد اولین سوال شما باید بگم که چنین چیزی به نظر بنده
درست نیست. شما تقریبا باید در وسته موتور ببندید
شما اگر مطلبی که گذاشتم دقیق بخوانید میتوانید راحت دیش نصب کنید فقط با یک
فایندر خالی ان هم با کمترین زمان ودقیقترین تنظیم
حال در مورد نکته دوم شما اینطور باید بگویم که
شما اول در تنظیم در دستگاه باید گزینه یوژال را انتخاب و طول وعرض
منطقه خود را وارد کنید.شما وقتی اینکار را میکنید موتور خودش کمی از درجه صفر حرکت میکند این نکته کلیدی ماست...
خوب حال میروید سراغ تنظیم اکسپرسam22 شما این ماهواره را وقتی گرفتید
ودقیق تنظیم کردید پیچهای مه به میله متصل هستند را محکم کنید
در روی خود موتور هم یک درجه دارد که ان درجه را باید مطابق شهر خود تنظیم کنید
حال شما اگر دید اکسپرس را تنظیم کردید وبه طرف هاتبرد میروید وهاتبرد کمی تنظیم نیست
ومثلا سر دیش را کمی بالا میاورید هاتبرد درست میشود شما باید چه کار کنید؟
شما باید دوباره برگردید به سمت اکسپرس ودرجه که برروی موتور بود را کمی تغییردهید
اینجا را دقت کنید...اگر به طرف هاتبرد میروید سر دیش را کمی بالاتر میاورید درست میشود
باید درجه موتور را به سمت بالاتر یعنی به این شکل که اگر درجه روی موتور را در 35 درجه تنظیم کردید درجه را کمی بالاتر در درجه مثلا 37الی40 بگذارید این بستگی دارد به این که
چقدر دیش شما تنظیم هست یا نه اگر کمی اختلاف داشت شما کمی درجه را تغییر دهید اگر زیاد که شما بیشتر تغییر دهید
حال اگر برعکس بود یعنی به سمت هاتبرد میروید وسر دیش را پایین میاورید درست میشود
شما باید درجه را مثلا از 35 به سمت 33 الی 30 بگذارید
شما وقتی که اینکار را انجام میدهید نباید به هیچ وج موتور را که به میله پشتی محکم شده دست بزنید وتغییرش دهید. شما وقتی درجه ها را کمی تغییر میدهد تنها باید بازوی که دیش را به موتور وصل میشود را تغییر دهید چرا؟ بخاطر این که ما وقتی در اکسپرس هستیم ودرجه
موتور را تغییر میدهم اکسپرس به هم میخورد وباید با بازوی که دیش به موتور وصل است را
تغییر دهم که ماهواره اکسپرس تنظیم شود
شما با اینکاراگر پیش بروید راحت میتوانید دیش خود را تنظیم کنید

zamer
2nd July 2011, 13:18
و در حدود یک سانتیمتر به غرب تا دیش روی مدار بیفته ولی نمیدون طول عرض جغرافیایی رو چطور به رسیور بدم زسیور استرانگ 4902

کسی پاسخ منو نمیده

محمد مهدوی
2nd July 2011, 13:23

دوست عزیز شما وقتی که ماهواره را میخواهید دستی سیو کنید
و از گزینه موتور میخواهید استفاده کنید دیگر نیازی به طول وعرض ندارید
در صورتی طول و عرض نیاز است که با گزینه یوژال کار کنید

omid2005_m
2nd July 2011, 15:54
با سلام
دیش گردان دایسیک من هنگ کرده و با ریست کردن هم درست نشده. میخواستم بدونم که آیا کسی هست که بدونه چه چیزی داخل برد موتور دیش گردان باید تعویض بشه
متشکرم

iraj_kh
2nd July 2011, 20:25
با سلام
دیش گردان دایسیک من هنگ کرده و با ریست کردن هم درست نشده. میخواستم بدونم که آیا کسی هست که بدونه چه چیزی داخل برد موتور دیش گردان باید تعویض بشه
متشکرم

درود

دوست عزیز چجوری انتظار دارید بدون اینکه ما قطعه ای رو ببینیم بهتون بگیم چه مشکلی داره
اما احتمالات آن این است که شاید آیسی فرمان که به چرخ دنده دستور میدهد آسیب دیده باشد و عمل نکند.شما بهتر است به یک تعمیر کار حرفه ای نشان بدهید.

hosaini 2000
4th July 2011, 03:17
با سلام
در مورد اولین سوال شما باید بگم که چنین چیزی به نظر بنده
درست نیست. شما تقریبا باید در وسته موتور ببندید
شما اگر مطلبی که گذاشتم دقیق بخوانید میتوانید راحت دیش نصب کنید فقط با یک
.......

با تشکر فراوان از شما جناب مهدوی عزیز از راهنماییهای روان و گویای شما ..من قبل از عرایض جنابعالی موفق شدم که تصاویر هاتبرد و اکسپرس رو همزمان داشته باشم و اون مشکل اختلاف سطح تا حدودی برطرف بشه و از اونجایی که گفته میشه اگر اکسپرس قوی تنظیم بشه در ماهوارهای دیگه هم سیگنال با قدرت بیشتری دریافت میشه متأسفانه این موضوع در دستگاه من وجود نداره با توجه به آموزشهای جنابعالی طبق روش شما عمل میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم چون در حال حاضر نایل رو ندارم و روی اینتلست 902 هم تصاویر با تراک همراست...
بنده تمامی اصولی رو از قبیل وضعیت یوژال و ثبت موقعیتها رو رعایت کردم و موقعیت درجه موتور بنده هم طبق منطقه خودم 36 میباشدو اگه درست متوجه شده باشم منظور شما اینه که من در حالت عادی بیام اکسپرس و شبکه طلوع رو با بالاترین کیفیت دریافت کنم و برای برطرف شدن مشکل هاتبرد به جای اینکه دیش رو دستکاری کنم این درجه مربوطه رو کم یا زیاد کنم...درسته؟
با تشکر از شما.

محمد مهدوی
4th July 2011, 10:56
با تشکر فراوان از شما جناب مهدوی عزیز از راهنماییهای روان و گویای شما ..من قبل از عرایض جنابعالی موفق شدم که تصاویر هاتبرد و اکسپرس رو همزمان داشته باشم و اون مشکل اختلاف سطح تا حدودی برطرف بشه و از اونجایی که گفته میشه اگر اکسپرس قوی تنظیم بشه در ماهوارهای دیگه هم سیگنال با قدرت بیشتری دریافت میشه متأسفانه این موضوع در دستگاه من وجود نداره با توجه به آموزشهای جنابعالی طبق روش شما عمل میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم چون در حال حاضر نایل رو ندارم و روی اینتلست 902 هم تصاویر با تراک همراست...
بنده تمامی اصولی رو از قبیل وضعیت یوژال و ثبت موقعیتها رو رعایت کردم و موقعیت درجه موتور بنده هم طبق منطقه خودم 36 میباشدو اگه درست متوجه شده باشم منظور شما اینه که من در حالت عادی بیام اکسپرس و شبکه طلوع رو با بالاترین کیفیت دریافت کنم و برای برطرف شدن مشکل هاتبرد به جای اینکه دیش رو دستکاری کنم این درجه مربوطه رو کم یا زیاد کنم...درسته؟
با تشکر از شما.

با سلام
دوست عزیز این گفته شما که فرمودید(از اونجایی که گفته میشه اگر اکسپرس قوی تنظیم بشه در ماهوارهای دیگه هم سیگنال با قدرت بیشتری دریافت میشه )این فرضیه درست نیست چون شما اکسپرس را باید
دقیق دریافت کنید تا کار شما برای تنظیم ماهواره های دیگر دقیقتر دربیاید چطور؟
وقتی شما اکسپرس را دریافت کردید دقت کنید که از چپ وراست دقیق باشد چون کمی از چپ ویا راست تنظیم
نباشد وقتی شما به سمت هاتبرد ویا نایلست میروید اختلافی که در قسمت اکسپرس شاید یک نیم سانت باشد
درمسیر ماهواره های که گفتم بروید به چند سانت میرسد واین کار را خراب میکند.
ماهواره ها که درکل مدار زمین قرار دارند وما دریک نیم کره زمین قرار داریم وماهواره ها در یک خط حلای هستند که باید دیش راوقتی تنظیم میکنیم در این حلال بیفتدند

37486
در مورد درجه باید بگویم که درجه 36 همان درجه ای است که روی موتور فیکس میکنید
37488
پس وقتی این درجه را روی موتور محکم میکنیم در تنظیمات دستگاه
این درجه را اگر هم وارد نکنیم تاثیری ندارد
درجه که مهم است درجه اولی است مثلا در شهر من این درجه 51میباشد
حال برای شما شاید چند درجه اختلاف داشته باشد
اگر تمام کارها را درست پیش بردید باز هم درست نشد
تمرکز خود را فقط در درجه روی موتور معکوس کنید یعنی همان درجه 36
که دستی تنظیم میشود
یعنی اگر مثال به سمت هاتبرد رفتید دیش تنظیم نبود وکمی بالا یا پایین میکنید
دیش تنظیم است وقت وقت باید با این درجه کار داشته دیگر هیچ جای دیگر را دست نزنید
در مطلب قبلی در مورد همین مورد گفتم که چکار دقیقآ بکنید
حال نتیجه را اعلام کنید که چه کردید وکه ما درخدمت شما هستیم

amir_marcko
12th July 2011, 23:29
سلام دوستان من بعضي وقتها ديشگردان رو تنظيم ميكنم درجه تنظيم موتور بايد روي 36درجه باشه ولي براي سومين بار روي 52درجه جواب گرفتم تمام مواردم درست انجام دادم مشكل از كجاست.

محمد مهدوی
13th July 2011, 01:56
سلام دوستان من بعضي وقتها ديشگردان رو تنظيم ميكنم درجه تنظيم موتور بايد روي 36درجه باشه ولي براي سومين بار روي 52درجه جواب گرفتم تمام مواردم درست انجام دادم مشكل از كجاست.

دوست عزیز بعضی ازموتورها درجه هایشان دقیق نیستند
بنده هم به چنین موردی زیاد برخورد کرده ام

hanar
13th July 2011, 10:04
دروود
طول 46.21
عرض 35.03
latitude رو گذاشتم روي 35
مسير مبدا رو هم گرفتم تركيه
بعد از اينكه تركيه رو با بالاترين كيفيت سيگنال گرفتم ديش رو حدود 4 درجه به سمت شرق بردم ولي فقط تا عربست رو ميتونم بگيرم
ممنون ميشم كمكم كنين

amir_marcko
13th July 2011, 18:29
دوست عزیز بعضی ازموتورها درجه هایشان دقیق نیستند
بنده هم به چنین موردی زیاد برخورد کرده ام

سلام آقا محمد من فقط با موتورسام ست به چنين مشكلي برخوردكردم اونم سه بار بقيه رويه 35 تا37 فوق العاده جواب داده ازچي ميتونه باشه.

محمد مهدوی
13th July 2011, 22:35
سلام آقا محمد من فقط با موتورسام ست به چنين مشكلي برخوردكردم اونم سه بار بقيه رويه 35 تا37 فوق العاده جواب داده ازچي ميتونه باشه.

دوست عزیز در تراز بودن میله بسیار دقت کنید

aminking2005
19th July 2011, 11:48
با سلام
دوست عزیز این گفته شما که فرمودید(از اونجایی که گفته میشه اگر اکسپرس قوی تنظیم بشه در ماهوارهای دیگه هم سیگنال با قدرت بیشتری دریافت میشه )این فرضیه درست نیست چون شما اکسپرس را باید
دقیق دریافت کنید تا کار شما برای تنظیم ماهواره های دیگر دقیقتر دربیاید چطور؟
وقتی شما اکسپرس را دریافت کردید دقت کنید که از چپ وراست دقیق باشد چون کمی از چپ ویا راست تنظیم
نباشد وقتی شما به سمت هاتبرد ویا نایلست میروید اختلافی که در قسمت اکسپرس شاید یک نیم سانت باشد
درمسیر ماهواره های که گفتم بروید به چند سانت میرسد واین کار را خراب میکند.
ماهواره ها که درکل مدار زمین قرار دارند وما دریک نیم کره زمین قرار داریم وماهواره ها در یک خط حلای هستند که باید دیش راوقتی تنظیم میکنیم در این حلال بیفتدند

37486
در مورد درجه باید بگویم که درجه 36 همان درجه ای است که روی موتور فیکس میکنید
37488
پس وقتی این درجه را روی موتور محکم میکنیم در تنظیمات دستگاه
این درجه را اگر هم وارد نکنیم تاثیری ندارد
درجه که مهم است درجه اولی است مثلا در شهر من این درجه 51میباشد
حال برای شما شاید چند درجه اختلاف داشته باشد
اگر تمام کارها را درست پیش بردید باز هم درست نشد
تمرکز خود را فقط در درجه روی موتور معکوس کنید یعنی همان درجه 36
که دستی تنظیم میشود
یعنی اگر مثال به سمت هاتبرد رفتید دیش تنظیم نبود وکمی بالا یا پایین میکنید
دیش تنظیم است وقت وقت باید با این درجه کار داشته دیگر هیچ جای دیگر را دست نزنید
در مطلب قبلی در مورد همین مورد گفتم که چکار دقیقآ بکنید
حال نتیجه را اعلام کنید که چه کردید وکه ما درخدمت شما هستیم

با سلام
مشکل بنده هم دقیقا در حال حاضر همینه

یعنی اگه جهت های شرقی (استانی ها) را خوب تنظیم کنم وقتی به غرب میره (هاتبرد) باید سر دیش را بدم پایین تا سیگنال بیاد و دوباره وقتی می خوام به شرق برم باید سر دیش را یکم بدم بالا
ذره به ذره هم latitudeموتور را تغییر دادم و تست کردم ولی فایده نداره
نهایتش تونستم هر دو سمت شرق و غرب را با سیگنال خیلی ضعیف در حد 20 % دریافت کنم
موتورم هم پرمیوم اچ دی 3000 هست (

(اصفهان 32.6 51.6)

محمد مهدوی
19th July 2011, 14:13
با سلام
مشکل بنده هم دقیقا در حال حاضر همینه

یعنی اگه جهت های شرقی (استانی ها) را خوب تنظیم کنم وقتی به غرب میره (هاتبرد) باید سر دیش را بدم پایین تا سیگنال بیاد و دوباره وقتی می خوام به شرق برم باید سر دیش را یکم بدم بالا
ذره به ذره هم latitudeموتور را تغییر دادم و تست کردم ولی فایده نداره
نهایتش تونستم هر دو سمت شرق و غرب را با سیگنال خیلی ضعیف در حد 20 % دریافت کنم
موتورم هم پرمیوم اچ دی 3000 هست (

(اصفهان 32.6 51.6)

دوست عزیز شما با گزینه یوژال کار میکنید یا با گزینه موتور؟
اگر با گزینه یوزال کار میکنید وطول وعرض را درست داده اید
مثال روی ماهواره اکسپرسam22 میروید موتور 3درجه به سمت چپ حرکت میکند
واگر این ماهواره را دقیق تنظیم کنید شما نباید به مشکل بر بخورید
دقت داشته باشید به هیچ وج در گزینه یوژال وقتی اکسپرس را گرفتید
موتور را دست نزنید منظورم این است که کمی به سمت راست ویا چپ نبرید
اگر شما با گزینه موتور کار میکنید شما اصلا نیاز به طول وعرض ندارید
وباید اول بروید روی ماهواره اکسپرس و درجه موتور که روی صفر قرار دارد را کمی دستی از روی درجه صفر 3درجه به سمت چپ ببرید وماهواره مذکور را تنظیم کنید
واگر دقیق این ماهواره را بگیرید باید کار شما درست در بیاید
این نکته را هم به شما بگویم که بعضی از مواقع شما تمام کارها را درست انجام میدهید
اما باز کار درست در نمی اید. شما ان درجه که روی موتور قرار دارد مثال در شهر شما 32 است وشما هم برروی 32 میگذارید این درجه بعضی موقع درست نیستند
بخاطر همین شما اگر به سمت هاتبرد میروید و سر دیش را کمی پایینتر میبرید فرکانس قویتر میشود شما این درجه را مثال از 32 به سمت 30 ببرید وکار را دوباره تست کنید
واگر سر دیش را کمی بالاتر میاورید فرکانس قویتر میشود درجه را کمی از 32 به طرف 35 ببرید وامتحان کنید ایا مشکل برطرف میشود یا خیر
دوست عزیز امتحان کنید ونتیجه را بگوید اگر باز مشکلی بود درخدمت هستیم

aminking2005
20th July 2011, 10:10
دوست عزیز شما با گزینه یوژال کار میکنید یا با گزینه موتور؟
اگر با گزینه یوزال کار میکنید وطول وعرض را درست داده اید
مثال روی ماهواره اکسپرسam22 میروید موتور 3درجه به سمت چپ حرکت میکند
واگر این ماهواره را دقیق تنظیم کنید شما نباید به مشکل بر بخورید
دقت داشته باشید به هیچ وج در گزینه یوژال وقتی اکسپرس را گرفتید
موتور را دست نزنید منظورم این است که کمی به سمت راست ویا چپ نبرید
اگر شما با گزینه موتور کار میکنید شما اصلا نیاز به طول وعرض ندارید
وباید اول بروید روی ماهواره اکسپرس و درجه موتور که روی صفر قرار دارد را کمی دستی از روی درجه صفر 3درجه به سمت چپ ببرید وماهواره مذکور را تنظیم کنید
واگر دقیق این ماهواره را بگیرید باید کار شما درست در بیاید
این نکته را هم به شما بگویم که بعضی از مواقع شما تمام کارها را درست انجام میدهید
اما باز کار درست در نمی اید. شما ان درجه که روی موتور قرار دارد مثال در شهر شما 32 است وشما هم برروی 32 میگذارید این درجه بعضی موقع درست نیستند
بخاطر همین شما اگر به سمت هاتبرد میروید و سر دیش را کمی پایینتر میبرید فرکانس قویتر میشود شما این درجه را مثال از 32 به سمت 30 ببرید وکار را دوباره تست کنید
واگر سر دیش را کمی بالاتر میاورید فرکانس قویتر میشود درجه را کمی از 32 به طرف 35 ببرید وامتحان کنید ایا مشکل برطرف میشود یا خیر
دوست عزیز امتحان کنید ونتیجه را بگوید اگر باز مشکلی بود درخدمت هستیم

سلام
نه....به این سادگی ها درست نمیشه .....هر کاری میکنم مشکل پا برجاست
من فکر می کنم باید طول و عرض جغرافیایی را در رسیور تغییر دهم
من چطوری می تونم طول وعرض دقیق خونمون را پیدا کنم؟
ممنون

محمد مهدوی
20th July 2011, 13:25
سلام
نه....به این سادگی ها درست نمیشه .....هر کاری میکنم مشکل پا برجاست
من فکر می کنم باید طول و عرض جغرافیایی را در رسیور تغییر دهم
من چطوری می تونم طول وعرض دقیق خونمون را پیدا کنم؟
ممنون

با سلام
دوست عزیز از برنامه گوگل ارت استفاده کنید
نام این نرم افزار را در اینترنت سرچ کنید راحت پیدا میکنید
با این برنامه روی هر منطقه بروید طول عرض دقیق را به شما میدهد

aminking2005
20th July 2011, 15:00
مختصات را هم چک کردم درست بود (51.6 32.6)
یک نصاب بخواد درست کنه حدودا چقدر میگیره؟
ایا کلا با دیشگردان می توان جهت های شرقی و غربی را با کیفیت عالی گرفت یا این که تا یک حد متوسطی میگیرد؟
ممنون

MOHSEN27
20th July 2011, 15:09
ایا کلا با دیشگردان می توان جهت های شرقی و غربی را با کیفیت عالی گرفت یا این که تا یک حد متوسطی میگیرد؟
ممنون
دوست عزیز یک نصاب ماهر بیاورید و نصب را بدهید به عهده اش اگه نصاب درپیت بیارید که پول کمتری بگیره مطمئن باش باز هم باید هزینه کنید.ولی اگر خودتون کار میکنید باید اول از همه پایه را صد در صد تراز کنید تا بتونید تمام جهت ها را بگیرید پایه یه میلیمتر چپ یا راست باشه مطمئن باش تمام جهتها را نمیتونید بگیرید.اول از همه پایه را تراز کن که پایه مهمترین چیزه در نصب گردون.

Power Of Mind
21st July 2011, 15:49
ممنون

سلام

اگر پایه شما تراز باشه و موتور درست در مدار قرار بگیره نزدیک 40 تا 44 ماهواره بعلاوه شهرهای مرزی میتونید دریافت کنید.

sandis
24th August 2011, 05:25
دوستان من می خوام دیشگردون بگیرم :salta:راهنمایی بفرمایید فرقی هم می کی نه پریمیوم 3000 با 4000 و 5000 ؟ دیش که Xcruser هست چه جوری میشه جهت های بیشتری گرفت؟ :0018:

iraj_kh
24th August 2011, 05:35
دوستان من می خوام دیشگردون بگیرم :salta:راهنمایی بفرمایید فرقی هم می کی نه پریمیوم 3000 با 4000 و 5000 ؟ دیش که Xcruser هست چه جوری میشه جهت های بیشتری گرفت؟ :0018:

درود

نه خیز دوست عزیز هر سه نوع تست شده و فرقه آنچنانی برای دریافت ندارد.با دیش های ایکس کروز هم شما اگر منطقه ی خوبی داشته باشید با سیاز نود هم بهترین ماهواره رو میتونید بگیرید.

m . a
2nd September 2011, 02:18
با سلام.یک موتور پریمیوم 3000 دارم که هنگ کرده.هر 2 دکمه هم 10 ثانیه نگه میدارم ولی ریست نمیشه.پشت موتور باز کردم 12 ولت بهش شوک میدم موتور حرکت میکنه ولی به رسیور که میزنی هنگ میمونه.ممنون میشم کمک کنید.

iraj_kh
2nd September 2011, 23:20
با سلام.یک موتور پریمیوم 3000 دارم که هنگ کرده.هر 2 دکمه هم 10 ثانیه نگه میدارم ولی ریست نمیشه.پشت موتور باز کردم 12 ولت بهش شوک میدم موتور حرکت میکنه ولی به رسیور که میزنی هنگ میمونه.ممنون میشم کمک کنید.

درود

دوست عزیز جوابتان در پست قبلی داده شد سعی نمایید یک سوال را در یک جا بیان نمایید و مطمئن باشید که به شما پاسخ داده میشود.

هیرسا اسلام
14th September 2011, 01:16
سلام من یک موتور پریمیوم دارم که تو مسیر گردش به سمت هاتبرد وقتی به جهت بدر میرسه مکث میکنه و دیگه حرکت نمیکنه !لازم به ذکره که هم گزینه موتور رو امتحان کردم و هم یوژال رو.به نظر تون مشکلش چیه؟

babico
18th September 2011, 11:59
سلام من یک موتور پریمیوم دارم که تو مسیر گردش به سمت هاتبرد وقتی به جهت بدر میرسه مکث میکنه و دیگه حرکت نمیکنه !لازم به ذکره که هم گزینه موتور رو امتحان کردم و هم یوژال رو.به نظر تون مشکلش چیه؟

باسلام و پوزش بدلیل تاخیر در جواب مشکلتان

طی ارتباطی که بدلیل مشکل شخص شما دوست عزیز ساعتی پیش با کمپانی پریمیوم داشتم اعلام نمودند که با این اطلاعات کم دقیقا مشکل را نمی توانند اعلام کنند توصیه هایی به شما داشتند که خدمتتان عرض میکنم

اول اینکه با یک رسیور دیگر امتحان کنید ببینید مشکلتان حل میشود یا خیر
دوم اینکه از روی خود موتور دگمه چپ و راست را بزنید و در محدوده عرب ببینید موتور متوقف میشود یا خیر
سوم اینکه از رسیور خود بک آپ گرفته و رسیور خود را با آخرین نرم افزار آپدیت نمایید و سپس 2 دگمه موتور را همزمان 5 ثانیه نگه دارید تا ریست شود و دوباره جهت یابی نمایید
امید وارم مشکلتان حل شود منتظر جواب کارتان هستم

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

دوست گرامی شما نیز توصیه هایی که در پست قبل به دوستمان عرض کردم را تست کنید

هیرسا اسلام
22nd September 2011, 01:33
سلام راه حل سومی که برام نوشتید کار ساز بود و مشکلم حل شد با تشکر

m1050
22nd September 2011, 02:51
سلام

من یه دیش گردون دارم .به دلیل جا به جای منزل میخوام خودم دیش گردون رو نصب کنم .
سوالم

1.آیا من باید موتور رو یه بار ریست کنم یعنی جهتهای که قبلا داشتم و ذخیره شدن رو باید ریست کنم؟

2.من یه فایندر دیجیتال دارم (از این مدل خطی)حالا بخوام اونو به موتور وصل کنم به چه صورته ؟یعنی میخوام سیم رو وصل کنم به رسیور بعد به فایندر و از اون طرف فایندر هم وصل کنم به موتور و بتونم موتور رو بچرخونم وجهت رو بگیرم ؟

با تشکر

iraj_kh
22nd September 2011, 11:27
سلام

سوالم

1.آیا من باید موتور رو یه بار ریست کنم یعنی جهتهای که قبلا داشتم و ذخیره شدن رو باید ریست کنم؟

2.من یه فایندر دیجیتال دارم (از این مدل خطی)حالا بخوام اونو به موتور وصل کنم به چه صورته ؟یعنی میخوام سیم رو وصل کنم به رسیور بعد به فایندر و از اون طرف فایندر هم وصل کنم به موتور و بتونم موتور رو بچرخونم وجهت رو بگیرم ؟

با تشکر

درود

دوست عزیز برای انجام این کار بدونید اگر قبلا انجام ندادید.خیلی کار سختی در پیش دارید و وقت گیر.
شما باید تمامی جهت ها رو ریست و با توجه به موقعیت جدید جهت یابی تازه ای را شروع نمایید.و همینطور رسیور ها ریست فکتوری نمایید و حدالمکان از جدیدترین پچ استفاده نمایید.
جهت استفاده از فایندر کار خوبی است که ابتدا دیش را با پایه ها دقیق تراز نمایید و محکم.که بعد بتونید از فایندر در ال ان بی به خوبی استفاده نمایید که اگر مدل فایندر رو ذکر میکردین به راحتی میشد راهنمایی کرد.که دیگر همکاران کمکتان خواهند کرد.چون بنده نیستم فعلا

babico
23rd September 2011, 16:21
سلام

سوالم

با تشکر

با سلام خدمت دوست گرامی
سخت نیست ریست کن دوباره جهات رو بگیر از لحاظ قرار گیری فایندر هم برات عکس میزارم متوجه بشید

Mohsen Raha
29th September 2011, 00:52
دوستان عزيز سلام مي خواستم نظرتون رو در مورد طريقه نصب موتور بدونم موقعيت جغرافيايي شهر ما49شرقي و37شمالي هستش من براي نصب درجه ديش رو روي 40درجه ودرجه موتور رو روي 42 ميزارم وبعد تنظيم ديش روي مسير هاتبرد وسيو كردنش باقي مسيرهارودريافت كردم مشكل خاصي هم تا حالا نبوده ميشه بي زحمت نظرتون وبديد ممنون

iraj_kh
29th September 2011, 10:50
دوستان عزيز سلام مي خواستم نظرتون رو در مورد طريقه نصب موتور بدونم موقعيت جغرافيايي شهر ما49شرقي و37شمالي هستش من براي نصب درجه ديش رو روي 40درجه ودرجه موتور رو روي 42 ميزارم وبعد تنظيم ديش روي مسير هاتبرد وسيو كردنش باقي مسيرهارودريافت كردم مشكل خاصي هم تا حالا نبوده ميشه بي زحمت نظرتون وبديد ممنون

درود

دوست عزیز کاری که شما کردین با توجه به موقعیت فرضی برای بنده یک کاری نسبتا معمول به نظر میاد اما با عین حال فکر میکردم با توجه به درجه مشکلی در گرفتن چند ماهواره داشته باشید.در عین حال خوب کردین اما اگر چند عکس هم از دیش میگذاشتید برای دوستان و بنده خیلی بهتر بود.

Mohsen Raha
29th September 2011, 14:48
سلام خيلي ممنون از حسن توجه شما حتما در اينده عكس هم براتون ميزارم بعدش يه سوال منظور از درجه درجه موتوربود يا ديش بعدش هم با راهنمايي شما اگه درجه اصلاح كنم كه شما بهم ميگين روي چند بزارم بازم اگه از هاتبرد شروع كنم نظرتون چيه يا نظر ديگه اي دارين مرسي.

iraj_kh
30th September 2011, 13:11
سلام خيلي ممنون از حسن توجه شما حتما در اينده عكس هم براتون ميزارم بعدش يه سوال منظور از درجه درجه موتوربود يا ديش بعدش هم با راهنمايي شما اگه درجه اصلاح كنم كه شما بهم ميگين روي چند بزارم بازم اگه از هاتبرد شروع كنم نظرتون چيه يا نظر ديگه اي دارين مرسي.

درود

دوست عزیز ببخشید که متوجه پسته شما نشده بودم.
با این کار شما بلاخره باید 19 جهت رو دریافت کرده باشید.اما اگر میتونستید با گزینه USUAL به این جستجو دست یابیید باز خیلی بهتر بود.من با توجه به تجربه خودم میگم اگر بدنه رو روی 37 میذاشتین و موتور که روی 0 هست .در ابتدا ماهواره اکسپرس در 53 درجه شرقی رو میگرفتین بعدش ب ترتیب از سمت غرب گرفتن خیلی راحت تر بود و دیگه نیازی به ذخیره کردن تکی تکی نیست.در عین حال خوبه تبریک میگم.

Mohsen Raha
1st October 2011, 02:09
سلام بازم بابت راهنمايتون ممنون نظرتون رو همين الان ديدم ولي امروز يه مشكلي داشتم با همون روش خودم روي ديوار نصب كردم از شرق تا اينتل ست وازغرب تا اموس هيچ مشكلي نداشتم ولي نايل ست وتل استار خيلي ضعيف بود ولي وقتي سر ديش پايين ميدادم عالي ميشد دليلش چي ميتونه باشه البته بگم هنوز راهنماييتون رو نديده بودم لازم به ذكره كه ديواره خيلي ناجور بود

kianlov
5th October 2011, 19:24
سلام.میشه بفرمایید گزینه GOTOXX درمنوی یوسالس که دررسیورهای جدید هستش چیه؟با فشار دادن این گزینه چه عملی انجام میشه.البته این رو هم میدونم مربوط به سیو یک جهت نیست و سیو کردن با گزینه دیگه ای هست.ممنون.

araara
6th October 2011, 03:12
سلام
یک موتور پریمیوم آبی با یک دستگاه 9696 هایویون خریدم . چند روزی است موتور روی یک جهت ایستاده .
موتور از ریسیور دستور نمی گیره ولی به کمک دکمه زیر موتور جهتها را میشه عوض کرد .
موتور را رست کردم ولی باز هم درست نشد (usalu)
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر

iraj_kh
6th October 2011, 12:06
سلام.میشه بفرمایید گزینه GOTOXX درمنوی یوسالس که دررسیورهای جدید هستش چیه؟با فشار دادن این گزینه چه عملی انجام میشه.البته این رو هم میدونم مربوط به سیو یک جهت نیست و سیو کردن با گزینه دیگه ای هست.ممنون.

درود

طبق تحقیقاتی که کردم این گزینه این عملکردو داره که طول و عرض جغرافیایی محیط رو با موتور پردازش میکنه در هر چه بهتر گرفتن و دریافت ماهواره های اطراف.

iraj_kh
6th October 2011, 12:15
سلام
یک موتور پریمیوم آبی با یک دستگاه 9696 هایویون خریدم . چند روزی است موتور روی یک جهت ایستاده .
موتور از ریسیور دستور نمی گیره ولی به کمک دکمه زیر موتور جهتها را میشه عوض کرد .
موتور را رست کردم ولی باز هم درست نشد (usalu)
لطفا من را راهنمایی کنید
با تشکر

درود

ببینید دوست عزیز در اینجا به فرض درست بودن تمامی مراحل اجرایی شما در گرفتن ماهواره و درست کار کدن موتور قبل از این اتفاق انجام میگیرد.شما ابتدا جدیدترین پچ رو به رسیور خود انتقال بده و یکبار حتما رسیور را ریست فکتوری نمایید سپس موتور رو از نو با توجه به عرض و طول محیط به رسیور بشناسانید.و تجربه دومی که بعضی از دوستان انجام میدهند ولی بنده پیشنهاد نمیکنم وصل کردن ولتاژ 12 برق به بدنه موتور که شاید راه انداز باشد.حال مراحل را انجام و نتیجه را بگویید.

amir_dvms
20th October 2011, 22:13
با سلام
سوالی در مورد تعمیر جک ماهواره داشتم. کلی تو سایت گشتم. ولی محل مناسبی به جز اینجا واسه طرح سوالم پیدا نکردم. امیدوارم درست باشه
چند وقتی می شه که جک دیش مشکل پیدا کرده. چه با تغییر مسیر در رسیور چه دستی درست کار نمی کنه. 1 ثانیه حرکت می کنه بعدش متوقف می شه و باید دوباره دکمه دایسک رو بزنم تا یک ذره دیگه حرکت کنه یعنی پیوسته حرکت نمی کنه. کل سیم ها رو چک کردم و همه درست بودن. تنها جایی که الان بهش شک دارم قطعات الکتریکی داخل جک هستش که ممکنه نیم سوز شده باشه. کل جک هم باز کردم و چک کردم. ولی فرقی نکرد. ممنون می شم راهنماییم کنین.

kr@l k@mel
20th October 2011, 22:36
با سلام
سوالی در مورد تعمیر جک ماهواره داشتم. کلی تو سایت گشتم. ولی محل مناسبی به جز اینجا واسه طرح سوالم پیدا نکردم. امیدوارم درست باشه
چند وقتی می شه که جک دیش مشکل پیدا کرده. چه با تغییر مسیر در رسیور چه دستی درست کار نمی کنه. 1 ثانیه حرکت می کنه بعدش متوقف می شه و باید دوباره دکمه دایسک رو بزنم تا یک ذره دیگه حرکت کنه یعنی پیوسته حرکت نمی کنه. کل سیم ها رو چک کردم و همه درست بودن. تنها جایی که الان بهش شک دارم قطعات الکتریکی داخل جک هستش که ممکنه نیم سوز شده باشه. کل جک هم باز کردم و چک کردم. ولی فرقی نکرد. ممنون می شم راهنماییم کنین.

دوست عزیز با تعویض سنسور داخل موتور جکی مشکلت حل میشه

amir_dvms
20th October 2011, 23:22
دوست عزیز با تعویض سنسور داخل موتور جکی مشکلت حل میشه

این سنسور مشخصات خاصی داره؟ دقیقا کجای جک قرار داره؟ بیرون پیدا می شه تا خودم عوضم کنم یا آدم فنی می خواد واسه عوض کردنش؟

vatan
24th October 2011, 01:37
کانال animaux رو دارم ولی سیگنال نداره 12692 مشکل چیه

vatan
26th October 2011, 21:55
کسی نیست؟

iraj_kh
26th October 2011, 22:00

درود

دوست عزیز میشه بگین از چه رسیوری استفاده کرده و آیا از پورت های cccam استفاده میکنید برای بازگشایی یا خیر؟

vatan
28th October 2011, 01:03
ریسیور من istar 20000 fullhd از cccam استفاده میکنم

Ahmad20
29th October 2011, 10:29

اگر این شبکه از مدت ها قبل در لیست کانال هاتون بوده احتمالا همون کانالی است که روی فرکانس های اس 1 بوده و الان این شبکه در همان فرکانس ولی مدولاسیون اس2 قرار داره و با توجه به HD بودن رسیورتون و دریافت فرکانس های اس 2 احتمالا دیش به خوبی تنظیم نیست .
آیا سایر شبکه های پکیج بیس را دریافت میکنید؟

vatan
29th October 2011, 23:47
هیچ کانالی از پکیج بیس سیگنال نداره ولی دیش من تنظیم دقیق تمام کانالهای ضعیف رو دارم و تازه اسکن کردم کانال animaux رو میاره ولی وقتی اسکن تموم میشه سیگنال نداره

shasasa
30th October 2011, 15:21
چرا من دیش گردون تنظیم کردم با فرکانسهایی قوی ولی وقتی جهت را ذخیره می کنم به جهتهای قبلی بر می کردم دوباره به همان جهت بر می گرذم سیگنال کم شده دوباره باید تنظیم کنم تا سیکنال بره بالا><<؟ باتشکر از شما

iraj_kh
31st October 2011, 13:28
چرا من دیش گردون تنظیم کردم با فرکانسهایی قوی ولی وقتی جهت را ذخیره می کنم به جهتهای قبلی بر می کردم دوباره به همان جهت بر می گرذم سیگنال کم شده دوباره باید تنظیم کنم تا سیکنال بره بالا><<؟ باتشکر از شما

درود

دوست عزيز به اين دليل كه موتور خوب موقعيت محله را دريافت نكرده است و وقتي شما موقعيت هر ماهواره اي رو بهش ميدين بايد اين رو در نظر داشته باشين كه اول رسيور رو با پچ جديد آبديت نماييد و در قسمت تنظيمات آنتن هر موقعيت را ذخيره و بعد به سرچ بپردازيد.اگر اين مشكل دوباره پيش آمد يكبار موتور را ريست نماييد و موقعيت محله رو دوباره به رسيور و موتور بدهيد.

iraj_kh
31st October 2011, 13:33
هیچ کانالی از پکیج بیس سیگنال نداره ولی دیش من تنظیم دقیق تمام کانالهای ضعیف رو دارم و تازه اسکن کردم کانال animaux رو میاره ولی وقتی اسکن تموم میشه سیگنال نداره

درود

پس به احتمال قوي اين مشكل تنها ميتونه از سرور مورد استفاده شما باشه.شما از مدير بخش سي سي كم سوال فرماييد و ببينيد ايشون هم ضعف سيگنال روي اين پكيج دارن يا خير؟

farzad1363
5th November 2011, 18:09
باسلام من میخوام برای اولین باردیش گردون نصب کنم موتور۳۰۰۰اچ دی ودیش چالوس ست پایه رو درست وتراز کردم موتور ودیش روسوار کردم ولی ازگزینه یوژال توریسور سردر نیوردم درضمن مدل رسیور م ایکس۹۷یواس بی استارست میباشد چه چوری باید بایوژال کارکنم

farzad1363
5th November 2011, 19:36
باسلام من میخوام برای اولین باردیش گردون نصب کنم موتور۳۰۰۰اچ دی ودیش چالوس ست پایه رو درست وتراز کردم موتور ودیش روسوار کردم ولی ازگزینه یوژال توریسور سردر نیوردم درضمن مدل رسیور م ایکس۹۷یواس بی استارست میباشد چه چوری باید بایوژال کارکنم

kr@l k@mel
5th November 2011, 21:40

دوست عزیز نصب موتور افست با گزینه یوسالس خدمت شما با فرمت pdf

farzad1363
7th November 2011, 14:59
دوست عزیز نصب موتور افست با گزینه یوسالس خدمت شما با فرمت pdf
با سلام دوست عزیز با تشکراز کمکتون من مشکلم اینه که میخواستم بدونم ایکس97 استارست اصلا گزینه یوسالس داره یا نه و چه جوری تنظیم میشه ومن اکسپرس و ترک رورصد میکنم ولی بقیه رو نه وبعد از رصد اکسپرس جهجوری باید وارد مدار گردم

محمد مهدوی
7th November 2011, 20:57
با سلام دوست عزیز با تشکراز کمکتون من مشکلم اینه که میخواستم بدونم ایکس97 استارست اصلا گزینه یوسالس داره یا نه و چه جوری تنظیم میشه ومن اکسپرس و ترک رورصد میکنم ولی بقیه رو نه وبعد از رصد اکسپرس جهجوری باید وارد مدار گردم

با سلام
دوست عزیز دستگاه شما گزینه یوژال دارد
وقتی که منو را میزنید انتهای دستگاه گزینه فوق مشخص است
در مورد نگرفتنه مسیرهای دیگر باید بگویم که موتور شما تنظیم نیست
شما میتوانید در فایلی که در پست بالا گذاشته شده استفاده کنید
ومراحل کار را پیش بروید