PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب یک دیش با چند النبی با قیچی با مرکزیت مختلف

davood08
23rd August 2010, 17:11
با سلام
من الان سه ماهواره رو با قیچی وبامرکزیت هاتبرد گرفتم می خواستم تا یه قیچی هم بزنم به نظر شما کدوم ماهواره رو قیچی بزنم به مرکزیت هاتبرد(اون سه تا ماهوارهعبارتند از سیروس+دبلیو3+نیلستو ترکست با دیش جدا )البته عربسترو هم زدم خوشم نیومد ثانیا شبکه های ایرانی بیرون مرز هم داشته باشه
با تشکر

Ahmad20
24th August 2010, 01:34
با سلام
من الان سه ماهواره رو با قیچی وبامرکزیت هاتبرد گرفتم می خواستم تا یه قیچی هم بزنم به نظر شما کدوم ماهواره رو قیچی بزنم به مرکزیت هاتبرد(اون سه تا ماهوارهعبارتند از سیروس+دبلیو3+نیلستو ترکست با دیش جدا )البته عربسترو هم زدم خوشم نیومد ثانیا شبکه های ایرانی بیرون مرز هم داشته باشه
با تشکر

با سلام
کلا ماهواره هایی که در ایران بیم دارند شبکه های آزاد چندان جالبی ندارند و در کل بهترین جهت ها جهت های هاتبرد و ترکست و تا حدودی هم نیسلت است که شما دریافتشون کردید.
اگر از آفلاین استفاده میکنید میتونید سمت چپ ال ان بی هاتبرد(از روبرو) جهت یوتلست دبیو 6 را دریافت کنید.
یا اینکه جهت استانی ها را به مرکزیت ترکست بگیرید.

miro
9th September 2010, 19:51
salam dishe man 90 be markaze hotbirde mikhastam bebinam mishe telestar 12 ro begiram

حامد خادمی
9th September 2010, 20:09
salam dishe man 90 be markaze hotbirde mikhastam bebinam mishe telestar 12 ro begiram

دوست گرامی سلام اول لطفا فارسی تایپ کنید.

دوما می شه به این عکس توجه کنید. عکس این دو جهت رو نداشتم به خاظر همین یک عکس خوب برای شما گذاشتم

20909

gym_p
11th September 2010, 14:01
سلام عید شما مبارک
می خواستم بدونم این ماهوارها Eutelsat W2M / Eutelsat Sesat 1 / Eurobird 16 را میشه تو تهران گرفت یا نه البته من دیش گردون ندارم اگه میشه با دیش معمولی 120 گرفت راهنمایی کنید ممنون ؟

Ahmad20
14th September 2010, 20:24
سلام عید شما مبارک
می خواستم بدونم این ماهوارها Eutelsat W2M / Eutelsat Sesat 1 / Eurobird 16 را میشه تو تهران گرفت یا نه البته من دیش گردون ندارم اگه میشه با دیش معمولی 120 گرفت راهنمایی کنید ممنون ؟

بله این جهت بیم خوبی در ایران داره میتونید از دیش 90 هم استفاده کنید.آموزش نصب هم در بخش مربوطه هست که باید دیش را به ميزان 3درجه(۱.۵ سانت) به سمت چپ بچرخونید. و ميله پايه ديش را به اندازه 7 الي 8 ميلي متر پايين تر بياوريد

pooryaa
14th November 2010, 01:40
با سلام خدمت دوستان. آقایون میشه جهت هاتبرد رو به مرکزیت ترکست2a قیچی زد؟ اگه میشه لصف کنید یه عکس یا یه نقاشی! با اندازه فاصله ی LNB ها بذارید.

Sinapars
14th November 2010, 01:52
با سلام خدمت دوستان. آقایون میشه جهت هاتبرد رو به مرکزیت ترکست2a قیچی زد؟ اگه میشه لصف کنید یه عکس یا یه نقاشی! با اندازه فاصله ی LNB ها بذارید.

با سلام خدمت شما دوست عزیز در همین تاپیک توضیح کامل داده شده به پست های اولیه رجوع نمایید
سؤالات و مشكلات نصب ديش برای دريافت جهت‌های مختلف ([Only registered and activated users can see links])

abad
4th January 2011, 00:07
جناب آقای حامد خادمی غزیز : ضمن تشکر مجدد از بابت تصویری که 6 جهت را در آن نشان داده اید لطفا بفرمائید فیتور 6 جهته اشاره شده را از کجا میشود تهیه کرد ؟ بنده هیچ علاقه ای به قیچی زدن ندارم .

sat1
1st February 2011, 18:22
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
سوالم اینه که چه طوری می تونم شبکه های داخلی کشور روسیه رو نگاه کنم ...اسم ماهواره ؟ فرکانس؟مسیر؟در ضمن آیا با قیچی با مرکزیت هاتبرد میتونم بگیرم؟
با تشکر...

محمد مهدوی
1st February 2011, 19:18
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
سوالم اینه که چه طوری می تونم شبکه های داخلی کشور روسیه رو نگاه کنم ...اسم ماهواره ؟ فرکانس؟مسیر؟در ضمن آیا با قیچی با مرکزیت هاتبرد میتونم بگیرم؟
با تشکر...
بهترین شبکه های روسیه در ماهوارهای اکسپرسam22 در53درجه.ماهواره abs در75درجه
وبه نظربنده بهترین شبکه های روسیه در ماهواره yamal201 در90 درجه میباشد که شبکه های بسیار خوبی دارد.فرکانسهای این سه ماهواره هم به ترتیب اکسپرس ([Only registered and activated users can see links]) .abs ([Only registered and activated users can see links]) وyamal201 ([Only registered and activated users can see links]) دریافت کنید.
:0014::0018:

babak1983
12th March 2011, 23:56
سلام .لطفا بگيد اسم ديگر ماهواره yamal201 چيه؟؟؟ باتشكر

محمد مهدوی
13th March 2011, 00:07
سلام .لطفا بگيد اسم ديگر ماهواره yamal201 چيه؟؟؟ باتشكر

دوست عزیز این ماهواره اسم دیگری ندارد همین نامی که گفتید میباشد

amir_kely
15th March 2011, 16:49
در ماهواره yamal201 در90 درجه ميشه روي ترك قيچي زد اگه ميشه راهنماي كنيد

Sinapars
16th March 2011, 16:28
در ماهواره yamal201 در90 درجه ميشه روي ترك قيچي زد اگه ميشه راهنماي كنيد

سلام
به دلیل فاصله زیاد آنها خیر این امکان وجود ندارد!!!

stefan
8th April 2011, 01:50
سلام من هاتبرد و دبیلیو3 رو دارم با قیچی می خواستم دبیلیو6( برای افلاین) رو هم اضافه کنم .چطوری اگه میشه با عکس باشه.ممنون

محمد مهدوی
8th April 2011, 02:31
سلام من هاتبرد و دبیلیو3 رو دارم با قیچی می خواستم دبیلیو6( برای افلاین) رو هم اضافه کنم .چطوری اگه میشه با عکس باشه.ممنون

برای شما دوست عزیز
32413

stefan
4th August 2011, 00:23
بنده می خواستم برای یکی دیشی نصب کنم اگه میشه برام توضیح دقیقی برای نصب هاتبرد بدین با نکات ریز:008:

iraj_kh
4th August 2011, 03:00
بنده می خواستم برای یکی دیشی نصب کنم اگه میشه برام توضیح دقیقی برای نصب هاتبرد بدین با نکات ریز:008:

درود

دوست عزیز این آموزش قبلا گزاشته شده بود اما به نکاتی ریز هم اشاره کردم.

بستن دیش:
فكر نمیكنم در این زمینه زیاد مشكل داشته باشید اما چند نكته قابل ذكره….
1- محل اتصال پایه های دیش به خود دیش طوری بسته بشه كه با كوتاه و بلند كردن پایه پشت دیش، توی خود دیش خمیدگی بوجود نیاد و در این مواقع وقتی كه دیش رو از روبرو نگاه كنید در محل پیچها و اتصالات دیش به پایه، یه برآمدی تو دیش دیده میشود كه نباید اینطوری باشه…
2- طول میله های نگه دارنده ال ان بی رو در دیش 90 و 96 ……شصت سانت بگیرید و بعد از تنظیم دیش اونها رو دقیقتر میكنیم…….
3- بعد از بستن دیش از محكم بودن دیش اطمینان داشته باش تا در صورت وزش باد از تنظیم خارج نشه……..
4- از فیتور مناسب استفاده كنید…فیتور نباید زیاد انعطاف پذیر باشه….چون در بستن چند ال ان بی بر روی دیش مشكل ایجاد میكنه و باعث خارج شدن ال ان بی مركزی از محل كانون میشه…… و نباید زیاد هم خشك باشه… چرا كه باعث شكستی و ترك خوردن به مرور زمان میشه……
5- بستن میله ها به فیتورهای پلاستیكی نباید به طریقی باشه كه باعث كج شدن و در نهایت شكستگی فیتور بشه….

درست كردن كابل:
در این مورد هم تنها مواردی كه میشه اشاره كرد هم اینه كه:
1- حتما از كابل یك تیكه (یك سره و بدون چسب خوردگی) استفاده كنید…. چون در خیلی از موارد باعث افت سیگنال شدید میشه…..
2- حتما در محل اتصالات و سرپیچهای كابل،، اتصالی وجود نداشته باشه….. چون به غیر از افت سیگنال، باعث ضربه زدن به رسیور و سویچر و ال ان بی میشه…..

نصب:
بعد اتصال دیش به رسیور و روشن كردن تی وی و رسیور،، به منوی نصب در رسیور رفته و ماهواره مورد نظر (مثلا هاتبرد) رو انتخاب كرده و برای جهت یابی از فركانس های نسبتا قوی استفاده میكنیم…..
11746–27500–هوریزینتال–4/3
11054–27500–هوریزینتال–6/5
البته فركانسهای قویتر هم هست اما از اینها استفاده كنید بهتره…..
در بین تی پی های (فركانسها) رسیور جستجو كنید و یكی از فركانسهای ذكر شده رو انتخاب كنید.
ساعت ال ان بی رو در محدوده ساعت ماهواره مورد نظر بذارید مثلا هاتبرد برای ال ان بی استارست روی ساعت 10 یا 4 ….
برای جهت یابی دیش، نیاز به یه مبنا داریم… مثلا دیش همسایه، دیگر جهتها و غیره…. اما ممكنه گاهی اوقات هیچكدوم از این موارد رو نداشته باشیم….پس قابل اتكاترین مورد،،،، استفاده از جهتهای اصلی هستش. (غرب، شرق، شمال، جنوب)………. برای هاتبرد پایه سمت راست دیش رو به سمت غرب بذارید و در این حالت دیش بر روی صفر درجه یا زیر صفر (یعنی جهتهای غربی مثل نایلست) قرار داره…. پس شما باید دیش رو بسمت جنوب (درجه های شرقی) بچرخونید، كه پس از چرخوندن چند درجه (10 الی 15 سانت) به مدار 13 درجه (هاتبرد) خواهید رسید… البته این چرخوندن باید آروم آروم باشه…. بدین طریق كه یك سانت دیش رو بچرونید بعد پایه پشت رو به آرومی كوتاه و بلند كنید…..اگر سیگنال دریافت نشد…. دوباره یك سانت بچرخونید و الی آخر….. تا جایی كه سیگنال رو دریافت كنید…..
تنظیم دقیق دیش:
پس از پیدا كردن جهت و دریافت سیگنال،،،،، حالا نوبت تنظیم دقیق دیشه……. برای اینكار باید از سیگنالهای ضعیف استفاده كنیم…. برای هاتبرد:
12558–27500–ورتیكال–4/3
11727–27500–ورتیكال–4/3
پس از انتخاب یكی از این فركانسها،، شروع به چپ و راست و بالا و پایین كردن دیش بصورت میلیمتری میكنیم تا جایی كه بهترین درصد سیگنالی رو كه دریافت میشه رو پیدا كنید… بعدش دیش رو با هر وسیله ای كه میدونید (سیمان، بلوك، چوب، سنگ، كاغذ، قیچی ) سر جاش محكم كنید…. حواستون باشه دیش تاب نخوره…… بعد از محكم كردن دیش دوباره پایه پشت دیش رو میلیمتری كوتاه و بلند كرده و در بهترین نقطه پیچش رو محكم كنید…..بعدش با چرخش میلیمتری ال ان بی، ساعت دقیق ال ان بی رو تنظیم میكنید تا بهترین سیگنال رو داشته باشید…..
حالا نوبت بهینه كردن تنظیم دیشه…. بدین طریق كه سه تا پایه نگه دارنده ال ان بی رو بطور میلیمتری كوتاه و بلند كنید تا ال ان بی در بهترین نقطه كانونی قرار بگیره تا بهترین سیگنال رو داشته باشید…..بهتره اول پایه بالایی رو كوتاه و بلند كنید و بعدش دو تا پایه پایینی….
و در پایان نوبت جستجوی كانال در منوی رسیور،،،،، كه نكته مهم در این مورد، انتخاب گزینه جستجوی نتوورك هستش كه باعث میشه لیست فركانسهای اون ماهواره به روز بشه و تموم فركانسهای جدید هم جستجو بشند…… بعدش تنظیم كانالها به دلخواه …….

stefan
3rd September 2011, 03:38
بازم سلام
ساعت ال ان بی برای عرب ست چنده.وچندتا فرکانس خوب برای پیدا کردن جهت بنویسین.

barrdia12q
3rd September 2011, 08:39
بازم سلام
ساعت ال ان بی برای عرب ست چنده.وچندتا فرکانس خوب برای پیدا کردن جهت بنویسین.
منظور شما از عربست همان بدر است؟
ساعت این ماهواره همانند هاتبرد است یعنی حدود 4 و یا 5 ولی بهتر است روی فرکانس زیر آنقدر تغییر دهید تا تنظیم بهتر را بیابید
برای جهتیابی ، تنظیم دقیق ساعت ال ان بی و فاصله کانونی از فرکانس 11919 ، سمبل ریت 27500 ، افقی استفاده کنید .
و اگر منظورتان عربست 2b باشد
برای جهتیابی ، از فرکانس 12661 ، سمبل ریت 27500 ، عمودی
برای تنظیم دقیق ساعت ال ان بی و فاصله کانونی از فرکانس 12558 ، سمبل ریت 3000 ، افقی استفاده کنید .

jalal_immortal
3rd September 2011, 12:03
سوال شما در دو تاپیک مطرح شده و این کار نقص قوانین مربوطه میباشد
لزا خواهشمند هستم که قوانین ساده را رعایت فرمایید.

ویرایش مدریت این بخش